Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Науково-дослідні установи

Біотехнології в сучасній науці несуть величезну користь. За рахунок відкриття генної інженерії стала можливою модифікація і виведення нових сортів рослин і тварин, розроблення біочіпів та біосенсорів, в мікроелектроніці розроблені іон-селективні транзистори, отримане біопаливо тощо.

У світі існують такі проблеми, як:

  • нестача прісної або очищеної води (в деяких країнах);
  • забруднення оточуючого середовища хімічними речовинами;
  • нестача енергетичних ресурсів;
  • необхідність удосконалення і одержання нових екологічно чистих матеріалів і продуктів;
  • підвищення рівня медицини.

На сьогодні вчені абсолютно впевнені, що вирішувати ці та багато інших проблем можливо за допомогою біотехнологій.

Тому, якщо після завершення навчання в ВУЗі ти мрієш бути відомим вченим, мрієш володіти сучасними методами генної інженерії, мрієш створювати безпечні генно-модифіковані рослини та клонувати тварин, мрієш створювати лікарські засоби нового покоління, біотести та біодіагностикуми для медичних досліджень, розробляти боіндикатои для моніторингу довкілля, то свою майбутню роботу ти можеш знайти в науково-дослідних установах.

Уявляєш собі, багато випускників-біотехнологів НУХТ працюють саме тут в науково-дослідних установах:

Потенціал, який відкриває біотехнологія для людини, надзвичайно великий не тільки в фундаментальній науці, але й в інших сферах діяльності і галузях знань. При застосування біотехнологічних методів стало можливим масове виробництво всіх необхідних білків.

В майбутньому біотехнології дозволять покращити властивості рослин і тварин зо допомогою безпечних ГМО продуктів. Вченими розглядаються питання боротьби зі спадковими хворобами методами генної інженерії.

Генна інженерія, як основний напрямок в біотехнології, значно прискорює розв‘язання проблем продовольчої, аграрної, екологічної та енергетичної кризи.

Мікробіологічна промисловість сьогодні використовує тисячі штамів різноманітних мікроорганізмів. В більшості випадків вони покращені шляхами генної інженерії, індукованого мутагенезу і подальшої селекції. Це дозволяє вести широкомасштабний синтез різноманітних речовин.

Найбільшого впливу біотехнології набули в медицині та фармацевтиці. Прогнозують, що сучасні науковці в майбутньому зможуть вчасно діагностувати і лікувати ті захворювання, які зараз мають статус «невиліковних».

Отже, здобувши фах біотехнолога, ти ніколи в майбутньому не залишишся без роботи!

 

Події у світлинах

Ви знаходитесь тут: Вступникам Можливості працевлаштування Науково-дослідні установи