Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Взаємодія зі стейкхолдерами

Розширюємо горизонти співпраці

Освіта у XXI столітті – це розкриття природних здібностей, вибір здобувача, а також можливість максимально вигідно підготуватися до наступного навчання, вибору професійних компетентностей та конкуренції на ринку праці. Тобто сучасна освіта не для того, щоб усі мали однаковий мінімум знань, а для того, щоб отримати необхідне саме для свого подальшого професіонального шляху.

Стейкхолдери-випускники кафедри активно долучаються до навчального процесу

Мабуть кожен здобувач освіти прагне постійно навчатися чомусь новому і якомога якісніше опанувати матеріали, представлені викладачами, щоб в подальшому мати змогу отримати кваліфікацію, яка з часом дасть можливість реалізувати себе в якості успішного фахівця – професіонала своєї справи. Але як відомо, лише теоретичних знань замало для того, щоб бути всебічно обізнаним в такій досить цікавій та сучасній галузі – біотехнології, яка є одним із ключових інноваційних напрямів міжнародної торгівлі. Тому студенти потребують практичних навичок та живого спілкування із провідними фахівцями, які можуть наочно продемонструвати всю суть процесу виробництва.

Освіта молоді – основа відбудови України! Стейкхолдери підтримують юних біотехнологів!

Вже вкотре наша країна доводить, що наші фахівці – це наше майбутнє. Тому, в рамках роботи секції «Біотехнології та біоінженерія» 88-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті»  організовано зустріч з провідними фармпідприємствами України. В заході прийняли участь такі фармацевтичні гіганти як Корпорація «Артеріум», АТ «Фармак» та «Юрія-Фарм». Незважаючи на воєнний стан, компанії продовжують працювати, тим самим підтримуючи нашу армію та економіку країни, а також не забувають про важливість роботи з майбутніми спеціалістами – біотехнологами.

Випускники бакалаврату на роздоріжжі: як обрати вірний шлях? Зробити вірний вибір допомагають стейкхолдери

Наші здобувачі-четвертокурсники зараз постають перед непростим вибором: що робити далі, по закінченні навчання на бакалавраті, – йти працювати чи продовжувати студентське життя? Треба зазначити, що цей вибір є не таким вже і простим, особливо зважаючи на дуже складні реалії нашого воєнного сьогодення. Зазвичай на прийняття рішення з цього питання суттєво впливають стереотипи, які залишилися з минулих часів або нещодавно виникли. Тому допомогти розібратися у ситуації, окреслити всі перспективи навчання в магістратурі кафедри біотехнології і мікробіології справді можуть ті, хто вже пройшов цей шлях.

Співпраця зі стейкхолдерами – випускниками кафедри триває

Ніхто не буде заперечувати те, що студентські роки – це найяскравіший період у житті, а університетські товариші дуже часто залишаються найвірнішими друзями, а іноді – найріднішими на все життя. Alma mater – це те місце, куди хочеться вертатися незалежно від віку й того, скільки років пройшло після закінчення університету. І дуже важливо знати, що рідна кафедра завжди радо зустріне своїх колишніх вихованців.

Днями на кафедру біотехнології і мікробіології завітав її випускник 2015 року, а нині – провідний спеціаліст з фармацевтичної розробки технологічної лабораторії Дослідного центру корпорації «Артеріум», Антон Івасюк. Наш випускник завітав з цікавими пропозиціями стосовно проведення спільних досліджень у рамках підготовки фахівців для фармацевтичної галузі та запрошеннями для випускників кафедри спробувати себе на вакантних інженерних посадах корпорації «Артеріум».

Освітній проект #Farmak_Lab – 2021: В кращих традиціях інновацій

Наш час – це час боротьби. Боротьби людського генію проти безжальної тиранії природи. Ми змогли перемогти більшість шкідників, навчились боротись з посухами та повенями, але найбільший наш ворог – хвороби. Хвороби супроводжували людство впродовж усієї історії, але зараз, коли за рахунок цивілізації якість та тривалість життя значно зросли, а вірогідність померти від голоду, бути з’їденим хижаком чи загинути насильницькою смертю значно зменшилась, старіння та хвороби стали основною причиною смерті, а значить основною перепоною на шляху до технологічного раю, в якому люди здобудуть щастя і безсмертя. Але людський розум веде запеклу боротьбу проти хвороб. Провідну роль в цьому протистоянні грають європейські та американські фармацевтичні компанії та дослідні центри, що винаходять нові препарати та проводять перші випробування. Але важливо не тільки вигадати нові ліки, а й зробити препарат загальнодоступним. І цим якраз займається АТ «Фармак» – українська компанія з виробництва генериків і біосимулярів.

«Наука в основі всіх процесів» або як стати членом команди АТ «ФАРМАК»

Саме такою була тема вебінару, організованого представниками АТ «Фармак» – Іриною Воскрес (фахівець з підбору та адаптації відділу підбору персоналу) та Валентином Моцаром (інженер-технолог відділу технологічної розробки) для здобувачів 3 та 4 курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Як завжди своїми враженнями від зустрічі діляться наші здобувачі.

Марта Шульга, здобувачка БТ-4-2: «Компанія з 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України, являється європейським підприємством сучасного рівня та найбільшим експортером лікарських засобів, тому слухати доповідачів від компанії саме задоволення.

Вчимось виступати он-лайн

Ми все більше звикаємо до нової реальності: віддаленої роботи, зустрічей по зуму, віртуальних виступів. Та як зробити, щоб наші активності в он-лайні були не менш ефективні, ніж докарантинні? Відповідь проста: правильно підготуватися. Своїми лайфхаками з ефективної підготовки до онлайн-виступу зі здобувачами четвертого курсу поділилася менеджерка з навчання та розвитку персоналу корпоративного університету «Артеріум» Ольга Назарук.

Від спікерки студенти дізналися про основні етапи ефективної підготовки:

  • презентуєте ви в офлайні чи онлайні – виступ потрібно підготувати і відрепетирувати;

Що таке біотехнологія і її практична реалізація?

Про це наші студенти-першокурсники дізнаються, вивчаючи дисципліну «Вступ до фаху». Маючи поняття про біотехнологічний процес, здобувачі більше починають розуміти, для чого ми вивчаємо в університеті цілий блок хімічних дисциплін, фізику, інформатику, процеси та апарати виробництв, основи комп’ютерного програмування, вищу математику. Адже без базових знань з цих дисциплін складно буде організувати біотехнологічне виробництво, розуміти питання утилізації відходів біотехнологічними способами і на кінець одержання лікарського засобу чи харчового продукту за допомогою біотехнологічних прийомів.

Як встигати зробити усе та завжди бути продуктивним?

Актуальне запитання для кожного з нас. Студентам-біотехнологам дійсно пощастило, адже розібратись з таким важливим питанням їм допомогла Ольга Назарук, менеджер з навчання та розвитку ТОВ «Triglav International LLC» під час свого майстер-класу на тему «Тайм-менеджмент».

Нашим здобувачам надзвичайно цікаво було дізнатися про головні інструменти тайм-менеджменту:

  • стрес менеджмент;
  • постановка цілей;
  • розстановка пріоритетів;
  • планування;

Хакатон Farmak Science Start 2.0: погляд зсередини

Ось і пройшли два незабутні дні Хакатону Farmak Science Start 2.0. На самому початку івенту, під час знайомства з учасниками і моєю командою, я зрозумів, що на мене чекає фантастичний досвід фармацевтичних розробок.

Отримавши завдання – створити лінійку лікарських засобів (ЛЗ) на основі нової оригінальної молекули з противірусною активністю, наша команда Fox приступила до роботи. Але наш колектив слабо представляв методику розробки і проектування ЛЗ у поставленому завданні. Проте після першої зустрічі з нашим ментором, яка довела до нас основні поняття, а також методики необхідні для фармацевтичної розробки, кожен з нас відчув себе молодим Аристотелем, який отримав "secreta vitae" від свого учителя – Платона. Після генерації плану закипіла робота: розпочався пошук патентів, наукових публікацій, специфікацій, нормативних документів.

Конфлікти. Як ними управляти?

У будь-які часи ця тема є дуже актуальною для обговорень, адже конфлікти були і будуть завжди. Вміти ефективно протистояти конфліктам, а у разі неминучого їх виникнення вирішувати – це одні з найбільш важливих навичок, якими потрібно володіти кожному. Добре, коли поряд є люди, які можуть навчити, як можна уникнути конфліктів або ж звести до мінімуму.

Саме такою людиною для нас стала сертифікований бізнес-тренер компанії «Триглав Інтернешнл» Тетяна Ковтонюк, на зустрічі-вебінарі з якою ми обговорили такі питання, як: конфлікт і його ознаки, причини, формули розвитку, стратегії поведінки та конструктивне вирішення конфлікту.

Школа молодих науковців АТ «Фармак»: день другий - найвідповідальніший

29 жовтня ІХ Науково-практична конференція Школи молодих науковців АТ «Фармак» продовжила свою роботу у форматі онлайн конференції. Молоді науковці – працівники АТ «Фармак», а також студенти провідних вишів України змогли поділитися своїми науковими здобутками, презентуючи їх у вигляді усних доповідей.

Загалом, окрім представників кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) Національного університету харчових технологій (НУХТ), до апробації наукових результатів на конференції долучилися й інші заклади вищої освіти, такі як: Національний фармацевтичний університет, Національний університет «Львівська політехніка», Запорізький державний медичний університет, Національний університет "Києво-Могилянська академія" та Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

Школа молодих науковців АТ «Фармак»: день перший

28 жовтня у теплому та світлому конференц залі «Президент Готелю» розпочалася ІХ щорічна науково-практична конференція Школи молодих науковців АТ «Фармак» з міжнародною участю «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво», на яку були запрошені і молоді дослідники – студенти та аспіранти кафедри біотехнології і мікробіології. Усі доповіді конференції були присвячені способам боротьби із COVID-19, оскільки на вирішення даної проблеми зараз спрямовано практично усі сучасні дослідження. Доповідачами виступали провідні науковці із України, Італії та США, які представляли свої дослідження англійською мовою. Досить приємно було спостерігати за їх спільними роботами, присвяченими спільній меті.

"Того, про що не написано – не існує"

Саме про цей головний девіз GMP розповіла здобувачам 4 курсу Покойовець Катерина, випускниця кафедри біотехнології і мікробіології, а нині – менеджер (з навчання та розвитку персоналу) служби навчання та розвитку АТ «Київмедпрепарат».

Ми вже не здивовані тим, що випускники нашої кафедри працюють у провідних фармацевтичних компаніях. Катерина розповіла про історію створення компанії «Артеріум», про партнерів корпорації, пояснила, що таке продуктовий портфель та які найменування знаходяться у їхньому арсеналі. На хвилинку, це аж 282 найменування з врахуванням форм і дозувань.

Працюйте, вчіться та навчайте, де б ви не були

Щороку наші здобувачі різних курсів долучаються до лекцій, майстер-класів, вебінарів, які організовує корпорація Артеріум та її стратегічний партнер – компанія «Triglav International LLC».

Ось і нещодавно зі здобувачами першого курсу факультету наш випускник, Ігор Ключка (нині – здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» (ІІ рік навчання, рік вступу – 2020), експерт з навчання та розвитку персоналу Корпоративного університету фармацевтичної корпорації Артеріум поділився власним досвідом навчання в університеті, звернувши увагу на правильну організацію свого часу, на необхідність опанування як обов’язкових дисциплін освітньої програми, так і виважений підхід до вибіркових дисциплін, а також на ґрунтовну практичну підготовку.

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Взаємодія зі стейкхолдерами