Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність G21 «Біотехнології та біоінженерія»

Святкуємо Міжнародний день мікроорганізмів - 2025

На кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ не залишили поза увагою це професійне свято. Викладачка дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія. Модуль 1.Мікроорганізми як біологічні агенти» Оксана Скроцька запропонувала здобувачам бакалаврату долучитися до відзначення Міжнародного дня мікроорганізмів. Здобувачі 2 курсу спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» підготували креативні вироби, присвячені мікробному світу – від в’язаних мікробчиків до моделей клітин.

Креативні ідеї здобувачів:

Андрій Хорошун (БТ-2-1): «Мій виріб демонструє взаємодію бактерій роду Staphylococcus з багаторічною трав’янистою рослиною зозулин цвіт. Стафілококи – це кулясті мікроорганізми, які утворюють характерні скупчення, що схожі на грона винограду. Серед них є як безпечні види, що входять до складу нормальної мікрофлори людини, так і небезпечні патогени, наприклад Staphylococcus aureus (золотистий стафілокок). Сік трави цієї рослини пригнічує розвиток золотистого стафілокока. Таким чином, моя модель ілюструє природний потенціал рослин у боротьбі з бактеріальними інфекціями».

Анжеліка Цвілик (БТ-2-2): «Мій виріб – об’ємна модель прокаріотичної клітини, що виконана з легкого пластиліну. Вона демонструє основні частини бактеріальної клітини: клітинну стінку, цитоплазму, нуклеоїд, рибосоми, а також зовнішні структури – джгутики та війки, що забезпечують рух. Модель допомагає наочно продемонструвати будову прокаріотів і краще її запам’ятати».

Анатолій Пасько (БТ-2-2:) «Мій виріб – навчальна модель рибосоми, яка показує процес синтезу білка, зокрема трансляцію. На моделі зображено велику та малу субодиниці, інформаційну РНК із триплетами та транспортну РНК з амінокислотами. Це дозволяє візуально зрозуміти, як відбувається зчитування генетичної інформації та утворення білкового ланцюга. Така модель є корисним інструментом для навчання».

Дар’я Усенко (БТ-2-2): «Мій виріб символізує масштабну трагедію, яка охопила всю планету. Її причиною став маленький вірус, через який захворіли й померли мільйони людей. Тому цей маленький символічний вірус закликає берегти здоров’я і пам’ятати про важливість профілактики, зокрема носіння масок у періоди епідемій грипу та застуди».

Ненно Марія (БТ-2-1): «Мій виріб – об’ємна модель коронавірусу. Це РНК-вмісний вірус із характерними шипами на поверхні, завдяки яким він і отримав назву "коронавірус". Саме ці шипи забезпечують прикріплення до чутливих клітин. Я вирішила відтворити його у спрощеному, але зрозумілому для кожного вигляді, адже саме з ним пов’язана пандемія, що змінила життя всього світу».

Сапа Даніла (БТ-2-1): «Моя робота – це відтворення події, яка щодня відбувається навколо нас: зустріч бактеріофага з бактерією. Бактеріофаг – вірус, що нагадує космічний апарат. На моделі зображено момент його атаки. Це початок кінця для бактерії, адже її механізм буде перепрограмовано. Така модель демонструє, що навіть у мікросвіті відбуваються справжні битви за виживання».

Також до свята долучилися першокурсники спеціальності G21 «Біотехнології та біоінженерія» освітньої програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна». В межах навчальної дисципліни «Вступ до фаху» (викладачки Наталія Грегірчак та Тетяна Сулейко) здобувачі взяли участь у виставці постерів, присвячених цікавим, іноді навіть революційним, фактам в галузі мікробіології та біотехнології.

Такі творчі завдання допомагають здобувачам краще засвоювати навчальний матеріал і водночас розвивати креативність та вміння презентувати свої знання. Кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ щиро вітає всіх із Міжнародним днем мікроорганізмів та дякує учасникам за активність і творчий підхід!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2025 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2025 р. 

 Захисти магістрів. Грудень 2024 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка