Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Я впевнена в своєму майбутньому!

Як тільки я прийшла подавати документи на вступ до університету, то люди, що знаходились в приймальній комісії, були дуже хороші та привітні. І це дуже тішило, адже ми, на той час вступники, робили перший крок у доросле життя і були в невідомості перед майбутнім. І от вже минув рік навчання в НУХТ на факультеті біотехнології та екологічного контролю... Час летить дуже швидко – наче вчора ми знаходились в актовій залі на посвяті і дивились на захоплююче свято для нас!

Мій вибір університету – правильний!

«ЗНО, результати, подача документів, посвята – і от я вже студентка» – такими були мої перші думки, коли я йшла на свою першу пару... Саме того дня почалася нова сторінка мого справді дорослого життя – різнобарвна та неповторна!

З самого початку навчання найперше, що мене вразило до глибини душі – це надзвичайна доброзичливість та милосердність абсолютно усіх викладачів моєї кафедри. У кожного з них свій підхід та власне бачення предмета. Я познайомилася з новими дивовижними й винахідливими людьми. Нас швидко познайомили з історією нашого університету та факультету, розповіли про майбутні перспективи, показали власний музей НУХТу, навіть організували зустріч з колишніми студентами нашого університету, які в теперішній час чудово працевлаштовані та задоволені своїм життям!

Хочеш стати біотехнологом? Тоді тобі до нас!

Історія з обранням університету почалась на початку 11 класу. Оскільки я хотіла спочатку бути фармацевтом, мій вибір був між медичними коледжами. До кінця я була впевнена в тому, що піду навчатись саме туди, але потім вирішила поцікавитися, які ж професії найпопулярніші на сьогоднішній день. Між всіма такими професіями були біотехнології та біоінженерія. Почитавши про них, я стала обмірковувати – чи не обрати цю професію.

Чому я навчаюсь на біотехнолога у НУХТ?

Не думав я, що так швидко минуть шкільні роки і треба буде обирати фах. Батьки весь час запитували: ким ти хочеш стати? Де ти хочеш навчатися?? А я все мовчав... Ніяк не міг визначитися. І не раз чув від них, що от твоя сестра ще з 8 класу знала, що хоче бути лікарем. І бачиш – стала ним. А ти............ Це був жах! А я тоді не знав і все... Одне розумів, що моя професія буде пов'язана з цариною "людина і природа", а інша мене не цікавила. Але ж на кого вчитися і де??? Щоб і знання набути, і диплом престижного вишу отримати, та й на ринку праці себе дорожче запропонувати. І щоб ця робота приносила задоволення, стала (як тут не згадаєш Савича) спорідненою працею.

Важливий вибір: професія біотехнолога або чому я навчаюсь у Національному університеті харчових технологій?

Студентські роки – початок нового, вже дорослого та самостійного життя. Новий етап, що має багато труднощів та перепон, але в кінці відкриє багато дверей до щасливого життя.

Проте перед цим етапом, перед людиною завжди постає важливий вибір. Можна сказати вибір усього наступного життя людини - вибір майбутньої професії та університету. До останнього дня я думав стати лікарем та пов’язати з цим все своє подальше життя, проте в останній момент, поспілкувавшись з рідними і шкільними вчителями, я обрав біотехнології! За що наразі дуже їм вдячний! З вибором університету було набагато легше, перечитавши безліч відгуків та поспілкувавшись зі старшокурсникам я одразу знав, що хочу вступити до НУХТ та стати маленькою частинкою великої, дружньої та привітної родини. І ще жодного разу не пошкодував про свій вибір!

Поєднуємо роботу і навчання в магістратурі

На жаль, в наш час дуже мало роботодавців беруть на хорошу посаду працівників без досвіду роботи. Але де ж цьому досвіду взятись? Як на мене, потрібно думати про майбутню кар’єру ще під час навчання, щоб уникнути кризи п'ятого курсу (криза випускника), яку пояснюють, як страх власної нереалізованості.

В Національному університеті харчових технологій (НУХТ) адміністрація йде на зустріч студентам-магістрантам денної форми навчання, тому навчальними днями є тільки понеділок та вівторок, що дає можливість поєднувати навчання і роботу для отримання професійних навичок.

Магістранти-промисловці на захисті рослин

Ні для кого не секрет, що в мирні часи нашу країну називали аграрною. І хоча зараз цей статус звучить дедалі рідше, основу економіки ще досі тримає саме ця ланка. Особливо гостро стоїть питання поставок зерна до всього світу. Війна порушила не тільки логістику, а й можливість проведення адекватної посівної кампанії. Окрім того, процеси вирощування цінних культур мають певні нюанси, які напряму впливають на вихідну сировину, як на її якість, так і на її кількість. Це різні збудники хвороб та шкідники, які мають негативний ефект та заважають рослинам спокійно рости та функціонувати. Вирішенням цього питання займається дуже цікава наука, яка має назву захист рослин.

Знання правил GMP – перший крок до майбутньої виробничо- практичної роботи

У цей надскладний для всіх нас час важко займатися буденними справами, а нам як студентам 3-го курсу – навчатися. Проте, незважаючи на непрості умови та різні місця перебування, ми всі не втрачаємо можливості опановувати дисципліни хоча б у онлайн-форматі, які є основою нашої спеціальності 162 «Біотехнологія та біоінженерія». Однією із таких дисциплін є «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв».

Студентська рада БТЕК – Надійна опора здобувачів

Початок нового 2022 року мав стати поштовхом до нових звершень і втілення в життя багатьох ідей. Але життя вирішило інакше. 24 лютого зламало усі плани… Та попри це члени студради БТЕК встигли реалізувати до цього багато своїх ідей, і навіть після початку війни ніхто з них не покинув свій пост і не припинив виконувати свої функції.

Згадаймо Андрія Гафійчука, якому довелося очолити гуртожиток. І хоч він не прагнув цієї посади, але прийняв цю ношу з честю і весь цей семестр працював над покращенням умов проживання в гуртожитку, організацією заселення студентів і опікувався кожним мешканцем гуртожитку, який потребував допомоги.

Важливий етап на шляху до диплому магістра – захист курсових робіт

В такий не простий час для країни здобувачі біотехнологи 1 курсу магістратури та викладачі кафедри біотехнології і мікробіології всіма силами намагаються відновити звичайний темп навчання. І ось відбувся захист курсових робіт з дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень». Цей захист – це другий важливий етап, що безпосередньо стосується написання магістерської роботи. А першим, після вступу та початку навчання, був етап вибору та обґрунтування тематики магістерської роботи, про що писали наші здобувачі: Софія Цапко, Анастасія Косів і Олександра Шаповалова, Вероніка Калабська, Юля Гайдук та інші.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують