Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Цікава екобіотехнологія

НУХТ. 4 курс. Перша п’ятниця навчального року… А студенти вже стомлені від сірих буднів. Проте це не стосується нашої, 3 групи, яка впродовж тижня натхненно готувалась до першого практичного заняття з дисципліни «Основи екобіотехнології» . Ще з першого курсу ми знаємо, що Вікторію Олегівну Красінько важко здивувати звичайними розповідями чи презентаціями. Тому деякі з нас особливо ретельно підготувались до теми «Галузі застосування біотехнології». Ми розбились на невеличкі творчі колективи по 3-4 людини, і кожна група обрала найцікавіший на її думку варіант застосування біотехнологічних досягнень у різних сегментах людського життя.

Звісно, не обійшлось без звичайних, але не менш цікавих презентацій з інформацією щодо 3D-принтерів, біочіпів і використання генної терапії в лікуванні різноманітних захворювань, у тому числі генетичних. Саме такі теми обрали дівчата, щоб познайомити нас з «червоною» біотехнологією.

Також, ми всі мали змогу спостерігати за результатами діяльності «морської» чи, так званої, «синьої» біотехнології. Ця група проявила неабияку креативність, вдягнувши сині сукні, і по черзі розповідаючи про виробництво таких корисних добавок як «Ламінарія» та «Спіруліна». Було зазначено, що «синя» біотехнологія, особливо в Україні, посідає далеко не перше місце серед усіх видів біотехнології через брак коштів на численні дослідження в цій галузі.

Цікавою виявилась розповідь ще однієї групи студентів про мету, шляхи і методи застосування «чорної» біотехнології. Використання здобутків біотехнології в біотероризмі, біовійнах та біокриміналі неабияк вразили нас. Дівчата розповіли багато історичних фактів, які засвідчують появу «чорної» біотехнології задовго до перших досліджень мікроорганізмів і їх токсичної дії на людство!

Проте, найзахоплюючим був виступ групи, яка представляла «зелену» біотехнологію. Студенти влаштували ціле театральне дійство з декораціями та костюмами, а також музичним супроводом. Хлопці втілились в образи сільських господарів-кумів, у діалозі наочно показали як і навіщо застосовуються біодобрива для рослин, продемонстрували нам щоденний клопіт та занепокоєння фермерів, представили нам сільське господарство зовсім в іншому світлі. Виявляється в наш час сільське господарство на 95% - наука, і лише на 5% - робота. Дівчата запропонували рекламу кормової добавки для сільськогосподарських тварин і на її прикладі розповіли про важливість застосування таких біодобавок при годівлі. Загалом, було весело та невимушено. Інформація закарбувалась легко, та сподіваємось, надовго.

З нетерпінням чекаємо нових завдань від викладача!

Ірина Татарчук, БТ 4-3

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка