Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Замітки юного науковця

З вересня місяця я розпочала свою наукову роботу на кафедрі біотехнології і мікробіології під керівництвом Пирог Тетяни Павлівни. Вже 3-ій місяць я проводжу багато часу в лабораторії А-433. Але що ж я там роблю?

За ці насичені місяці я багато чому навчилась. Робила все: починаючи від підготовки посуду, культивування мікроорганізму-продуцента до обробки мікробними поверхнево-активними речовинами різних овочів. Суть моїх експериментів – перевірити ефективність цих метаболітів для подовження терміну зберігання овочів. Якісь навички для мене були зовсім новими, якісь просто удосконалила, так як багато чому навчилась під час виконання лабораторних робіт. Та скільки всього ще попереду...

Вражаюча наукова перемога на конференції ПАТ «Фармак»

Фантастично, інформативно, вражаюче! Скільки ще можна підібрати прислівників щоб описати вчорашню подію? Ні, ніхто з нас не виграв у лотерею, однак, повірте, відчуття – ніби «щасливий білет» – у нас в кишені! Не будемо говорити загадками і передаємо вітання з VI науково практичної конференції «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво», яку традиційно організовує флагман фармацевтичної індустрії нашої країни ПАТ «Фармак». Вже другий рік поспіль молоді науковці нашої кафедри беруть участь у роботі конференції. Цьогоріч BIOTECHівці, представляли результати власних наукових досліджень у постерних доповідях: «Antiviral activity of interferon and Ceria on the Vesicular Stomatitis Virus model in vitro» (Оксана Боднар, магістрант І року навчання), «Пробіотичні властивості пігментсинтезувальних штамів бактерій роду Bacillus з метою перспективних для створення нових пробіотиків на їх основі» (Віталій Гриненко, студент 4 курсу), а також «Destruction of bacterial biofilms under the action of surface-active substances Nocardia vaccinii IMB B-7405» (Лілія Ключка, аспірант).

Один захоплюючий день студентів-біотехнологів 4 курсу

Поглибити практичні знання з дисциплін «Мікробіологія, санітарія, гігієна виробництв з основами НАССР» та «Основи проектування біотехнологічних виробництв», відвідуючи Міжнародну виставку Labcomplex, яка ще триває в «КиївЕкспоПлаза», - чудова нагода, якою ми не могли не скористатись.

Для нас це була не просто цікава екскурсія по стендах із найновітнішим обладнанням у сфері фармацевтичного виробництва та біотехнологій: «збери власну біотехнологічну лабораторію», в ході якої ми наполегливо шукали знайоме із занять обладнання та ставили мільйон запитань представникам відомих фірм, знайомились з новітніми апаратами представленими на виставці: сучасними хроматографами, магнітними мішалками, мікроскопами, автоматичними аналітичними установками, апаратами для зберігання культур та ще багато з чим іншим.

Стажування у ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»

25 вересня до магістрантів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ завітали представники ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» – керівник напрямку навчання та розвитку персоналу Ольга Лаврик та провідний інженер-технолог Лілія Савчук. Ольга ознайомила присутніх із історією одного з провідних фармацевтичних підприємств України. Студенти навіть й подумати не могли, що історія фірми настільки «давня», адже історія створення починається з 1930 року і продовжується по сьогоднішній день. І вже сьогодні завод входить в топ-100 лідерів по виробництву ліків в Україні. Студентів приголомшили почуті цифри потужностей. Ви тільки уявіть, що за рік на «Дарниці» було виготовлено 4,2 мільярди таблеток, 460 мільйонів ампул, 50 мільйонів туб м’яких лікарських форм, 30 мільйонів флаконів антибіотиків та 15 мільйонів флаконів інфузійних розчинів. І все в мільйонах та мільярдах….

Участь у проекті Farmak_Lab: практичний досвід від фахівців фармацевтичної галузі

Навчання в магістратурі завжди потребує постійного вдосконалення своїх знань та умінь на практиці, саме таку можливість студентам нашої кафедри дав проект Farmak_Lab, організатором якого є ПАТ «Фармак». Даний захід проводився вдруге, перший раз – весною (http://www.btmb.com.ua/pro-fakultet/praktychna-pidgotovka-studentiv/proekt-pat-farmak-farmak-lab), в якому також прийняли участь наші студенти.

19 вересня проект Farmak_Lab зібрав понад 30 студентів та викладачів провідних вишів країни, для того щоб його учасники змогли підвищити свій рівень знань і побачити, як працює сучасна інноваційна фармацевтична компанія. Магістранти кафедри біотехнології і мікробіології – Оксана Боднар, Анна Моцар, Іван Янчук, а також доцент кафедри Карлаш Юрій Васильович в рамках проекту Farmak_Lab прослухали лекцію на тему: «GMP: вимоги та провадження системи якості».

Перший курс - перші враження!

Літо, на жаль, закінчилося і настала осіння пора навчання. Хтось з нетерпінням чекав її початку, хтось зрозумів, як сильно сумував за парами, а хтось вже рахує дні до її завершення. Проте є і такі, які ще не знають чого їм чекати від початку нового студентського життя. Чого вони бояться більше: запізнитися на пару, не знайти потрібну аудиторію чи забути написати протокол з лабораторної? Про все це ми запитали в наших "бізончиків". Ось які емоції пережили новачки-біотехнологи:
«Я відчувала певне хвилювання, оскільки нам, "зеленим" першокурсникам, доведеться не лише пристосовуватися до нового ритму життя, познайомитися зі своїми одногрупниками та викладачами, а й навчитися орієнтуватися на території університету» – каже Тетяна БТ-1-1.

Перший крок у світ біотехнології

На календарі лише 5 вересня, а у нас, на кафедрі біотехнології і мікробіології, наче перед сесією: всі студенти з книгами, методичками та трішки наляканими очима. Ні, це не студенти-боржники, а наші третьокурсники, які протягом осіннього семестру будуть знайомитися з профільними кафедральними предметами. Цьогоріч їх ряди поповнилися повноцінною групою студентів-скорочеників (випускників коледжів), яким випала честь першими побувати на лабораторній роботі з дисципліни «Загальна мікробіологія та вірусологія». Для «бувалих» студентів не секрет на скільки ця дисципліна є важливою, а вимоги до її вивчення – високими. Тай наші «новенькі» теж готові вчитися, тому сьогодні ні світ ні зоря (а це у 7.50 ранку) вони у красивих білих халатах чекали викладача і були готові до всього, що їх чекає за стінами лабораторії А-437.

Роботодавці знову відвідали захисти бакалаврів-біотехнологів!

Сьогодні, 19 червня 2018 р., на кафедрі біотехнології і мікробіології тріумфальний день – у цей день усі студенти 4 курсу почують завітні слова - «Присвоїти кваліфікацію фахівець з біотехнології».

Останній день захисту почався з гарних емоцій. До нас завітала Ткаченко Олена Станіславівна – інженер-технолог відділу управління якістю ПрАТ «Інфузія». Олена Станіславівна – випускниця нашої кафедри 2000 р, ніби нещодавно вони сиділи з Юрієм Миколайовичем Пенчуком (нині доцентом нашої кафедри) за однією партою, а вже сьогодні пропонує новому поколінню випускників кафедри вакансії у сучасному біотехнологічному підприємстві «Інфузія».

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ МАГІСТРАНТІВ-БІОТЕХНОЛОГІВ

В університеті завершився щорічний конкурс на Кращу академічну групу НУХТ. Традиційно конкурс проводиться у два етапи: перший полягає у визначенні кращої групи на рівні факультету чи інституту, другий – на рівні університету. Відповідно до Положення про проведення конкурсу оцінювання діяльності груп здійснюється за такими критеріями: середній навчальний бал, відвідування аудиторних занять студентами конкурсної групи, їх наукова діяльність та активна участь у культурно-громадському і спортивному житті університету. Отож, для того щоб посісти призові місця у конкурсі його учасникам мало лише гарно навчатись, необхідно жити на повну, бути всебічно та гармонійно розвиненими, сучасними студентами.

«Моєю метою було відчути кожну неповторну мить студентського життя!» – Татарчук Ірина

Відверто кажучи, на моє майбутнє вплинула звістка про вступ на бюджетну форму навчання. Після закінчення Першого Київського медичного коледжу та проходження практики на підстанції швидкої допомоги, я хотіла вступати до ВУЗів медичного напрямку, проте мене завжди цікавила комерційна діяльність та менеджмент в сфері охорони здоров’я, фармації, медицини. І хоч я все таки вступила на бюджет і до медичного університету в м. Чернівці, вирішити, що робити далі мені підказала сама доля. Від своєї подруги я дізналась, що в НУХТі є можливість реалізувати себе не лише в навчанні, а й є можливість розкрити свої таланти, організаторські вміння та багато іншого поза стінами університету.

Насичений подіями понеділок

Минулий понеділок у магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології був як ніколи насичений різними подіями. Ранок розпочався із захоплюючої лекції про базові принципи Аюрведи «Концептуальна еволюція в Аюрведі: з точки зору Гуни» від віце-президента університету Патанжалі (Харідвар, Індія) доктора Вачаспати Кульванта. Свою лекцію фахівець розпочав із визначення Аюрведи. Студенти дізнались, що назва утворена з двох коренів найдавнішої на землі мови – санскриту: «аюх» (довге життя) і «веда» (знання). Вона пропонує повне розуміння глибокого змісту, систему оздоровлення, всебічне знання про здоровий спосіб життя і світогляд про те, як жити в гармонії з природою.

 

Лекція з дисципліни «Сучасні фармацевтичні технології»: зустріч із керівником групи реєстрації та стандартизації медичного департаменту ПрАТ «Фармацевтична фірма Дарниця»

Нещодавно на пару до магістрантів першого року навчання кафедри біотехнології і мікробіології завітав представник ПрАТ «Фармацевтичної фірма Дарниця» Олег Школоберда, який займає посаду керівника групи реєстрації та стандартизації медичного департаменту. Вдвічі приємним було те, що Олег є випускником нашої кафедри, тому лекція пройшла у приємній та дружній атмосфері.

В ході розповіді гість познайомив наших студентів з процесами реєстрації та перереєстрації готових лікарських засобів та активних фармацевтичних інгредієнтів. Як зазначив Олег, процес реєстрації лікарських засобів є досить складним та довготривалим процесом.

Події у світлинах

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Абітурієнту Студенти-біотехнологи рекомендують