Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Дослідження мікробних поверхнево-активних речовин тривають!

Кожен новий день експериментальної роботи з колегами-дослідниками – це можливість зробити свій внесок у науку та змінити світ. Враженнями від наукових буднів діляться учасники студентського наукового гуртка «BIOTECH» здобувачки першого року навчання освітнього ступеня «магістр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» Анастасія Охмакевич та Дар’я Благодир:

«У наших дослідженнях ми зосереджені на пошуку нових антимікробних препаратів, оскільки мікроорганізми швидко набувають стійкості до наявних, особливо до антибіотиків. Ми досліджуємо поверхнево-активні речовини (ПАР) мікробного походження як потенційну альтернативу антибіотикам та синтетичним антимікробним засобам. Мікробні ПАР мають суттєві переваги, такі як біодеградабельність, нетоксичність і стабільні фізико-хімічні властивості. Наша ціль – підвищити біологічну активність поверхнево-активних речовин, зокрема антимікробну та антиадгезивну дію, а також їх здатність руйнувати бактеріальні і дріжджові біоплівки».

Анастасія: «Мої досліди присвячені підвищенню біологічної активності ПАР Rhodococcus erythropolis IMB Ac-5017 внесенням у середовище культивування дріжджів Saccharomyces cerevisiae БТМ-1 у різному фізіологічному стані як біологічних індукторів. Отримавши підтвердження позитивного впливу еукаріотичних індукторів на антимікробну активність поверхнево-активних речовин та їх здатність до руйнування одновидових біоплівок, зараз я займаюсь вивченням ступеня деструкції двовидових біоплівок за дії комплексу ефірних та ПАР R. erythropolis IMB Ac-5017, синтезованих за наявності індукторів. Також у цьому році мені випала нагода попрацювати разом із здобувачкою ОС «бакалавр» четвертого року навчання Єлизаветою Дон, передаючи їй свій практичний досвід роботи у мікробіологічній лабораторії».

Дар’я: «Особисто моя частина експериментальної роботи спрямована на вивчення біологічних властивостей поверхнево-активних речовин, які виробляє Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241, в залежності від якості гліцерину, що використовується, а також вплив біологічного індуктора у середовищі культивування у різному фізіологічному стані. Метою моєї роботи є підвищення та регуляція біологічної активності цих речовин за внесення конкурентних грамнегативних бактерій Enterobacter cloaceae C-8, використовуючи при цьому доступні та економні субстрати, наприклад, вторинну сировину, що дозволить зменшити витрати на виробництво антимікробних препаратів. Забігаючи наперед, але все ж не розкриваючи усі карти, ми вже можемо прослідкувати зміну біологічних властивостей ПАР за внесення біологічних індукторів, що вказує нам на вірний шлях до нашої цілі і ми маленькими, але впевненими кроками рухаємося до неї».

Усі наші з колегами успіхи та результати плідної праці Ви можете шукати на сторінках міжнародних та вітчизняних збірників та журналів, адже ми активно беремо у наукових конференціях, аби ділитися нашими досягненнями з однодумцями!!!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Наукова діяльність Студентський гурток «BIOTECH» Активності гуртка "BIOTECH" Дослідження мікробних поверхнево-активних речовин тривають!