Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Наші активності

Новий науковий рік з «Cella mirabilis»

Науково-дослідна робота студентів є тим особливим компонентом освітнього процесу на кафедрі біотехнології і мікробіології, який дозволяє не тільки підвищити якість підготовки фахівців-біотехнологів, здатних творчо мислити і самостійно вирішувати складні завдання, пов’язані з невизначеністю умов біотехнологічних систем, але також є одним з найважливіших засобів розвинути у майбутніх фахівців дослідницькі вміння й навички, які потім широко і з успіхом застосовуються ними у практичній діяльності.

Перші кроки у світ науки: Наукова зміна з «Наукової зміни»

Важливе місце в діяльності кафедри біотехнології і мікробіології займає організація роботи студентських наукових гуртків. Щорічно у роботі гуртків «BIOTECH» та «Cella mirabilis» бере участь більше 30 здобувачів різних курсів та рівнів підготовки, починаючи з першого курсу бакалаврату і закінчуючи випускними курсами ОНС «доктор філософії». Роботи гуртківців завжди одержували й одержують високу оцінку на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, результати робіт проходять апробацію під час участі гуртківців у роботі міжнародних та вітчизняних наукових конференцій.

Науковий старт 2020

Ось і прийшла весна. А разом з природою, прокидається і жага до творчої і наукової діяльності. Після зимового затишшя у лабораторіях кафедри біотехнології і мікробіології знову пожвавлення. Отримавши поповнення зі складу цікавих до науки першокурсників, продовжує свою роботу науковий гурток «Cella mirabilis». Ідеї є, натхнення є. Вперед, до наукових відкриттів!

Перші кроки у світ науки

Світ довкола нас грандіозний і дивовижний. Кожен день може бути сповнений неймовірними враженнями, особливо, якщо ці враження від власно зроблених наукових відкриттів!

На кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ вже багато років існує гарна традиція – долучатися до перших кроків у науці школярів – членів Малої Академії Наук (МАН). Результатами багаторічної тісної співпраці викладачів та студентів-науковців стали перемоги «підшефних» МАНівців у конкурсах районного, міського та обласного рівнів. Не виключенням став і цей навчальний рік. Школярі з різних навчальних закладів під керівництвом викладачів кафедри і студентів-гуртківців наукових осередків «Cella mirabilis» та «BIOTECH» робили свої перші кроки у світ науки.

Осінь наукових стартів

Ось і закінчується така, напрочуд лагідна, осіння пора. Закружляли у повітрі перші сніжинки – первістки зими. Але нас ще довго зігріватимуть теплі, різнобарвні осінні спогади. Серед яскравих вражень осені цього року на кафедрі БТМ – наукові старти МАНівських робіт учнів середніх та старших класів київських шкіл. Допитливість і цікавість до наукової роботи привели восьмикласників ліцею «Наукова зміна» Марію Погасій, Івана Соломатіна і Назара Лифенка та десятикласницю спеціалізованої школи №82 ім. Т. Г. Шевченка Ірину Кафанову до мікробіологічної лабораторії. Перші наукові кроки, перші власні досліди, перші враження від мандрівки у світ мікроорганізмів.

84 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті»: робота секції «Біотехнологія і мікробіологія»

23-24 квітня 2018 р. у Національному університеті харчових технологій проходить 84 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті», у якій беруть участь молоді науковці з України, Румунії, Білорусі, Молдови, Болгарії, Македонії, Азербайджану, Туреччини, Киргизстану, Ірану.

Під час роботи секції «Біотехнологія і мікробіологія» було заслухано 24 усних доповідей магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології.

Ще одна профорієнтаційна «родзинка»: спільний екобіотехнологічний проект студентів і школярів

Нині спостерігається різке зростання інтересу до екологічного виховання школярів. Зумовлено це тим, що ідеї невичерпності природних багатств та можливості скорення природи відживають своє. Але в багатьох людей все ще зберігається безвідповідальне відношення до навколишнього середовища, споживацький підхід до природи, низький рівень екологічних знань і культури, несприйняття екологічних проблем як особисто значимих, не розвинена потреба практичної участі в реальній природоохоронній діяльності. Розв’язати ці проблеми вже неможливо без перебудови мислення кожної окремої людини і починати варто зі школи.

Організм людини не може функціонувати без взаємозв’язку з навколишнім середовищем. Речовини, що надходять у наш організм із довкілля, впливають на процеси життєдіяльності організму. Нам важливо знати, які речовини корисні нам, і в яких кількостях, а що шкідливо й до якого ступеня. Цю інформацію за допомогою біоіндикаторних методів і спробували одержати на практиці юні науковці кафедри БТМ з гуртка «Cella mirabilis» та школярі СШ №25 м. Києва під час виконання спільного екобіотехнологічного проекту.

Царство біології для майбутніх біотехнологів

Зовсім недавно, а саме 25 квітня 2017 року, пройшов невеликий захід в стінах нашого Національного університету харчових технологій. Саме кафедра біотехнології і мікробіології була рада вітати наших любих п’ятикласників: таких маленьких, але вже таких зацікавлених у біотехнологіях. Звичайно, у цьому заході нам допомагали: доцент Красінько Вікторія Олегівна і старший викладач Омельчук Євген Олександрович. Ми ж, студенти 1 у 2 курсів, які є гуртківцями «Cella mirabilis», охоче згодилися допомогти.

Кафедра біотехнології і мікробіології – «наукова кузня» робіт МАН

У жовтні 2015 у рамках популяризації науково-дослідної діяльності кафедри біотехнології і мікробіології та для профорієнтування талановитої шкільної молоді було проведено спеціальне заняття наукового гуртка "Cella mirabilis", на якому студентки 4 курсу Людмила Диптан та Олена Герасимець допомогли учениці 9-го класу СШ №185 м. Києва ім. В. Вернадського Красінько Ользі виконати дослідницьку частину роботи на конкурс МАН. Робота присвячена впливу мікрохвильового опромінення на живі об’єкти. Дівчата вивчали зміни у морфології дріжджових клітин під впливом мікрохвиль.

Події у світлинах

Ви знаходитесь тут: Наукова діяльність Студентський гурток «Cella mirabilis» Наші активності