Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практична підготовка очима наших студентів

Освоєння майбутньої професії на практиці

Другий семестр для студентів-біотехнологів 4 курсу розпочався з довгоочікуваної технологічної та переддипломної практики на виробництві, де здобувачі освоюють практичні навички майбутньої професії.

В цьому навчальному році базами практик стали чимала кількість фармацевтичних, біотехнологічних та харчових підприємств, серед яких і наш давній партнер, флагман фармацевтичної галузі України - ПрАТ «ФФ «Дарниця». З гордістю можемо сказати, що серед співробітників цього підприємства зустрічається велика кількість випускників кафедри біотехнології і мікробіології за її багаторічну історію.

Науково-дослідні аспекти переддипломної практики

Відомо, що практика є невід’ємною складовою навчального процесу, важливим етапом у житті кожного здобувача вищої освіти. Позаду залишились офлайн та онлайн заняття, іспити, заліки, а перший семестр другого року навчання підготував для всіх магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) чудову можливість відпрацювати професійні навички та досконало з’ясувати тонкощі подальшої трудової діяльності в галузі біотехнології.

Хто куди, а я до мікробіологічної лабораторії: синтезуємо наночастки срібла!

Ось і розпочався черговий навчальний рік у Національному університеті харчових технологій. Університет знову ожив, у його стіни повернулись студенти. Але дивно першого вересня йти не в аудиторію на лекцію, а у науково-дослідну лабораторію кафедри біотехнології і мікробіології, адже в мене почалась переддипломна практика і необхідно розпочинати чергову серію дослідів.

Для початку необхідно підготувати посуд, поживні середовища та культури мікроорганізмів. Потім потрібно виростити культуру дріжджів, отримати безклітинний дріжджовий екстракт, додати до нього нітрат срібла, створити специфічні умови і за тим чекати на результат.

«За крок до фінішу магістратури»

Нікому не секрет, що завершальним етапом навчання в магістратурі є проходження переддипломної практики. Як зазвичай, здобувачі магістратури кафедри біотехнології і мікробіології мали змогу самостійно обрати місце проходження переддипломної практики. Довго не вагаючись Берзіна Катерина, Бондарчук Валерія, Роздобудько Василь, Щербина Іван та Кутрик Іван дружно обрали фармацевтичне підприємство АТ «Київмедпрепарат», яке на сьогодні є національним лідером з виробництва антибактеріальних препаратів.

Переддипломна практика наукового спрямування

Із року в рік для нас перше вересня означало початок навчання: спочатку це були перші шкільні уроки, а далі перші пари в університеті і довгоочікувані зустрічі із однокурсниками. Однак цей рік для нас значно відрізняється від усіх попередніх. Другий курс магістратури дає зрозуміти, що ти вже дорослий і перших занять вже не буде. Отож першого вересня цього року ми попрямували не до лекційних аудиторій, а до Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України. Чому саме туди, запитаєте ви? Відповідь проста – захоплені нашою попередньою роботою і отриманими результатами, ми не могли зупинитися на даному етапі, і хотіли зробити якнайбільше дослідів та експериментів, адже в майбутньому вони можуть бути корисними людству!

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка