Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практична підготовка очима наших студентів

БТЕКівці на Біофармі, або Привіт із майбутнього!

Таку назву ми обрали не з проста, адже нам, студентам-біотехнологам 4-го курсу - Дубову Станіславу та Пишному Богдану, випала нагода проходити практику без перебільшення на найсучаснішому фармацевтичному підприємстві ТОВ «Біофарма», яке працює в напрямку розробки і виробництва інноваційних високотехнологічних препаратів, вироблених з донорської крові людини, рекомбінантних препаратів та препаратів на основі спороутворюючих бактерій.

Попри те, що вперше дорога була для нас невідомою та іноді важкою, опинившись в цьому «оазисі» майбутнього, ми зрозуміли, що воно було того варте!

Приємні працівники відділу кадрів відразу ж прийняли як своїх. Владнавши всі формальні питання, нам усміхнулись та побажали гарної практики!

Фармак - місце нових можливостей

Практика – подія, яку хтось чекав з нетерпінням, а дехто просто як ще один етап навчання. Групі студентів – Заярнюк Анні, Курченко Ірині, Петренко Наталії, Сусь Анні та Югас Олександрі – випала можливість побачити реалії виробництва фармацевтичних препаратів на ПАТ «Фармак». Ми, 4-й курс, «виросли» на розповідях студентів старших курсів та магістрів про пригоди в лабораторіях та можливості доторкнутися до всього того, про що лише в книжках читали. І ось, нарешті, ми в стінах лідера ринку з продажу медичних препаратів, в стінах виробництва, товари якого знайдуться в аптечці кожного з нас. (P.S. Всі деталі про товари та історію можете глянути на сайті «Фармаку», у цьому пості ви знайдете лише враження студентів ;)

Історія майбутнього флагмана фармацевтичної галузі України розпочиналась в далекому 1925 році з виробництва хлороформу та саліцилової кислоти. І через 92 роки «Фармак» 8 рік поспіль (за даними компанії Proxima Research) є лідером фармацевтичного ринку України за обсягом продажів товарів «аптечного кошика».

Крок за кроком у професійне майбутнє

Ти все ще вважаєш, що практика для студента – це час для байдикування та підписаний в кінці практики щоденник? Ні! Це точно не про майбутнього професіонала-біотехнолога. Адже ця професія потребує не тільки ґрунтовних теоретичних знань, а й практичних навичок, які студенти можуть осягнути на чималій кількості підприємств України. Не став винятком і Інститут агроекології та природокористування НААН України, де я, студентка IV курсу кафедри біотехнології і мікробіології Павлюкова Яніна, проходжу практику у відділі агроекології і біобезпеки.

На базі Інституту працює виробництво біопрепаратів, які стрімко «завойовують» ринок України завдяки якості, безпечності та зручності застосування для обробки багаточисленних насіннєвих культур. Процес виробництва готової продукції є багатостадійним та має велику кількість нюансів, що так захоплюють біотехнологів, які мають змогу побачити на власні очі, як маленькі пробірки з культурою мікроорганізмів перетворюються на десятки тон біодобрива, основою яких є бактерії. Також характерною особливістю відділу є виділення та селекція нових штамів мікроорганізмів, дослідження їх властивостей та проведення біологічних та екологічних досліджень.

Магістранти відвідали одну з найбільших фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак»

8 грудня 2017 р. магістранти кафедри біотехнології і мікробіології, що навчаються за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія», разом із доцентом Оксаною Скроцькою відвідали одну з провідних фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак».

Зустрічала відвідувачів Лілія Оропай – фахівець з підбору та адаптації відділу управління персоналом ПАТ «Фармак», яка розповіла студентам про роботу підприємства. Далі студентам провели обов’язковий інструктаж з охорони праці і правил поводження на підприємстві, після чого розпочалась екскурсія.

Провідний інженер сектору документації Ольга Варвась та інженер з навчання цеху № 1 Ганна Галемова ознайомили магістрантів із особливостями виробництва цеху № 1.

Безцінний практичний досвід на «Юрія-Фарм»

Впродовж навчання в університеті проходження практики стало звичною справою. Завжди із новими враженнями та інформацією ми, студенти, поверталися на кафедру, ділилися досвідом та бралися до навчання. Але цей рік для нас, магістрантів II курсу особливий – ми востаннє проходимо практику як студенти.

Таким особливим місцем практики стала для мене компанія «Юрія-Фарм». Мені пощастило потрапити у Науковий центр дирекції розвитку, а саме, взяти участь у розробленні протитуберкульозного препарату. За час проходження практики я познайомилася із процесом підготовки зразків, підбором системи консервантів та умов приготування, ознайомилася із методиками аналізу домішок у продукті з використанням рідинної хроматографії. Також довелося попрацювати із спектрофотометром, газовим хроматографом, осмометром, роторним випарювачем. Кульмінацією роботи у лабораторії для мене стала робота у чистих приміщеннях – нарешті усе, про що нам розповідали викладачі, що ми так старанно описували у курсових роботах: GMP, GLP, підготовка технологічного одягу, повітря, води, правила роботи у чистих приміщеннях, – набуло сенсу. Мені випала нагода готувати лабораторну серію препарату з використанням сублімаційної сушарки.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка