Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Екологія» 2018/2019 н.р.

19-22 березня 2019 року у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за спеціальністю «Екологія» 2018/2019 навчального року. Для участі в ньому надійшло 115 робіт, серед яких для участі у ІІ турі було відібрано 86.

До участі в ІІ турі конкурсу було запрошено студентку І курсу магістратури кафедри біотехнології і мікробіології Анну Бондаренко, яка навчається за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Якість та безпечність – головне завдання фармацевтичних корпорацій

Кожен з нас, відвідуючи аптеку, бажає придбати якісний та ефективний лікарський препарат за доступною ціною. Але ніхто навіть не замислюєтся про те, яка існує система забезпечення якості ліків, які вимоги до виробництва та як саме фахівці боряться за те, щоб до аптек потрапили оригінальні лікарські препарати, а не фальсифікати.

Днями магістрам біотехнологам першого року навчання випала нагода прослухати лекцію «Забезпечення якості лікарських засобів» від експерта з питань GxP корпорації Артеріум Краснощок Любові Михайлівни.

Як студенти-біотехнологи на «Єнамін» завітали

«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» - вирішили студенти групи БТ-3-3 і, у супроводі доцента кафедри БТМ Вікторії Красінько, вирушили на екскурсію до ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Єнамін». Справа в тому, що про «Єнамін» ми всі чули багато цікавого: і що організовано підприємство не так давно, у 1999 році, але вже здобуло міжнародне визнання і співпрацює на рівних з провідними фармацевтичними, біотехнологічними компаніями і науковими центрами багатьох країн Європи, а також Китаю, Північної Америки, Австралії та Японії, і що є на сьогодні однією з найбільших в Україні компаній, що займається науковими дослідженнями в галузі тонкого органічного синтезу та розробкою методик синтезу нових органічних сполук для первинного біологічного скринінгу, і що має надпотужну наукову базу і тому там можна «вживу» подивитися на найсучасніші прилади для проведення аналізів. Отже не скористатися можливістю завітати на екскурсію на таке цікаве підприємство ми не могли. Тим більше, що організатором цього заходу виступив співробітник сектору ЯМР-досліджень і, одночасно, студент групи БТ-3-4ск, Олексій Астахов, який і став нашим гідом на «Єнаміні».

ЧАС РЯТУВАТИ СВІТ або вчимося вести переговори

Коли більшість студентів факультету БТЕК сиділи на парах, деякі майже цілий день намагалися врятувати світ від сил темряви. Так, студенти-біотехнологи, наші мудреці та хоробрі екологи-самураї долали різноманітні труднощі, виконували цікаві завдання аби добро перемогло зло. Звучить як сюжет кіно? Ех ви, це відбувався тренінгу від компанії «Артеріум» у форматі гри, ціль якого була навчити студентів вести переговори. Учасниками тренінгу стали магістри біотехнологи та екологи, а також студенти 3-го та 4-го курсів гуртку «Biotech». Групу з 20 студентів поділили на 2 команди (вже на цьому етапі почати вести перші переговори і перші суперечки) – треба було визначити 7 воїнів самураїв, решта – мудреці. Переговори тривали не довго і вирішили, що 7 екологів беруть на себе відповідальність мужніх воїнів, а біотехнологи виконують роль мудреців. Тож як разом вони мали врятувати світ?

«Виступати публічно без страху? – Легко!»

Напевно у кожного студента (та навіть викладача) був момент, що ти боїшся виступати не те що з курсовою, а й елементарно підняти руку та відповісти на парах, бо побачивши величезну кількість людей відразу кидало в жар? При одній лише згадці про виступ перед великою аудиторією голос починає тремтіти, серцебиття пришвидшується і сказати бодай щось стає проблематично? Тоді, відкриваємо частину завіси тренінгу «Вчимося виступати публічно», який був проведений 11 березня для студентів 5-го курсу факультету БТЕК Євгеном Куджояном – оратор від природи, тренер-спеціаліст корпорації «Артеріум».

З ДОСВІДОМ У МАЙБУТНЄ

-         Ну що, поступила?

-         Так! – посміхаюся.

-         І ким же ти тепер будеш?

-         Буду біотехнологом, – гордо відповідаю.

-         Справді? А хто це?

Чесно сказати, то ми і самі ще не розуміли хто ми є і ким ми будемо потім, коли відповідали на такі питання.

Відповідь на питання «Чи на ту спеціальність я вступив?» приходить на практиці

Для кожного студента четвертий курс - це нова сходинка до омріяного майбутнього, відповідальний момент, коли ти стоїш на роздоріжжі свого життя. Перед нами постає одразу велика кількість питань: «Вступати до магістратури чи ні?», «Працювати за спеціальністю чи ні?», «Чи на ту спеціальність я вступив?». Зараз саме той період, коли ми маємо право на помилки та сумніви. Однак, всі вони розвінчуються, коли настає час технологічної та переддипломної практики. У момент, коли потрапляєш на фармацевтичне підприємство, приходить розуміння: «Так, це саме те що я хотів». Проходження практики – це можливість зарекомендувати себе як фахівця, втілити в життя всі набуті за роки знання.

Vivat генетика!

В наші часи можна почути безліч негативних висловлювань стосовно генетично модифікованих рослин, але ця галузь все ж таки має велике майбутнє. І хоч для більшості маніпуляції з генами – це щось на рівні неземних цивілізацій, та для нас студентів ІІІ курсу спеціальності «Біотехнології та біоінженерія»  це звична справа.

У жовтні минулого року розпочалась наша наукова робота у Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Упродовж трьох місяців ми здобули багато корисних навичок та не менш цікавих знань, ніж в університеті. Спочатку було трохи боязно зробити щось не так: побити посуд, неправильно приготувати поживне середовище, зламати pH-метр, але під пильним наглядом нашої магістрантки другого року навчання Наталії Жалій нам було набагато спокійніше і вдавалось уникнути помилок. І хоч інколи в нашому середовищі з меристемами проростають гриби, ми продовжуємо відточувати свої вміння.

Чому саме БІОТЕХНОЛОГІЯ?

В світі існує багато важливих і цікавих професій: лікарі, політологи, юристи, вчителі... Всі вони надзвичайно корисні і потрібні. А Ви чули колись про біотехнологію? Чи замислювались Ви над тим, як багато вона дає нам для життя?

В першу чергу – це їжа: хліб, який ми їмо, сир, йогурти, вино і квас було б неможливо отримати без знань з біотехнології та мікробіології. Безліч ліків, антибіотиків і вітамінів, які щодня рятують тисячі життів ми отримуємо тільки завдяки мікроорганізмам. Доречі про мікроорганізми, саме вони – головні об’єкти біотехнології, наші вірні друзі і крихітні помічники, які роблять неоціненний вклад в життя кожної людини. Тому на нашій кафедрі студенти з I курсу вивчають будову, функції мікроорганізмів, а також як використовувати їх на практиці. Ледь не забула сказати, що безліч полів рослин, які ми щодня використовуємо в їжу загинули б, якби не добрива, що виготовляються за допомогою бактерій. Але для того, щоб розповісти вам всю користь біотехнологій, потрібно буде написати книгу.

Цікаві основи екобіотехнології

Навчальний семестр підійшов до кінця, попереду Новий рік, і приємною згадкою для студентів 4 курсу стала дисципліна «Основи екобіотехнології», лектором якої є Красінько Вікторія Олегівна. Впродовж семестру студенти активно вивчали різноманітні методи біотехнології в забезпеченні захисту і відновлення довкілля. На кожному практичному занятті вони активно проявляли всі свої творчі здібності, щоб донести одногрупникам певні механізми, технології та обладнання, що використовуються для очищення ґрунтів, повітря, води, переробки органічних та неорганічних відходів та знешкодження забруднень. Серед форм донесення інформації мали місце виступи з презентаціями, відеоролики, різноманітні цікаві опитування і кросворди з заохочувальними призами.

Захист курсових робіт з Загальної мікробіології і вірусології: надії, звершення та сподівання

Засніженого, зимового і навіть чарівного ранку розпочався захист курсових робіт з дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія». Недоспані ночі, безліч випитої кави, хвилювання та стрес, і ось настала довгоочікувана мить, коли можна з упевненістю похизуватися вміннями, які ми здобули під час написання курсової роботи.

Шлях до цієї миті був непростий та виснажливий. Але сьогодні ми готові показати все, на що здатні. Під час написання курсової роботи ми навчилися користуватися іноземними науковими базами даних: «Mycobank», «PubMed», «KEGG» та ін. Також користувалися науковими журналами та базами патентів різних країн. Ці навички пошуку та аналізу інформації знадобляться нам в подальшому, як для написання дипломної роботи, так і для опублікування наукових статей.

Косметичні лікарські засоби і не тільки…

Підходить до завершення навчальний семестр, а студенти першого року магістратури спеціальності 162 «Біотехнології та біоінжнерія» освітньої програми «Фармацевтична біотехнологія» можуть поділитись не лише ґрунтовними знаннями з різних дисциплін, а і яскравими враженнями та емоціями, які отримали від курсу «Технологія косметичних лікарських засобів» лектором якого є доцент Оксана Ігорівна Скроцька.

Чому ж цей курс був таким цікавим? З початку семестру студенти поділились на групи і отримали окремі завдання з дисципліни, над якими вони і працювали. Як результат, на практичних заняттях студенти розповідали про різні цікавинки та новітні досягнення в галузі косметичних лікарських засобів, про які вони раніше не знали.

Події у світлинах

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології 2019 р. 

 85-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2019. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Березень 2019 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019. 

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Вступнику Студенти-біотехнологи рекомендують