Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Взаємодія зі стейкхолдерами

Корисний досвід та позитивні враження першокурсників від компанії «Фармак»

Екскурсії до великих промислових та фармацевтичних компаній здобувачами спеціальності «Біотехнології і біоінженерія» завжди стає місцем отримання корисного досвіду та вражень. Саме тому із великим задоволенням у першій декаді червня здобувачі групи БТ-1-1 відвідали екскурсію до фармацевтичного заводу «Фармак».

Компанія «Фармак» відома не тільки в Україні як фармацевтичний лідер з виробництва лікарських препаратів, а й за її межами. Компанія має сталу репутацію на міжнародній арені з європейськими стандартами якості та експортує свою продукцію у понад 40 країн світу, а останньою країною, у якій був відкритий ринок продукції Фармак, стала Малайзія. Загалом у компанії налічується більше 400 найменувань препаратів.

Профорієнтаційне свято для маленьких та великих

У суботу, 10 червня 2023 року, у затишному внутрішньому дворику заводу «Київмедпрепарат» відбувся крутезний захід від корпорації «Артеріум» - корпоративне дитяче свято «Професія моїх батьків». Спеціальним гостем заходу став Національний університет харчових технологій, представляти який випала честь кафедрам біотехнології і мікробіології та харчової хімії. Перш за все, хочеться відзначити, що цей захід – чудова можливість отримати перепочинок від стресових викликів сьогодення. Було приємно спостерігати, наскільки дітям цікаво брати участь у іграх, які знайомили їх з різними професіями і спеціальностями та ще і отримати за це подарунки.

Знайомство з українським фармгігантом

Зовсім нещодавно здобувачі 2-го курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» відвідали ознайомчу екскурсію на  АТ «Фармак».

АТ «Фармак» – успішна міжнародна фармацевтична компанія із виробництва лікарських засобів, яка завдяки якості та інноваціям, є лідером фармацевтичного ринку України вже багато років поспіль. Фармацевтичне виробництво налічує понад 2800 робітників, а на самому підприємстві функціонують 25 виробничих ліній, що відповідають вимогам належної виробничої практики (GMP) та різним класам чистоти зон. Продукція ж компанії нараховує 400 лікарських засобів.

«АРТЕРІУМ» – ЦЕ МАЙБУТНЄ

Всі ми періодично думаємо про майбутнє. Причому як про власне кар’єрне майбутнє, так і про технологічне майбутнє нашої країни та усього людства. Іноді це майбутнє бачиться світлим і передбачуваним, іноді темним і незрозумілим. І ми знайшли рецепт того, як з оптимізмом дивитися у завтрашній день: треба відвідати, хоча б онлайн, сучасне українське фармацевтичне виробництво, виробництво майбутнього, наприклад таке, як корпорація «Артеріум», де знайшли свою роботу мрії Катерина Покойовець та Ігор Ключка – колишні випускники кафедри біотехнології і мікробіології, а нині Менеджери Корпоративного Університету Корпорації «Артеріум» та наші люб’язні онлайн екскурсоводи.

Кроки назустріч гармонізації взаємодії вищої школи і промисловості: поглиблюємо співпрацю з ПрАТ «Індар»

Біотехнологія сьогодні розглядається не лише як наукоємна та високоінноваційна галузь промисловості, але й, часто як галузь, успішний розвиток якої вкрай важливий, особливо, коли мова йде про виробництво життєво необхідних ліків, таких, наприклад, як інсулін. Отже, підготовка кадрів для таких виробництв, для біотехнологічної галузі в цілому, має стратегічне значення для нашої країни, оскільки робить вагомий внесок у її економічну незалежність.

Корпорація «Артеріум» продовжує працювати з молоддю

Виробнича практика – це тернистий шлях до професіоналізму, який обов’язково має бути пройдений кожним здобувачем з честю та гідністю. Завданням студента є отримання максимальної користі від практичних навичок, здобутих на підприємстві. І наші четвертокурсники намагаються не марнувати час на виробництві, а накопичувати знання кожної хвилини.

Традиційним партнером кафедри БТМ є Корпорація «Артеріум». Цьогоріч честь проходити практику на одному з найбільших і найдосвідченіших підприємств вітчизняної хіміко-фармацевтичної промисловості АТ «Київмедпрепарат» отримали Дар’я Благодир, Марія Дзюба, Анна Воробей, Марина Грищенко, Павло Асмоловський та Євгеній Сенін. Від 9 січня всі здобувачі опановують особливості роботи на фармацевтичному підприємстві з перших вуст.

Освітній проект #Farmak_Lab_2022

Уже стала доброю традицією участь здобувачів та викладачів кафедри біотехнології і мікробіології у щорічному освітньому проекті від АТ «Фармак». Цьогоріч освітній проект #Farmak_Lab був присвячений темі: «Комп’ютеризовані системи у фармацевтичному виробництві», а спікером був начальник відділу регуляторної відповідності комп’ютеризованих систем Лепа Микола Станіславович. Наші здобувачі трьох освітніх ступенів «бакалавр», «магістр», «доктор філософії», а також викладачі були дуже раді знов стати учасниками даного проекту. В цьому році їм вдалося дізнатися багато нового про основні типи та види комп’ютеризованих систем на підприємстві, їх значення та застосування у організації процесу виробництва лікарських засобів. Далі подаємо відгуки здобувачів.

Фантастичні звірі та як їх створити

Існує відомий вислів: новітні технології завжди межують з магією. І дійсно, в Середньовіччі рухомі статуї, зброя, що стріляє вогнем, та магічні зілля, що зціляють від хвороб, були об’єктом міфології та темних повір’їв, але через деякий час людство почало створювати заводні механізми, виготовляти вогнепальну зброю та готувати ліки. І те, що раніше здавалось магією, стало передовими досягненнями науки, а передові досягнення науки стали невід’ємною частиною життя. Якби житель ХVII століття побачив автомобілі, літаки та мобільні телефони, йому б це видалось чаклунством.

Продовжуємо вивчати тонкощі роботи на фармацевтичному підприємстві: методи виготовлення твердих лікарських форм

Днями у студентів групи ФБ-1-2М (спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія») відбулась зустріч з одним із представників Корпорації «Артеріум» – Олександром Голодюком, який є випускником кафедри біотехнології і мікробіології Національного університету харчових технологій. Олександр працює технологом вже 8 років. Тема зустрічі  – «Методи виготовлення твердих лікарських форм (ЛФ)». Олександр із задоволенням поділився із нами власним досвідом навчання та роботи в Україні і за кордоном.

Дизайн презентації – поради від професіонала

Нещодавно у здобувачів магістратури з спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» відбулася зустріч з Крістіною Яцимірською, яка є менеджером із розвитку персоналу ТОВ «Триглав Інтернешнл», партнер корпорації «Артеріум». Тема зустрічі стосувалась дизайну презентації. Слід наголосити, що презентація є невідʼємною частиною захисту курсових та дипломних робіт, тому для здобувачів є важливим уміння правильно її створювати.

Крістіна Яцимірська поділилась досвідом професійного створення презентацій та поділилась формулою для її успішної розробки, яка складається з таких частин:

Власний бронежелет, опора на особисті ресурси

Світ постійно змінюється, обставини стають незвичними для нас, що потребує відповідно і зміни особистих думок та переконань – все це впливає на кожного: втомлює, виснажує, псує настрій. Саме тому необхідно шукати джерела ресурсів та вчитися їх застосовувати, про що сьогодні розповідала Юлія Старікова, менеджер з навчання та розвитку персоналу «Триглав Інтернешнл» під час зустрічі зі здобувачами-біотехнологами 4 курсу. Робота була організована в режимі спілкування зі спікеркою, а також переписки в чаті.

Війна, що нас змінила

24 лютого 2022 р – день, який психологічно вплинув на кожного українця. У важких реаліях сьогодення ми відчуваємо різні емоції: розгубленість, тривогу, страх, паніку, ненависть, злість, гнів, безсилля, ейфорію, апатію, депресивні симптоми, провину вцілілого. Часто ставимо собі запитання «чому так сталось? за що?».

Про ці актуальні проблеми та психологічну допомогу собі й іншим розповіла Ольга Назарук, менеджер з навчання і розвитку компанії «Артеріум», під час зустрічі із здобувачами-біотехнологами 4 курсу.

Від зародження ідеї до реалізації проєкту: гостьове заняття від стейкхолдера

Вже стало доброю традицією залучення випускників кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ до проведення гостьових занять із магістрантами спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Нещодавно саме таке заняття на запрошення викладачки дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень» Оксани Скроцької було проведене випускницею кафедри 2018 р. Олександрою Шкут.

Під час навчання на кафедрі Олександра пішла паралельно працювати у фармацевтичну компанію «Юрія Фарм» і поєднувала навчання з роботою за спеціальністю. Спочатку працювала інженером-технологом наукового центру, а нині є провідним фахівцем з регуляторної експертизи медичних виробів фармацевтичної компанії «Юрія-Фарм». Саме особливостями своєї роботи і поділилась із магістрантами наша випускниця.

Скіли крутого комунікатора від Корпорації «Артеріум»

Комунікація – основа людської культури і цивілізації, адже саме інформація, що іде від людини до людини, формує усі взаємозв’язки між людьми – від особистих стосунків до держав і корпорацій.

У понеділок, 24 жовтня, у межах дисципліни «Ділова комунікативність» для студентів-біотехнологів було проведено тренінг з побудови ефективної комунікації. Захід організували у співпраці з фармацевтичною компанією «Корпорація Артеріум». Запрошеним лектором стала Тетяна Ковтонюк, керівник навчальних проектів компанії «Триглав Інтернешнл», яка є партнером «Артеріум».

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами