Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Подорож в історичне минуле України

Музеї Києва традиційно раз у місяць влаштовують день відкритих дверей. З цієї нагоди студенти першого курсу факультету біотехнології та екологічного контролю відвідали Національний музей історії України у супроводі кураторів груп БТ-1, БТ-2 Ольги Євтушенко та Аліни Сірик.

Національний історичний музей України – провідний музей країни. Нараховує понад 800 тисяч експонатів історії та культури від давніх часів до сьогодення. Розташування музею символічне – на Старокиївській горі, місці народження української столиці.

На території Старокиївської гори переплелися різні епохи та релігії, різні історії та легенди. Тут стояли палати київських князів, зміцнення, під захистом яких кияни давали відсіч ворогам. На згадку про славне минуле міста встановлено камінь з викарбуваними давньоруської в'яззю словами з «Повісті временних літ»: «Звідси земля руська і стала бути». Весь пагорб – суцільний пам’ятник археології. Поруч, над найстаршою площею Русі – Бабиним Торжком – ніби летить у повітрі ажурно-химерна Андріївська церква – шедевр бароко великого архітектора Растреллі.

У центрі Старокиївського городища розташована Пейзажна алея – центр оригінального ландшафтного дизайну. Поруч із Національним музеєм історії України та залишками фундаменту Десятинної церкви знаходиться одна із найстаріших лип Києва, за легендою посаджена засновником Києво-Могилянської академії, митрополитом Петром Могилою у 1635 році на честь часткової відбудови Десятинної церкви.

Метою заходу було ознайомлення студентства з визначними пам’ятками різних періодів історії держави і права українського народу, із сучасними дослідженнями з історії України, а також наочно побачити та закріпити знання отримані при опануванні навчальної дисципліни «Історія і культура України».

У музеї студенти відстежили процес розвитку суспільства на території України від глибокої давнини до наших днів, ознайомилися з етнографічними, археологічними, нумізматичними колекціями, творами живопису і скульптури та іншими історичними експонатами. Окрему увагу було приділено представленим експонатам, що оповідають про історію культури, побуту, військової справи та повсякденне життя людей давніх часів. Інтерес викликала експозиція «Катерининське століття» та карета імператриці Єлизавети Петрівни, яку вона подарувала київському митрополитові Рафаїлу Заборовському під час перебування у Києві 1744 році. У музеї першокурсники побачили унікальні меблі, виконані у стилі вікторіанської епохи, а також багато інших експонатів, що заслуговують уваги і розповідають про історію країни в різні періоди часу.

Студенти-першокурсники відкрили для себе століття та постаті, від кам’яного віку до експонатів з Революції гідності. Майстерність екскурсоводів Олексія Савченка та Богдана Скопенка, які вміло пов’язували у своїх розповідях «сиву давнину» із сучасністю, перетворила історію і культуру України із сухого переліку фактів на актуальні сучасні знання.

Всі ми були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу.

Дякуємо працівникам Національного музею історії України за гостинність та професіоналізм!

Події у світлинах

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Посвята у студенти. Серпень 2019 р. 

 Випуск бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології 2019 р. 

 85-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2019. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Березень 2019 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019. 

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка