Вік біотехнології ще тільки починається. Вже зараз біотехнологія пропонує величезний потенціал, користуючись можливостями генетики, біології, біохімії, а також робототехніки, хімічних та інформаційних технологій, вивчаючи живі організми в пошуках нових способів для забезпечення людських потреб. Наприклад, це і генна та клітинна інженерія, біомедицина та фармакологія, і харчова біотехнологія, за допомогою якої отримують: йогурти, закваски, пиво, вино, хлібобулочні вироби.
Саме такими цікавими, актуальними та практичними темами можуть займатись фахівці-біотехнологи гуртка «BIOTECH» у дослідній лабораторії на базі нашої кафедри біотехнології і мікробіології, а дружелюбний склад кафедри обов’язково допоможе зацікавленим студентам у науковій сфері.
До вашої уваги декілька слів від студентів-науковців гуртка «BIOTECH»:
Парфенюк Марія: «Ось і розпочався черговий навчальний рік у Національному університеті харчових технологій. Тому одним із аргументів щодо продовження навчання на магістратурі у стінах рідного університету було поновлення роботи у дослідній лабораторії на базі нашої кафедри у гуртку «BIOTECH». Після достатньо довгострокової паузи дуже приємно було повернутися до звичайної для нас наукової рутини.
Напрямом моєї наукової роботи є дослідження впливу дріжджового індуктора на синтез та біологічні властивості поверхнево-активних речовин (ПАР), які завдяки ряду своїх переваг знаходять у нашому повсякденному житті безліч різноманітних застосувань. Тому ми продовжуємо плідну працю над дослідженням основних властивостей ПАР, а саме їх антимікробній та антиадгезивній дії і здатності до руйнування мікробних біоплівок.
Години, проведені в лабораторії завжди асоціюються із натхненням, радістю та усвідомленням того, що навкруги є люди, які прийдуть на поміч у будь-якому проханні. І моя мрія – стати інженером-біотехнологом у білому халаті, який розроблятиме нові технології, що будуть служити людству».
Дар’я Благодир: «Розпочався четвертий рік навчання, вже два з яких мені пощастило провести разом у студентському гуртку «BIOTECH», де не лише можна знайти однодумців у сфері науки, а й перейняти досвід один одного, відчути себе справжнім дослідником та розширити свою «скарбничку знань». Кожен учасник даної спільноти розвивається у певному напрямку, особисто мені випала можливість працювати з поверхнево-активними речовинами, адже на сьогодні світ потребує пошуку нових антимікробних препаратів, так як мікроорганізми швидко набувають резистентності до вже існуючих. Саме мікробні ПАР розглядаються як альтернативна заміна хімічно-синтезованих речовин, тому що їм притаманні ряд переваг (біодеградабельність, нетоксичність, стабільні фізико-хімічні властивості, низький ризик появи резистентних мікроорганізмів).
Нині моє із колегами завдання заключається у дослідженні біологічних властивостей ПАР за наявності у середовищі культивування біологічних індукторів. Метою даної роботи є підвищення та регуляція біологічної активності ПАР, використовуючи при цьому дешеві субстрати (вторинну сировину), що відповідно приведе до здешевлення виробництва препаратів поверхнево-активних речовин.
Загалом, вважаю, що мій вибір займатися науковою роботою був правильний, адже наразі я маю змогу здобувати якісну освіту й розвиватися різнопланово. Я думаю, що попереду в мене ще багато цікавого й захопливого. А поки що мені залишається насолоджуватися студентським та науковим життям...»
Наостанок, варто додати, що особливістю даного гуртка є те, що ти завжди можеш попросити допомоги та підказки у колег, які завжди підтримають, а також знайти друзів по духу, тому час проведений, займаючись наукою, буде наповнений нотками веселощів, жартів та класними моментами, в цьому ми впевнені!
Отож, бажаємо нашим науковцям, щоб їх мрії успішно втілювались в життя!