Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Вітаємо білоруських колег з професійним святом!

Так, так! Саме сьогодні той день, коли працівники фармацевтичної і мікробіологічної промисловості Білорусі щорічно відмічають своє професійне свято, яке було встановлене Указом Президента Республіки Білорусь ще у березні 1998 року.

Після здобуття Республікою незалежності в 1991 році, почався і новий етап розвитку даної галузі білоруської промисловості. Довгі роки фармацевтичну і мікробіологічну промисловість в Білорусі представляв концерн «Белбиофарм», до складу якого входили 18 підприємств. Наразі ними опікується Департамент фармацевтичної промисловості в Міністерстві охорони здоров'я Республіки. Тобто в сферу відповідальності Міністерства охорони здоров'я Білорусі входить і проведення єдиної державної політики в області виробництва фармацевтичної продукції.

Вивченням фізіолого-біохімічних і генетичних основ використання мікроорганізмів в біотехнологічних процесах, а також розробкою біотехнологій для промисловості, сільського господарства, медицини і охорони навколишнього середовища в Республіці займається Державна наукова установа Інститут мікробіології Національної академії наук Білорусі, який в цьому році святкує 55 років з дня свого заснування.

Перед фармацевтичною промисловістю Білорусі, як і України на сьогодні поставлено чимало важливих завдань: розробка і виробництво препаратів на основі останніх досягнень біотехнології, генної інженерії, імунології та молекулярної генетики; забезпечення тісної взаємодії наукових і виробничих організацій фармацевтичного профілю тощо.

Тож побажаємо білоруським колегам наснаги, професійних звершень і міцного здоров’я!

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка