Освітній ступінь магістра за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» успішно здобуто! Цей важливий етап став не лише завершенням навчання, а й початком нового професійного шляху. Навчання в магістратурі подарувало безцінний досвід, нові знання, наукові здобутки та незабутні зустрічі. Попри всі труднощі, що пов’язані з воєнним часом, дистанційним навчанням, повітряними тривогами та постійними викликами сьогодення, ми не втратили головного – прагнення вчитися, розвиватися та досягати поставлених цілей. Біотехнологія – це галузь, що відкриває безмежні можливості для створення інновацій у медицині, харчовій промисловості, екології та багатьох інших сферах. Саме тому бути біотехнологом означає бути частиною змін, які формують майбутнє.
Щиро дякую викладачам кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ, науковому керівнику – Оксані Скроцькій, одногрупникам і всім, хто підтримував та надихав протягом цих років. Попереду – нові звершення, професійний розвиток і реалізація найсміливіших ідей!
Отже, завершуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників магістратури 2025 року.
Марія Проценко (інженер сектору регуляторного забезпечення фармацевтичної компанії Farmak, науковий керівник у НУХТ – доцент Оксана Скроцька):
- учасниця наукового гуртка «BIOTECH»;
- співавторка двох статей у фахових журналах, серед яких журнал «Ukrainian Food Journal» (англомовна публікація);
- учасниця English Speaking Club EcoEurope NUFT;
- переможниця ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біотехнології» (2024/2025 н.р., Диплом І ступеня);
- переможниця конкурсу студентських наукових робіт за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум» (2024 р.);
- ментор у рамках проєкту з популяризації науки для школярів «Біостарти: шлях до великих відкриттів» за підтримки Корпорації «Артеріум» (2024 р.);
- переможниця І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» (2024/2025 н.р., Диплом ІІІ ступеня);
- переможниця 91 Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті» у секції «Біотехнології і біоінженерія» та англомовній секції (2025 р., Диплом І-го ступеня);
- учасниця освітнього проекту «Farmak_Lab» (2024) р.;
- учасниця конкурсу Стипендіальної програми компанії Farmak (2025 р.);
- переможниця 2 турів конкурсу-2025/26 «Завтра.UA» (2025-2026 рр.);
- учасниця ХІІ та ХІІІ науково-практичної конференції школи молодих науковців АТ «Фармак» «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво» (2024 р., 2025 р.);
- учасниця літніх і зимових шкіл за підтримки DAAD та Еразмус+ (2024 р.; 2025 р.);
- лауреат стипендії Президента України (I семестр 2025-2026 н.р.);
- захистила магістерську роботу на відмінно і отримала диплом з відзнакою.








































