Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Взаємодія зі стейкхолдерами

Тонкощі використання ферментів і мікроорганізмів у виробництві сиру: цінним досвідом ділиться професіонал-практик

Нещодавно студенти-біотехнологи мали нагоду долучитися до захоплюючої онлайн лекції на тему «Ферменти і мікроорганізми у виробництві сиру» від Володимира Поліщука - висококваліфікованого професіонала своєї справи, який працює в міжнародній компанії CHR HANSEN.

В рамах дисципліни «Харчова біотехнологія» (лектор – д.т.н., професор, завідувач кафедри БТМ Віктор Стабніков) наші здобувачі також були запрошені. А тепер залюбки діляться своїми враженнями:

Українська філія швецького заводу «Lantmännen Аха» знайомить здобувачів-біотехнологів з особливостями технологічного процесу

В першій декаді листопаду, другокурсники-біотехнологи відвідали завод пластівців «Лантманнен Акса» в рамках навчального процесу за сприянням керівництва факультету БТЕК.

Старший технолог підприємства провела екскурсію, ознайомила нас з процесами виробництва пластівців різної форми: від дозування компонентів до кінцевого результату; з роботою лабораторії, технологією якості продукції та умовами її зберігання.

Дуже цікаво було побачити процес виготовлення «зсередини», краще один раз побачити, ніж 100 разів почути. Для нас це була можливість розширити свій кругозір, побачити щось нове, отримати практичний досвід. Здобувачі щиро поділилися своїми враженнями:

Розвиваємо soft-skills: тренінг з конфліктології

Нещодавно відбулась гостьова лекція з дисципліни "Ділова комунікативність" для бакалаврів спеціальності 162 «Біотехнології і біоінженерія» за темою "Що таке конфлікти та як ними управляти". Лекцію провела Тетяна Ковтонюк, менеджер Корпоративного університету Корпорації «Артеріум», яка є експертом з конфліктології.

Упродовж лекції було розкрито наступні питання:

-       Що таке конфлікт

-       Які фактори можуть призвести до конфлікту

КАР’ЄРНИЙ ІВЕНТ - ЯРМАРКА ВАКАНСІЙ «NUFT Career Chance 2023»

Щорічно відділом працевлаштування випускників Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету  організовується Ярмарка вакансій, яка має на меті познайомити здобувачів з провідними компаніями галузі, надати допомогу у пошуку роботи, а роботодавцям дає можливість поспілкуватися зі студентами, ознайомити їх з вакансіями, представити свої компанії. Здобувачі на таких заходах мали можливість завести корисні знайомства, як мінімум поспілкуватися з HR-ми й зрозуміти, що треба вміти та знати, щоб працювати в топовій компанії. Це дійсно корисний досвід. До того ж здобувачі могли послухати лекції від крутих спікерів і дізнатися про актуальні тенденції на ринку праці та затребувані вакансії сьогодні і у майбутньому, отримати дієві інструменти ефективного проходження онлайн співбесіди та складання сучасного резюме.

Особливості роботи інженером з регуляторної підтримки: гостьове заняття від стейкхолдера

Нещодавно відбулось гостьове заняття здобувачів магістратури спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» з інженером з регуляторної підтримки відділу забезпечення регуляторної відповідності АТ «Фармак» Юлією Лазюкою. Вона є випускницею нашої кафедри і закінчила магістратуру в 2022 р. Під час практичного заняття з дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень», яке проводить доцентка Оксана Скроцька, Юлія поспілкувалась із здобувачами.

Лекція від фахівця-практика — “прокачка” hard skill

Вже кілька років поспіль, незважаючи на карантин та обмеження військового стану, для студентів 4 курсу факультету БТЕК в рамках дисципліни “Мікробіологія, санітарія, гігієна з основами НАССР” Артем Слободянюк, начальник відділу промислової мікробіології ТОВ UkrBio надзвичайно цікаво та з використанням багажу практичного досвіду проводить лекцію на тему: «Альтернативні методи мікробіологічного контролю».

Дизайн презентації – поради від професіонала своєї справи

Нещодавно у здобувачів магістратури освітньо-професійної програми «Промислова та фармацевтична біотехнологія» відбулася зустріч із Крістіною Яцимірською, менеджером із розвитку персоналу ТОВ «Триглав Інтернешнл» (партнер корпорації «Артеріум»). Під час практичного заняття з дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень», які проводить доцентка Оксана Скроцька, здобувачі дізнались, які є особливості створення якісної презентації, як зробити сценарій презентації та які помилки виникають під час її створення. Слід наголосити, що презентація є невідʼємною частиною захисту курсових і дипломних робіт, тому для здобувачів є важливим уміння правильно її створювати.

Біотехнологи НУХТ відвідали компанію «Фармак»

Здобувачі 4 курсу бакалаврату спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» разом із доценткою кафедри біотехнології і мікробіології Оксаною Скроцькою відвідали виробництво компанії «Фармак». На прохідній підприємства нас радо зустріла менеджерка з комунікацій Олена Колесник, яка провела вступний інструктаж з техніки безпеки на підприємстві і опікувалась юними біотехнологами упродовж усієї екскурсії. Після чого, одягнувши спеціальний одяг, біотехнологи відвідали ділянку підготовки води очищеної та води для ін’єкцій. Екскурсію даною дільницею провів Сергій Борисовець, майстер дільниці водопідготовки. Здобувачі дізнались про особливості підготовки води, її зберігання та використання на різних етапах фармацевтичного виробництва.

Цінний практичний досвід: екскурсія на фармацевтичне підприємство Фармекс Груп

Як вже всім відомо, для кожного майбутнього біотехнолога важливо не тільки отримувати цінну інформацію на лекціях, але і побачити наживо технологічні процеси, обладнання, що підкріплює мотивацію до подальшого навчання, сприяє кращому розумінню матеріалу, та, як наслідок, сприяє становленню висококваліфікованого фахівця. Нещодавно магістранти та студенти 4 курсу кафедри біотехнології і мікробіології мали чудову нагоду потрапити за лаштунки виготовлення лікарських засобів на підприємстві «Фармекс Груп».

Стажування та відкриття нових горизонтів

Щоразу, коли настає вересень - університет оживає. Незважаючи на воєнний час - життя продовжується, навчання продовжується і двері аудиторій розкривають свої обійми перед студентами, що поспішають на практичні та лабораторні заняття. Проте, цього року моє перше вересня - це не лише новий навчальний рік, а й початок неймовірної подорожі в світ мікробіології та біотехнології. Окрім традиційних пар, мене також вітає лабораторна обстановка в Arterium, де я розпочинаю свою стажувальну програму мікробіолога.

Багаторічна співпраця із Корпорацією «АРТЕРІУМ»

Корпорація «АРТЕРІУМ» та ТОВ «Триглав Інтернешнл», яке є партнером Корпорації упродовж багатьох років підтримують юних біотехнологів, спонсоруючи проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології та конкурсу студентських наукових робіт для здобувачів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Національного університету харчових технологій (НУХТ). За цей рік Корпорація придбала і передала кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ сучасне обладнання: прилад для проведення електрофорезу та шейкер-інкубатор. Співробітники АРТЕРІУМ та її партнери постійно проводять екскурсії та навчальні тренінги із нашими біотехнологами, ознайомлюють здобувачів із тонкощами майбутньої професії, проводять майстер-класи («Аналіз ризиків у прийнятті рішень», «Вчимося комунікувати», «Підготовка до співбесіди та її успішне проходження», «Дизайн презентації»), вебінари («Емоції: вороги чи помічники», «Як боротися зі стресом в умовах невизначеності?», «Війна, що нас змінила», «Конфлікт: мистецтво балансу») та гостьові лекції («Спектроскопічні методи аналізу в фармації», «Дослідження сумісності компонентів лікарських засобів», «Методи виготовлення твердих лікарських форм») та ін.

КОРПОРАЦІЯ «АРТЕРІУМ» ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ ДО ПЕРШОЇ ШКОЛИ ХІМІКА-ХРОМАТОГРАФІСТА

Якщо ви навчаєтесь у ЗВО за напрямками фармація, хімія, біотехнологія

Якщо ви бажаєте дізнатися, чому професія хіміка-хроматографіста є однією з важливіших у фармацевтичному бізнесі
Якщо ви прагнете набути практичний досвід за спеціальністю хімік-хромаграфіст

ВАМ ДО НАС!

30% теорії та 70% практики, ви матимете змогу отримати знання за новітніми технологіями та методиками, попрацювати на сучасному обладнанні. По завершенні Школи, за умови успішного проходження всіх модулів програми, ви отримаєте Сертифікат.

Корпорація «Артеріум» запрошує на стажування

В корпорації «Артеріум» триває програма стажування. Студентам пропонується приєднатись до команди висококваліфікованих фахівців та оволодіти досвідом успішного ведення фармацевтичного бізнесу.

Наразі є вакансії для стажерів на виробництві та у сервісній службі.

Локація – м. Київ.

Графік роботи 2-х змінний: з 7:00 до 14:12 і 14:12 до 21:32, субота, неділя вихідний. В разі виробничої необхідності субота може бути робочою.

ARTERIUM передав новітнє лабораторне обладнання для здобувачів-біотехнологів

Нещодавно компанія «ARTERIUM» передала нашому університету сучасне навчальне обладнання. Зокрема, електрофорез, який потрібен для проведення лабораторних занять студентів, які вивчають молекулярні біотехнології.

Прилад для електрофорезу студенти будуть використовувати для розділення, ідентифікації, очищення та виділення різних типів нуклеїнових кислот, пептидів та білків в рамках забезпечення навчального процесу, а також виконання науково-дослідної роботи. Адже навіть в умовах пандемії та повномасштабного вторгнення робота наукових гуртків та дослідження аспірантів на кафедрі не прининялися. Підтвердженням цьому є активна участь наших здобувачів у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, участь у різноманітних наукових конференціях Міжнародного та всеукраїнського рівнів, а також у щорічному конкурсі наукових робіт за благодійної підтримки «ARTERIUM», результати якого зовсім нещодавно були оприлюднені на нашому сайті.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами