Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Взаємодія зі стейкхолдерами

Гостьова лекція з начальником відділу промислової мікробіології ТОВ «УКРБІО»

На запрошення лектора дисципліни «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР» доцента Наталії Грегірчак до студентів-біотехнологів четвертого курсу завітав начальник відділу промислової мікробіології ТОВ «УКРБІО» Артем Слободянюк. До речі дана установа є офіційним дистриб’ютором французької компанії «bioMérieux», що є однією з провідних в Європі з продажу приладів та поживних середовищ для лабораторій з контролю якості харчової та фармацевтичної продукції.

Під час дружньої і теплої зустрічі Артем розповів про свої університетські роки, але найголовнішою частиною спілкування була робота в фармацевтичній компанії.

Участь у проекті Farmak_Lab: практичний досвід від фахівців фармацевтичної галузі

Навчання в магістратурі завжди потребує постійного вдосконалення своїх знань та умінь на практиці, саме таку можливість студентам нашої кафедри дав проект Farmak_Lab, організатором якого є ПАТ «Фармак». Даний захід проводився вдруге, перший раз – весною (http://www.btmb.com.ua/pro-fakultet/praktychna-pidgotovka-studentiv/proekt-pat-farmak-farmak-lab), в якому також прийняли участь наші студенти.

19 вересня проект Farmak_Lab зібрав понад 30 студентів та викладачів провідних вишів країни, для того щоб його учасники змогли підвищити свій рівень знань і побачити, як працює сучасна інноваційна фармацевтична компанія. Магістранти кафедри біотехнології і мікробіології – Оксана Боднар, Анна Моцар, Іван Янчук, а також доцент кафедри Карлаш Юрій Васильович в рамках проекту Farmak_Lab прослухали лекцію на тему: «GMP: вимоги та провадження системи якості».

Роботодавці знову відвідали захисти бакалаврів-біотехнологів!

Сьогодні, 19 червня 2018 р., на кафедрі біотехнології і мікробіології тріумфальний день – у цей день усі студенти 4 курсу почують завітні слова - «Присвоїти кваліфікацію фахівець з біотехнології».

Останній день захисту почався з гарних емоцій. До нас завітала Ткаченко Олена Станіславівна – інженер-технолог відділу управління якістю ПрАТ «Інфузія». Олена Станіславівна – випускниця нашої кафедри 2000 р, ніби нещодавно вони сиділи з Юрієм Миколайовичем Пенчуком (нині доцентом нашої кафедри) за однією партою, а вже сьогодні пропонує новому поколінню випускників кафедри вакансії у сучасному біотехнологічному підприємстві «Інфузія».

«Фармацевтична фірма «Дарниця» приймає учасників ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології

Вже 5 рік поспіль кафедра біотехнології та мікробіології НУХТ приймає у своїх стінах гостей – учасників Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології. І як будь-яка «хороша господиня», знає як важливо організувати дозвілля для гостей. У цьому незмінно допомагає одна з найсучасніших та провідних фармацевтичних компаній «Фармацевтична фірма «Дарниця», що люб’язно проводить екскурсії для учасників олімпіади. Так, 24 квітня наші гості мали змогу побачити сучасне фармацевтичне обладнання та сам технологічний процес приготування ліків.

Проект ПАТ «Фармак» – Farmak_Lab

Нещодавно відбувся новий проект ПАТ «Фармак» – Farmak_Lab, який відвідали магістранти нашої кафедри – Наталя Корх, Олена Українець, Катерина Покойовець, а також доцент кафедри Лич Інна Валентинівна.

У межах проекту компанію відвідали студенти 2-5 курсів з 5 вищих навчальних закладів. Працівники «Фармак» провели майстер-клас для студентів і відповіли на актуальні для молоді запитання. Також студенти відвідали сучасне європейське виробництво компанії та побачили, як виготовляються лікарські засоби. Учасники прослухати лекції «Сучасні підходи в розробленні генериків у вигляді твердих лікарських форм» та «Дослідження профілів розчинення ГЛЗ у вигляді твердих лікарських форм».

Сучасні фармацевтичні технології – лекція від провідного фахівця відділу управління якістю АТ «Київський вітамінний завод»

 Справжнім відкриттям весняного семестру для магістрантів першого року навчання кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ став предмет «Сучасні фармацевтичні технології», на якому вони мають можливість поспілкуватись зі спеціалістами у сфері фармацевтичних виробництв. Так, на минулих заняттях студенти вже прослухали лекції від представника ТОВ «Фармацевтичний завод «Біофарма» про особливості виготовлення препаратів крові, випускниця нашої кафедри, що представляла компанію «SCA Hygiene Ukraine» розповіла про новітні експрес-тести мікробного забруднення поверхонь, а працівники ТОВ «Фарма Старт» роз’яснили студентам етапи проектування фармацевтичних виробництв.

«Програма роботи зі стажерами» – нові можливості від Корпорації «Артеріум».

Питання працевлаштування є надзвичайно важливим та хвилюючим у житті кожної людини, а особливо для випускників ВНЗ, котрі мають вже найближчим часом обрати місце, в якому будуть проводити більшу частину свого життя. Так, майже усі студенти старших курсів розуміють, що для того аби бути конкурентним «товаром» на ринку праці, - знань, отриманих за роки навчання, просто недостатньо – надзвичайно важливим є досвід.

Саме тому, за сприяння факультету Біотехнології та екологічного контролю, в допомогу бакалаврам та магістрам першого року навчання спеціальностей «Біотехнологія та біоінженерія», «Хімічні технології та інженерія», «Обладнання фармацевтичних та біотехнологічних виробництв», «Енергетичне машинобудування» та «Теплоенергетика» була запропонована зустріч з представниками корпорації «Артеріум», щодо проходження стажування на базі підприємства, та можливості поєднання останнього з навчанням на денній формі.

І знову гості

І знову до студентів-біотехнологів 4-го курсу завітав гість, Радченко Юрій Миколайович, кандидат хімічних наук, представник компанії Новафілтер Технолоджі з надзвичайно цікавою лекцією на тему «Процесна мікрофільтрація» в рамках дисципліни «Проектування біотехнологічних виробництв».

Юрій Миколайович розпочав лекцію з порад студентам як майбутнім бакалаврам. Він розповів як і сам починав професійний шлях, з якими труднощами зіштовхнувся і на основі цього дав життєві поради. Неодноразово зробивши акцент на тому, що кар’єра – це насамперед сходи, необхідно бути готовими до кропіткої праці, мати невмирущу жагу до пізнання тонкощів професії та починати з малого. Такі рекомендації були надзвичайно актуальними та атмосфера в аудиторії сприяла до дружньої та водночас вигідної для студентів бесіди зі знавцем своєї справи.

Новітні мікробіологічні тренди на лекції біотехнологів

Лекція з дисципліни «Мікробіологія, санітарія та гігієна виробництв з основами НАССР» 3 листопада 2017 року почалась незвично. До студентів-біотехнологів 4-го курсу завітав начальник відділу промислової мікробіології ТОВ «Укрбіо» компанії «bioMérieux» Артем Слободянюк. Для початку гість розповів нам історію створення компанії, яка, як виявилось, була створена майже одночасно з нашою кафедрою і у 2013 році відзначила 50-річний ювілей.  Розвиток «bioMérieux» був обумовлений новаторським духом і неухильною прихильністю до поліпшення здоров'я населення в усьому світі. Сьогодні, більш ніж у 150 країнах світу (41 філія і велика мережа дистриб'юторів), bioMérieux займається розробкою діагностичних рішень для поліпшення здоров'я пацієнтів і забезпечення безпеки споживачів.  У промисловому напрямку, компанія робить свій внесок у запобіганні ризику забруднення в харчових продуктів. Широко використовується продукція «bioMérieux» у фармацевтичній та косметичній галузях, ветеринарії. Унікальні розробки для автоматизації клінічної мікробіологічної лабораторії втілились в цілу лінійку унікальних приладів, серед яких:

Напій справжніх біотехнологів

На днях асистент кафедри біотехнології і мікробіології Нечипор Тетяна Миколаївна вирішила додати новенького в звичні студентські будні та провести виїзну лабораторну роботу з дисципліни «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництва з основами HACCР» для студентів групи БТЕК-4-1 на базі приватної пивоварні «Лісопилка».

Відразу виникає питання – чому саме «Лісопилка»? Відповідь дуже проста! Тому що до відкриття пивоварні на її місці була стара лісопилка. Приміщення переобладнали, а все обладнання, яким оснащене підприємство,було доставлене з міста Біла Церква.

Звичайно, коли чуєш слово «пивоварня», уявляєш собі велике підприємство з декількома корпусами та безліччю цехів. Насправді це не так. «Лісопилка» займає досить малу територію, а цех підготовки солоду, бродіння пива та лінія розливу, розміщені в невеликому приміщенні. Проте це не заважає підприємству випускати якісну продукцію і просто смачне крафтове пиво торгової марки «Varvar Brew». Надзвичайно захопливу екскурсію підприємством провела головний технолог Дерій Олена, в минулому асистент кафедри біотехнології і мікробіології. Вона ознайомила майбутніх мікробіологів з усіма особливостями і тонкощами технології виробництва напою, гідного отримати ще не одну «Пальмову гілку».

У світі сучасної фармацевтики

17 жовтня студенти 4 курсу кафедри біотехнології та мікробіології у супроводі асистента кафедри Тетяни Миколаївни Нечипор та декана факультету Наталії Миколаївни Грегірчак у рамках вивчення навчальної дисципліни «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництва з основами HACCР» мали нагоду відвідати головну подію лабораторної індустрії в Україні – «Х Міжнародну виставку LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH», яка проходила у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

Тематичні напрямки виставки охопили виробниче обладнання, технології «чистих приміщень», лабораторно-аналітичне обладнання, комплексні рішення для фармацевтичних підприємств, технології для виробництва косметичної продукції, сировину та інгредієнти, технології та обладнання для водопостачання, водопідготовки і очищення стічних вод, послуги для компаній фармацевтичної індустрії, навчання та підготовку персоналу.

Представники «Юрія-Фарм» завітали на захисти бакалаврів

12 червня 2017 р. на захисти дипломних проектів до бакалаврів-біотехнологів завітали представники провідної міжнародної спеціалізованої фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм», а саме: керівник відділу проектів R&D Литвиненко Наталя Володимирівна та менеджер відділу проектів R&D Третякова Ольга Миколаївна.

Наших гостей зацікавив проект Владислава Гончаренка щодо отримання антимікробних пептидів з використанням Escherichia coli. Дефензини (антимікробні пептиди) – мультифункціональні катіонні пептиди, що виявляють ефективну антимікробну, фунгіцидну та антивірусну активність. Також був відзначений дипломний проект Соломії Миколів, що стосувався виробництва комплексу целюлозолітичних ферментів культивуванням Alicyclobacillus acidocaldarius.

Зацікавленість роботодавців викликали захисти бакалаврів-біотехнологів

Цьогоріч незвично проходять засідання екзаменаційної комісії по захисту кваліфікаційних дипломних проектів ОКР «Бакалавр» за напрямом «Біотехнологія». Актуальна інформація щодо діяльності кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ (http://www.btmb.com.ua/) зацікавила потенційних роботодавців. Зокрема, до нас завітали представники керівного складу ТОВ «БІОТЕСТЛАБ»: директор Гаращук Володимир Іванович, канд.фарм.н., директор департаменту з наукової роботи Салій Олена Олександрівна, канд.вет.н., директор департаменту з наукової роботи Вабіщевич Федор Серафімович, заступник директора департаменту з наукової роботи Деркач Мар’ян Володимирович, начальник відділу персоналу Хавпун Олена Миколаївна. ТОВ «БІОТЕСТЛАБ» успішно працює на ветеринарному ринку України більше 20 років і спеціалізується на комплексному ветеринарному супроводі тваринницьких підприємств та птахофабрик.

Вчимося виступати публічно

Уміння виступати публічно необхідне практично кожній людині. Особливо актуальна ця тема для студентів випускних курсів, які вже незабаром будуть мати можливість відстояти свою точку зору перед вибагливою публікою на захистах дипломів. Тому для студентів 4-го та 5-го курсу був організований навчальний тренінг «Вчимося виступати публічно», який проводила оратор від природи, тренер-спеціаліст корпорації «Артеріум» Ольга Назарук.

Психологи відзначають, що людей нездатних до публічних виступів практично немає. Основна причина ораторських провалів – це внутрішній страх, який треба подолати. Тому Ольга впродовж тренінгу зуміла допомогти подолати свої страхи перед публікою, підвищила віру в себе та дала надзвичайно цінні поради, для кожного учасника тренінгу.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами