Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Поєднуємо роботу і навчання в магістратурі

На жаль, в наш час дуже мало роботодавців беруть на хорошу посаду працівників без досвіду роботи. Але де ж цьому досвіду взятись? Як на мене, потрібно думати про майбутню кар’єру ще під час навчання, щоб уникнути кризи п'ятого курсу (криза випускника), яку пояснюють, як страх власної нереалізованості.

В Національному університеті харчових технологій (НУХТ) адміністрація йде на зустріч студентам-магістрантам денної форми навчання, тому навчальними днями є тільки понеділок та вівторок, що дає можливість поєднувати навчання і роботу для отримання професійних навичок.

Магістранти-промисловці на захисті рослин

Ні для кого не секрет, що в мирні часи нашу країну називали аграрною. І хоча зараз цей статус звучить дедалі рідше, основу економіки ще досі тримає саме ця ланка. Особливо гостро стоїть питання поставок зерна до всього світу. Війна порушила не тільки логістику, а й можливість проведення адекватної посівної кампанії. Окрім того, процеси вирощування цінних культур мають певні нюанси, які напряму впливають на вихідну сировину, як на її якість, так і на її кількість. Це різні збудники хвороб та шкідники, які мають негативний ефект та заважають рослинам спокійно рости та функціонувати. Вирішенням цього питання займається дуже цікава наука, яка має назву захист рослин.

Креативний підсумок навчання: чи може залік бути веселим?!

Навчальний рік добігає кінця. Повномасштабна війна в нашій країні, звичайно, внесла свої корективи і у навчальний процес. Проте, навіть таке сьогодення для студентів кафедри та їх викладачів − не перепона. Тож, магістри вирішили поділитись враженнями від вивченого предмету.

Знання правил GMP – перший крок до майбутньої виробничо- практичної роботи

У цей надскладний для всіх нас час важко займатися буденними справами, а нам як студентам 3-го курсу – навчатися. Проте, незважаючи на непрості умови та різні місця перебування, ми всі не втрачаємо можливості опановувати дисципліни хоча б у онлайн-форматі, які є основою нашої спеціальності 162 «Біотехнологія та біоінженерія». Однією із таких дисциплін є «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв».

Студентська рада БТЕК – Надійна опора здобувачів

Початок нового 2022 року мав стати поштовхом до нових звершень і втілення в життя багатьох ідей. Але життя вирішило інакше. 24 лютого зламало усі плани… Та попри це члени студради БТЕК встигли реалізувати до цього багато своїх ідей, і навіть після початку війни ніхто з них не покинув свій пост і не припинив виконувати свої функції.

Згадаймо Андрія Гафійчука, якому довелося очолити гуртожиток. І хоч він не прагнув цієї посади, але прийняв цю ношу з честю і весь цей семестр працював над покращенням умов проживання в гуртожитку, організацією заселення студентів і опікувався кожним мешканцем гуртожитку, який потребував допомоги.

Важливий етап на шляху до диплому магістра – захист курсових робіт

В такий не простий час для країни здобувачі біотехнологи 1 курсу магістратури та викладачі кафедри біотехнології і мікробіології всіма силами намагаються відновити звичайний темп навчання. І ось відбувся захист курсових робіт з дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень». Цей захист – це другий важливий етап, що безпосередньо стосується написання магістерської роботи. А першим, після вступу та початку навчання, був етап вибору та обґрунтування тематики магістерської роботи, про що писали наші здобувачі: Софія Цапко, Анастасія Косів і Олександра Шаповалова, Вероніка Калабська, Юля Гайдук та інші.

Захист курсової – важливий елемент виконання магістерської роботи

Сьогодні відбувся захист курсових робіт з дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень» здобувачами 1 курсу магістратури спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». У проведенні захисту брали участь одночасно дві комісії. Зустріч проходила у зум-форматі. До складу однієї з комісій увійшли завідувач кафедри Віктор Стабніков, доценти Вікторія Красінько, Юрій Резніченко та Олександр Воронцов. Вони уважно слухали доповіді здобувачів та ставили подекуди несподівані питання.

Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних та харчових виробництв: захищаємо курсові роботи

Нещодавно відбувся захист курсових робіт здобувачами 3 курсу бакалаврату спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». На кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ були створені різні комісії, які працювали у зум-форматі. До складу однієї з них увійшли професор Тетяна Пирог та доцент Оксана Скроцька. Вони уважно слухали доповіді, а потім задавали питання здобувачам. Також в дискусії прийняли участь і самі здобувачі, які також задали велику кількість питання доповідачам. При цьому автори робіт давали ґрунтовні відповіді та захищали свої розробки.

Сучасні тренди у розробленні нових лікарських засобів: моделювання процесів in silico

Нещодавно ми опублікували частину матеріалів щодо сучасного процесу створення нових лікарських засобів (ЛЗ), якими на практичних заняттях з курсу «Сучасні фармацевтичні технології» поділився магістрант-біотехнолог І року навчання Олександр Жолобко. Інформація, яку презентував Олександр, виявилась настільки ємкою і цікавою, що ми вирішили продовжити на нашому сайті серію таких науково-популярних постів.

Отже, наступним трендом у прискоренні розробки нових ЛЗ є перехід на новий вид випробувань (in silico). Тут слід сказати, що це сучасне поняття. In silico – термін, що позначає комп’ютерне моделювання (симуляцію) експерименту, частіше біологічного.

Сучасні тренди у розробленні нових лікарських засобів: завдання для штучного інтелекту

Чи відомо вам, чому так довго йде процес створення нового лікарського засобу (ЛЗ)? Як прискорити цей процес? Про все це розповів у своїй презентації на практичних заняттях з курсу «Сучасні фармацевтичні технології» магістрант-біотехнолог І року навчання Олександр Жолобко.

Створення ЛЗ процес достатньо трудомісткий та фінансово затратний. У ньому беруть участь хіміки, біологи, фармацевти, фармакологи, токсикологи, лікарі і спеціалісти багатьох інших спеціальностей. За даними авторитетних джерел, менше 1% речовин, потенційно наділених фармакологічними властивостями, врешті-решт стають новими лікарськими засобами.

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують