Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Сторінками історії НУХТ!

Кожен студент Національного університету харчових технологій має унікальну можливість зазирнути у далеке минуле своєї alma mater, відвідавши Музей історії НУХТ, що розмістився на третьому поверсі головного корпусу університету.

Цього року НУХТ святкує своє 135-річчя, отже має давню історію та може з гордістю пишатися значними професійними здобутками.

Скористалися можливістю вивчити становлення та розвиток університету і студенти-біотехнологи першого курсу разом із кураторами - доцентами кафедри екологічної безпеки та охорони праці Ольгою Євтушенко та Аліною Сірик. Першачки дізналися, що саме в нашому навчальному закладі у 1967 році вперше в Україні було здійснено набір на спеціальність "Біотехнологія". І що протягом тривалого часу на біотехнолога навчались лише в нинішньому НУХТ.

На шляху до омріяної спеціальності

З самого дитинства я мріяла стати науковцем. Саме тому в школі особливо ретельно ставилася до вивчення хімії та біології. Логічним кроком на шляху до цієї мрії став вступ на спеціальність «Біотехнологія» (нині 162 «Біотехнології та біоінженерія») Національного університету харчових технологій. На той момент я, сором’язлива першокурсниця, не могла уявити, що через два роки на науковій ниві мене візьме під своє крило завідувач кафедри Тетяна Павлівна Пирог. Минуло ще чотири дуже насичених, деколи складних, деколи легких, веселих і цікавих роки. За цей час я одержала безцінний досвід роботи в мікробіологічній лабораторії завдяки співробітникам Інституту мікробіології і вірусології, навчилася оформлювати результати наукової роботи у вигляді статей, тез, презентацій та стендів, брала участь у Всеукраїнських олімпіадах з біотехнології та Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Навчання на факультеті БТЕК під керівництвом вибагливої та мудрої Тетяни Павлівни навчило бути готовою до будь-яких складнощів, швидко та ефективно працювати, мислити як науковець та бути цілеспрямованою.

Вперед! До нових відкриттів і цікавих фактів на Lab ComplEx 2019

Традиційно щоосені студентам-біотехнологам НУХТ випадає унікальна можливість взяти участь у роботі   XII Міжнародної виставки «LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH».

І ми з нетерпінням чекали цієї події. Вже і запрошення надрукували і з гарним настроєм з нашими наставниками: деканом факультету біотехнології та екологічного контролю Наталією Грегірчак, асистентом Вікторією Кожановою та доцентом Ольгою Слободян рушили до нових відкриттів і цікавих фактів.

Посіви, пересіви мікроорганізмів: знаємо, можемо, вміємо!

Саме під таким гаслом для нас, новоспечених студентів-третьокурсників, минули перші лабораторні заняття з дисципліни «Загальна мікробіологія та вірусологія». Після двох місяців літніх канікул так незвично було повернутися у лабораторію, налаштовувати мікроскоп, взяти до рук чашки Петрі… Не дивлячись на це, з впевненістю можемо сказати: ми знаємо усі тонкощі посівів/пересівів, можемо хоч наосліп налаштувати мікроскоп, вміємо і головне не боїмося працювати руками. А це ж лише початок навчання і  перша лабораторна…

Сподіваємось, що переглядаючи фото ви зрозумієте, що біотехнологи не лише розумні, а ще й талановиті і креативні.

Далі буде…

Літо – не тільки для відпочинку і засмаги

Море, пісок, теплий вітерець... Саме так можна описати літо більшості учнів, абітурієнтів та студентів. Але тільки не студентів-науковців кафедри мікробіології і біотехнології НУХТ.

Упродовж декількох років Дар’єю П’ятецькою (здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія») разом з Наталією Клименко (магістрант І року навчання) було проведено ряд вегетаційних дослідів з метою збільшення врожайності сільськогосподарських культур на базі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України. І це літо не стало винятком.

Наукове життя першокурсника – реальність?

Чи знаєте Ви, що таке краса..?

Краса – це створення ансамблів молекул, запах щойно добутої грушевої есенції, висіяна тонким штрихом Sarcina flava, ідеально виконаний дослід… Таку красу й не тільки, я, Рачковська Антоніна, студентка-першокурсниця кожного дня пізнаю у своєму рідному Національному університеті харчових технології.

Уперше я потрапила у стіни НУХТ на олімпіаду для абітурієнтів з хімії. Уже тоді я була впевнена, що хочу навчатися тільки тут. Скажете: «Як можна з першого враження приймати такі рішення?». А я Вам розповім.

«Катастрофа в пустелі»

Кажуть, що "Язик до Києва доведе". Цей вислів зовсім не про столицю, а про те, як багато в нашому житті важить спілкування. Доведено, що "правильне" оточення – це 50% нашого успіху, адже розширюючи коло знайомств, ми автоматично розширюємо коло наших можливостей.

У сучасному світі вміння бути комунікабельним відіграє головну роль у побудові успішної кар’єри після закінчення університету. Нормальне і повноцінне існування в рамках соціуму вимагає від людини обміну інформацією з іншими людьми, взаємодії з ними, виконання певних функцій в обмін на соціальні блага.

Сучасні аспекти раціонального харчування

Вважаєте, що знаєте все про здорове харчування? Наукова конференція – чудова можливість це перевірити! 14-15 травня 2019 року в Києві відбулася XII Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні аспекти раціонального харчування». Юлія Гайдук – магістрантка кафедри біотехнології і мікробіології І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» прийняла участь у головному заході, присвяченому проблемам харчування. Організаторами конференції виступили Міністерство охорони здоров’я, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Асоціація дієтологів України, група компаній «Мед експерт» та Генеральним спонсором виступила компанія «Herbalife Nutrition».

Фестиваль науки в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України

Занурення у світ науки – це завжди цікаво і захоплююче! У цьому змогли пересвідчитися студенти-біотехнологи другого і третього курсів, які у супроводі доцента кафедри біотехнології і мікробіології Вікторії Красінько відвідали Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. З нагоди Всеукраїнського Фестивалю науки в Інституті проводились дуже цікаві заходи, покликані популяризувати діяльність цієї, відомої далеко за межами України, науково-дослідної установи.

Приємно було почути привітальні слова від заступника директора з наукової роботи, д.б.н., Лауреата премії ім. О.О. Богомольця НАН України Любові Бучинської. Любов Георгіївна ознайомила гостей з основними профілями роботи і досягненнями провідних вчених Інституту.

МОЛОДЬ І ПОСТУП БІОЛОГІЇ

На базі Львівського національного університету ім. Івана Франка в Інституті біології клітини НАН України відбулась ХV міжнародна наукова конференція студентів і аспірантів «Молодь і поступ біології», що була присвячена 135 річниці від дня народження Я. Парнаса. В конференції прийняли участь 294 науковці, серед яких була Анна Бондаренко – магістрантка кафедри біотехнології і мікробіології І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Анна виступила зі стендовою доповіддю на тему «Synthesis of metabolites by sulfate-reducing bacteria under influence of polymeric and rubber materials».

Полімеразна ланцюгова реакція: від теорії до практики

22 квітня в рамках дисципліни «Молекулярна біотехнологія» для магістрантів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» відбулась гостьова лекція на тему «Полімеразна ланцюгова реакція: від теорії до практики» від провідного фахівця напряму агрогеноміки компанії «BioLabTech» Вадима Копича.

Лекція відбулась у формі дискусії, а Вадим в доступній формі пояснив тонкощі методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) від історії відкриття Кері Маллісом до сучасних модифікацій. На початку Вадим вирішив дізнатись рівень підготовки наших студентів, тому задав велику кількість питань присутнім, типу «Структура ДНК та принцип комплементарності», «Суть методу та етапи ПЛР», «Роль Thermus aquaticus у реалізації ПЛР» тощо. Студенти відповіли на поставлені питання і наш гість був приємно вражений, що йому не потрібно детально зупинятись на теорії, а відразу перейшов до огляду модифікацій даного методу, що використовуються у сучасних лабораторіях.

Біотехнологія XXI століття: перемоги не закінчуються!

19 квітня на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Біотехнологія XXI століття", що була присвячена 185-річчю з дня народження Дмитра Івановича Менделєєва. Традиційно кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ охоче та із зацікавленням долучається до таких заходів. Цього року представником кафедри стала магістрантка І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Оксана Боднар.

Декан факультету біотехнології і біотехніки КПІ Олексій Дуган був радий вітати всіх охочих пізнавати нові здобутки біотехнології. На цій конференції усі присутні мали можливість ознайомитись з науковими напрацюваннями у сфері біотехнології рослин співробітників Інституту клітинної біології та генетичної інженерії, з яким співпрацює даний факультет.

Події у світлинах

 Посвята у студенти. Серпень 2019 р. 

 Випуск бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології 2019 р. 

 85-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2019. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Березень 2019 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019. 

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Вступнику Студенти-біотехнологи рекомендують