Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Львове! Ми повернулись! Зустрічай нас!

Пам’ятаєте, наші студенти ще весною відвідували Львів, де брали участь у конкурсі студентських наукових робіт і окрім призових місць отримали подарунок від спонсорів заходу ПрАТ «Компанія «Ензим». Так от, наші студентки магістратури І року навчання Боднар Оксана та Петренко Наталія знову відправилися у Львів. На цей раз використовувати отримані сертифікати на літню наукову школу CREATIVE SPARK. І хоча школа повинна була тривала лише 3 дні (21-23 червня), студентки сподівались отримати нові цікаві знання та навички, які б знадобились їм у майбутньому.

Пригоди почалися майже відразу як дівчата ступили на львівську землю. Google maps вирішили, що це дуже просто дістатися до місця призначення, то краще побудувати маршрут в якому доволі легко заблукати. Але як кажуть «язик і до Києва доведе», у випадку дівчат до «Ензима» він таки довів. Оксану та Наталю зустріли добродушні організатори і дівчата долучилися до екскурсійної групи таких самих студентів-щасливчиків. Фото- та відео-зйомка не були дозволені, але дівчата закарбували у своїй пам’яті певні особливості.

Уявіть, на виробництві є декілька 4-поверхових (!) ферментерів, це просто вражає. Окрім цього вразили сепаратори для відділення біомаси, лабораторії (невеличкі, але вміщали все що необхідно) та велика кількість апаратів, що дівчата знали з теорії. Крім того надзвичайно приємно є те, що компанія піклується про захист та збереження природніх ресурсів, у чому студентки змогли переконатись на власні очі.  Як основне джерело енергії заводу (70 %) компанія використовує біогаз власної продукції, отриманий в результаті очищення стічних вод.

Отож, після 3-х годинної екскурсії студентів доправили до стартап школи TechStartUp School, де власне і проходила літня наукова школа. Лекції про те, як створити стартап, вміти себе продати та практики у вигляді ігор і презентацій тривали всі дні наукової школи. Було цікаво і пізнавально, навіть і не помічали, що вже вечір. Відмітимо, що у літній школі окрім наших студенток, були студенти зі Львова, Дніпра та Івано-Франківська.

Також приємно те, що компанія завчасно потурбувалась про місце проживання всіх іногородніх студентів. Тож, Оксана та Наталя проживали у монастирі Згромадження сестер святого Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії, де дівчат тепло прийняли та навіть годували зранку та ввечері. Сестри провели ознайомчу екскурсію по монастирю і були готові допомогти у разі виникнення потреби.

М’яка погода та легкий дощ дозволили дівчатам бути жвавими протягом всього перебування у Львові. Отож з приємними враженнями та наситившись знаннями дівчата вирушили додому, в очікування нових пригод та шукаючи можливість застосувати нові знання.

 

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка