Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практична підготовка студентів

Практика на вітчизняному виробництві інсулінів

За вікном осінь. Студенти на парах, а для магістрантів другого курсу Олени Герасимець та Андрія Шелакова настав час переддипломної практики. Саме їм пощастило потрапити на унікальне, одне з небагатьох у світі і єдине в Україні, спеціалізоване високотехнологічне фармацевтичне підприємство з повним циклом виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм. Ідеться про акціонерне товариство «По виробництву інсулінів «Індар». «Прибувши на завод, ми були приємно вражені рівнем професіоналізму фахівців, високотехнологічним оснащенням підприємства, а також важливістю проблеми, над якою працюють спеціалісти», - розповідають практиканти.

Виробництво інсуліну – складний наукоємний біотехнологічний процес. Запровадити повний технологічний цикл виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм – змогли лише декілька підприємств у світі, серед яких і ПрАТ «Індар».

Переддипломна практика у царстві грибів

Будучи магістрантом ІІ курсу, я знаю про існування багатьох заводів, спрямованих на фармацевтичну та промислову біотехнології, де працювали б фахівці-біотехнологи. Проте виявляється, що в Україні є декілька підприємств, які спеціалізуються на такій цікавій галузі біотехнології як вирощування їстівних грибів. Одне з них знаходиться безпосередньо в Києві, в районі Виноградар, на вулиці Світлицького, 35 – це ТДВ «ЕСМАШ». Я дуже рада, що проходжу тут переддипломну практику, оскільки дізналась та побачила багато цікавого, адже підприємство спеціалізується на біотехнології одержання грибів шиїтаке (Lentinula edodes), рейші (Ganoderma lucidum) та опенька літнього (Kuehneromyces mutabilis).

Чорний гриб (шиїтаке) – дуже корисний та багатий на мікроелементи і поживні речовини, зазвичай зростає на сході Азії та в Японії. Будучи на практиці на «ЕСМАШ», я вперше побачила штучні плантації (у вигляді субстратних блоків) для вирощування у промислових масштабах грибів шиїтаке. Мала також нагоду перевірити можливість вирощувати ці гриби й у наших кліматичних умовах. Одного разу мій керівник практики від підприємства подарував мені один такий, засіяний посівним матеріалом, субстратний блок, який я відвезла на дачу та помістила в ґрунт і постійно зволожувала. Через тиждень я була вражена, бо мала до півкілограму грибів! А от на підприємстві – це звична справа.

ТОВ «Біотестлаб» - унікальний практичний досвід

Практика на будь-якому курсі є методом закріплення отриманих навичок та знань студентами, а переддипломна практика є не лише закріпленням знань, бо вона має свій особливий шарм – вона є невід’ємною складовою захисту диплому, а ще й певним останнім «дзвіночком», що перед нами невдовзі відкриється новий шлях на трудовій ниві, де ми будемо представниками нашої кафедри.

Саме на такий «дзвіночок» продзвенів для магістрантів другого курсу навчання, які одразу після останніх літніх канікул попрямували на різні підприємства як столиці, так і усієї країни.

Практична підготовка біотехнологів-бакалаврів у 2017 році

Після новорічних свят зима проявилась у своїй повній красі – з морозами та хуртовинами. У цей час більшість студентів Національного університету харчових технологій у своїх теплих домівках за екранами комп’ютерів розпочали дистанційне навчання. Виключенням стали студенти-біотехнологи 4 курсу, в яких розпочалась одна з найбільш відповідальних стадій навчання – технологічна та переддипломна практика.

Останнім часом поміж студентів ширяться чутки, що для проходження практики на підприємство слід з’явитись першого дня на екскурсію і останнього – поставити необхідні відмітки у щоденник. Проте чутки швидко розвіюються, коли студенти з’являються на підприємство, оскільки відразу після прибуття на підприємство на них після вступного інструктажу та ознайомлювальної екскурсії на студентів чекає навчання на робочому місці та виконання обов’язків працівників у різних відділах біотехнологічних або фармацевтичних підприємств.

Практична підготовка, як передумова успішного працевлаштування

Студенти кафедри біотехнології і мікробіології проходять практику на таких провідних підприємствах України, як ПАТ «Фармак» (найбільша в Україні компанія-виробник фармацевтичної продукції за версією журналу Forbes Україна), ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (один із лідерів фармацевтичного ринку України), ПАТ «Київмедпрепарат» (входить до складу корпорації «Артеріум» - лідера у виробництві антибіотиків в Україні), ПрАТ «Ензим» (лідер виробництва хлібопекарських дріжджів в Україні), ПАТ Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (перше в Україні фармацевтичне підприємство, що повністю впровадило міжнародні стандарти в сфері якості), ПрАТ «Біофарма» (єдине підприємство України в напрямку розробки та виробництва біотехнологічних фармацевтичних препаратів), ПрАТ «Індар» (провідне фармацевтичне підприємство України, що спеціалізується на виготовленні препаратів проти цукрового діабету).

Студенти 4-го курсу2015-2016 н.р. на практиці на ПАТ «Фармак»

 

На практику до своїх: нас приймає «Біофарма»

 Нам, студентам-біотехнологам 4 курсу, Коваленко Олені та Лось Марії випала нагода проходити практику на провідному українському біофармацевтичному підприємстві «Біофарма», що знаходиться у м. Біла Церква. Під час першого візиту ми разом із працівниками відділу кадрів владнали усі документальні формальності та направилися у виробничий корпус до нашого керівника практики – Кучеренко Оксани Вікторівни, яка займає посаду начальника виробництва. Як виявилося пізніше, Оксана Вікторівна - випускниця нашої кафедри, тож вона з великою приємністю передавала вітання своїм колишнім одногрупникам: Волошиній Ірині Миколаївні та Стабнікову Віктору Петровичу. Вже того ж дня нас познайомили з керівниками цехів та дільниць, а пізніше провели екскурсію по відділу водопідготовки. Тільки два місяці тому ми вивчали теорію водопідготовки, яку нам на кафедрі викладав Омельчук Євген Олександрович, а тепер мали змогу побачити весь процес у роботі, що було досить корисним, адже ми могли проявити, а також закріпити свої знання на підприємстві.

З того часу ми регулярно приїжджаємо на завод і кожного разу Оксана Вікторівна надає нам можливість бувати на різних дільницях та працювати з різними людьми. Щоразу нас зустрічає привітний персонал, кожен з працівників завжди зацікавлений у тому, щоб чимось допомогти нам та поділитися своїми знаннями.

Перевірено практикою: «Олком» – їм сам і раджу вам

Студенти-біотехнологи 4 курсу мають можливість проходити технологічну та переддипломну практику не лише на фармацевтичних заводах, а й на провідних підприємствах харчової промисловості України. Студенти нашого факультету Климук Катерина, Штуль Дмитро, Антонюк Світлана, Сідіченко Олесь, Матвійчук Павло та Бондаренко Максим обрали для проходження практики  ПрАТ «Київський маргариновий завод».

Нас привітно зустрів дружній колектив КМЗ. Головний технолог Зайченко Оксана Вікторівна пояснила план проходження практики, після чого ми вирушили знайомитись з роботою підприємства.

Мрії здійснюються: справжня біотехнологічна практика у Львові!

Ось я вже 3-й тиждень знаходжусь у казковому місті Львів!

Мені випала дуже гарна нагода потрапити на переддипломну та технологічну практику на підприємство міжнародного рівня – приватне акціонерне товариство «Компанія Ензим».

Тому почнемо із самого початку. Відразі після прибуття на практику 10-го січня, мене привітно зустріли працівники відділу кадрів, які вже чекали на мій приїзд. Для мене у перший же день видали перепустку, провели інструктаж та склали графік мого відвідування. Наступного дня я мала нагоду познайомитись із завідувачем лабораторії – Іванишин Людмилою Борисівною, яка прикріпила мене до мікробіологічної та інноваційної лабораторій, в яких я працюю протягом періоду практики.

Унікальний досвід: практика на фармацевтичному флагмані «Фармак»

Останнім часом поміж студентів шириться легенда, що для проходження практики на підприємство треба прийти в перший день – на екскурсію, та в останній – підписати щоденник практики. Проте, саме «Фармак» може надати вам можливість відчути різницю між: «я втомився після навчання» і «я втомився після роботи».

Так, вже два тижні шестеро сміливців з числа студентів четвертого курсу факультету біотехнології проходять практику у відділі контролю якості на вищезазначеному підприємстві. Насамперед хочеться подякувати співробітниці відділу кадрів, що допомогла переляканим студентам облаштуватися на новому місці та передала їх в надійні руки начальника відділу контролю якості.

Після ознайомчої екскурсії по лабораторіях відділу контролю якості, студенти були розподілені по місцях проходження практики.

Практика на ПАТ «Вітаміни»

Новорічні свята ще не встигли закінчитися, а практика для двох студентів нашого факультету якраз розпочалася. І не деінде, а в Умані, на фармацевтичному підприємстві з виготовлення готових лікарських засобів, а саме – ПАТ «Вітаміни». Звісно, по конкуренції зі столичними підприємствами, ПАТ «Вітаміни» поступаються. Та після побаченого нашими студентами, вони сміливо заявили, що перше враження буває оманливим.

Отже 10-го січня двоє наших студентів 4-го курсу, а саме Поліщук Анастасія та Лаврега Владислав прибули на практику до чудового міста Умані. Не можемо зауважити, що їх не злякала подорож у інше місто, адже самі вони кияни. З самого початку вразив теплий прийом керівництва, нас зустріли, як «своїх», не було ніякого упередженого ставлення. Першою справою було поселення до гуртожитку на території заводу, яке було надане безкоштовно. Нам порадили розібрати валізи, відпочити, погуляти по місту адже на наступний день ми мали почати з екскурсії по підприємству.

Ви знаходитесь тут: Абітурієнту Практична підготовка студентів