Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Ми кмітливі

Інтелектуальні баталії урочисто завершено!

Останній день осені. Час прощання з золотою порою, час, коли з далекої півночі приходить сніжна зима… а ще – це чудовий час перевірити кмітливість студентів різних курсів та факультетів в інтелектуальній грі «Ерудит», яку щорічно організовують члени наукового сектору університету, і це була чи не остання можливість доєднатися до командної гри. Традиційно на інтелектуальну баталію прийшли шість команд від кожного факультету чи інституту НУХТ, у тому числі і від факультету біотехнології і екологічного контролю (БТЕК), щоб знову відповісти на питання: на якому ж факультеті навчаються найкмітливіші студенти? Але відповідь уже давно відома: найкмітливіші студенти – це біотехнологи!

Шануємо рідну мову

«Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова.

Любимо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови,

за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…»

Максим Рильський 

Щорічно відзначається державне свято – День української писемності та мови. Встановлене воно 9 листопада 1997 р. Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». Мова – це найважливіший засіб комунікації для здобуття освіти та ключова складова в інтелектуальному розвитку людини.

А ХТО НАЙРОЗУМНІШИЙ?

Завдяки своєму розуму людина перетворилася зі звичайного примата на володаря світу. Завдяки своєму розуму збудувала сучасну цивілізацію, підвищила тривалість свого життя, поборола величезну кількість хвороб. Завдяки своєму розуму, завдяки накопиченим знанням і неординарному мисленню вже зовсім скоро наш вид покине межі планети Земля і стане галактичною цивілізацією.

Але як виміряти інтелект окремо взятої людини. Тест IQ? Не дуже точний показник. Успішність в навчанні? Теж не варіант. То який метод найточніший? Правильно – гра НАЙРОЗУМНІШИЙ. 11 листопада таке інтелектуальне змагання пройшло і на нашому факультеті. Отож переможцями стали:

Овчаренко Катерина з БТ-1-1 – І місце

УВАГА ЗАПИТАННЯ: Що? Де? Коли?

19 жовтня 2021 року відбулася головна інтелектуальна подія осені – битва шести факультетів, а якщо конкретніше – масштабний батл "Що? Де? Коли?". Що? Батл. Де? В зумі. Коли? О 19:00. І велася боротьба не на життя, а на смерть. І здобули перемогу найкращі серед найкращих:

І місце – «Буди Лёху» (ННІТІ)

ІІ місце – «Скажений дикобраз» (ННІЕІУ)

ІІІ місце – «Натуральні кілери» (БТЕК)

ТРІУМФ РОЗУМУ, АБО ПЕРЕМОГА МУЗ НАД БУДЕННІСТЮ

9 вересня турнір з шашок дав старт сезону інтелектуальних змагань на факультеті БТЕК. І почалося запекле протистояння найкмітливіших. Прийшов час великого тріумфу розуму – факультетського Брейн-рингу. Перемогу в запеклій боротьбі здобули найдостойніші:

Місце перше отримали «Музи» з групи БТ-1-3

Місце друге - «Розумовські» з групи ЕК-1-5

Місце третє - «Антибіотики» з групи БТ-1-1.

Сезон інтелектуальних баталій розпочато

Тактика і стратегія – основа ведення як бойових дій, так і дипломатичних перемовин та бізнесу. Тож логіка і стратегічне мислення необхідні кожній людині в сучасному світі. І наразі майбутнім біотехнологам випав шанс «прокачати» ці потрібні скіли.

9 вересня о 18:00 за Києвом на території гуртожитку номер 3 відбулися факультетські змагання з шашок.

Ця гра виникла більше п’яти тисяч років тому, але актуальною залишається і досі. Перші шашки археологи знайшли в шумерському місті Ур. За літописами ця гра була поширена в Єгипті, Давній Греції та Римській імперії. Згодом вона розповсюдилася на арабський світ та Середньовічну Європу. Зараз шашки поширені по всьому світу і залишаються популярною грою, яка вже має багато комп’ютерних версій.

Брейн-ринг на виcокому рівні

Нещодавно відбувся другий етап загальноуніверситетського конкурсу Brain-Ring. У зв'язку з карантинними обмеженнями захід відбувся на платформі Zoom, але, незважаючи на це, під час гри всі відчули драйвові емоції та заряд енергії.

Участь у цьому етапі приймали команди всіх навчальних підрозділів. Наш факультет представляли студенти групи БТ-2-1 та БТ-2-2: Грищенко Марина (капітан), Благодир Дар’я, Воробей Анна та Коваль Ростислав.

Час проведений в колі друзів – безцінний

В період карантину дуже важливо не забувати проводити час з друзями адже існує безліч можливостей онлайн-спілкування. Майбутні біотехнологи та екологи використовують такі можливості по максимуму.

Тож однієї квітневої днини наші здобувачі отримали ще один шанс провести час разом та ще більше роззнайомитись, спілкуючись під час гри у нашумівшу «MAFIA» на платформі Zoom.

Цього разу перемогу отримали мирні жителі, які звільнили місто від злочинців. Не дарма кажуть, що добро завжди перемагає зло!

Інтелектуальна битва, як засіб колективного відпочинку

За вікном весна, а наші здобувачі навіть у вихідний не можуть без товариства однодумців. Тож, поки інші переглядали улюблені серіали чи займались підкоренням цілини активні БТЕКівці влаштували черговий інтелектуальний бій. А саме, 11 квітня у форматі відеоконференції відбулась чергова інтелектуально-розважальна гра Brain ring.

У грі взяли участь три команди – «Oda Shark», «Т-хелпери» і  «Натуралісти». До журі увійшли представники студентської ради: голова студентської ради факультету Єлизавета Дон, голова наукового сектору Артур Захаров, заступниця голови наукового сектору Богдана Короленко і секретар Марія Сірант, яка ще й виступила ведучою.

Конкурс складався з 3-х раундів, у кожному з яких команди повинні були дати відповідь на три питання з різних сфер життя. Була запекла боротьба, де кожна команда проявила себе з найкращої сторони.

Творчий дебют: "Шоу талантів"

Кожного року творчі та креативні першокурсники факультету біотехнології та екологічного контролю (БТЕК) приймають участь у грандіозному святі "День першокурсника", який традиційно знаменується яскравим першим виступом на сцені Актової зали НУХТ. На жаль, 2020 рік диктує свої правила і карантин став на заваді живому виступу наших здобувачів в актовому залі. Але винахідливі БТЕКівці знайшли вихід з цієї ситуації і провели захід в режимі он-лайн. Кожен охочий серед цьогорічних першачків представив свій талант та майстерність перед камерою. А на основі цих відео сюжетів студентський актив створив дивовижне "ШОУ ТАЛАНТІВ" переглянути яке ви можете на ютуб-каналі нашого факультету.

Карантин - це не час сумувати: Що? Де? Коли?

Ми вже писали про те, як наші студенти не нудьгують на карантині не лише в будні, коли кипить навчання, а й на вихідних. Спочатку першокурсники змагались на шаховому турнірі, а цього разу – гуртом пограли у відому інтелектуальну гру "Що? Де? Коли?".

Як і решта масових заходів, цей також відбувався дистанційно – через платформу Zoom.

Серед охочих прийняти участь у такому захопливому дійстві були представники всіх курсів нашого факультету, навіть магістранти знайшли час пограти!

Наші ерудити мали змогу продемонструвати знання загального плану, зокрема щодо облаштування Всесвіту та його законів, космічних цікавинок, середовища існування людини та способів його збереження і покращення. А ще у перервах мали можливість просто поспілкуватись та обговорити важливі питання щодо власного студентського життя і сенсу існування в цілому.

Карантин - це не час сумувати: шахи он-лайн

Ні для кого не секрет, що будь-які види інтелектуальної діяльності й інтелектуальної творчості є дієвим засобом не лише підвищити власну ерудованість, а й попередити депресивні стани, викликані, наприклад, тимчасовими обмеженнями в умовах епідемій. Так, більшість психологів радять в умовах карантину приділяти більше уваги власному емоційному здоров’ю.

Шахи – одна з найпоширеніших інтелектуальних спортивних ігор сучасності, вона поєднує в собі елементи мистецтва (уяви), науки (логічно-точний розрахунок) і спорту. Стародавнє походження шахів не викликає сумнівів. Ігри з фішками на дошці були відомі ще в ІІІ – ІV-му тисячоліттях до н. е. У перші п'ятсот років нової ери в Індії, за думкою багатьох істориків, з'явилась найдавніша форма шахів – військова гра чатуранґа. Шахи потрапили до Європи в 9 столітті, внаслідок завоювань Омейядів в Іспанії.

Ви знаходитесь тут: Вступнику Навчання, дозвілля, спорт Ми кмітливі