Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Онлайн-екскурсія в ампульний цех ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»

Студенти 2, 3 та 4 курсів бакалаврату спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» побачили усі тонкощі створення ампул, здійснивши онлайн-екскурсію на фармацевтичне підприємство «Дарниця» У віртуальному супроводі екскурсовода Марії Кайтан ми відправилися в онлайн-подорож по цеху, де народжуються ампули, вміст яких дарує шанс на зцілення нужденним.

Весь процес починався з «водних процедур». Спочатку спеціальна машина вражаючих розмірів ретельно і неодноразово вимивала у спеціальних резервуарах ампули. До речі, «Дарниця» має свою власну свердловину, яка досягає 300 м вглиб землі, з якої і береться вода для різних потреб заводу. Після цього шлях ампул пролягав через конвеєр для заповнення ліками.

Ампули заповнюються трьома рядами голочок-наповнювачів, один ряд, який розташований посередині наповнює ампули безпосередньо потрібною речовиною, а голки-наповнювачі, що знаходяться по обидва боки – наповнюють ампули інертними газами, який потребує відповідний препарат. Аби уникнути потрапляння патогенних мікроорганізмів, в цій кімнаті підтримується особливий режим чистоти. Не позаздриш працівнику цього приміщення, адже у жаркому приміщенні він вдягнутий у щільний стерильний одяг. На цьому світі немає нічого більш захоплюючого, ніж запаювання ампул. Комбінація із води, що тече, вогню, що горить і людини, що працює дуже старанно, змушувало затриматись тут надовго. Аби не залишити патогенним мікробам шансу, далі ампули відправляються у бокс на стерилізацію.

Не зважаючи на шум, у зоні інспекції ми побачили вершину людської інженерної думки. Якимось невідомим чином, на неймовірній швидкості за допомогою спалахів світла і розряду струму машина визначала, яка ампула гідна пройти це випробування, а яку чекала вибраковка. Так як на заводі розташовано тільки найсучасніше обладнання, лише мізерна частина посудин з ліками відправлялася на утилізацію. Щодо питання екології, то фармацевтичне підприємство «Дарниця» піклується про довкілля, а тому 80 % усіх відходів використовується повторно після переробки. Решта утилізується спеціальними підприємствами і, таким чином, навколишнє середовище залишається в безпеці.

Пройшовши в прямому сенсі через вогонь, воду і розряди струму, ампули з ліками готуються відправлятися до кінцевого споживача через лінію упаковки. Без жодної участі людини, конвеєр дбайливо запаковує ампули у форми, завантажує їх у коробки, оснащує інструкціями і відправляє на пакування у групові упаковки. Важко повірити, що колись усе це робили руками люди, а тепер цим займається одна, нехай і масивна машина, та ще й із великою швидкістю. Аби усі знали, що вміст цих коробок не є підробкою, спеціальна машина залишає на них фармацевтичний код, ампули ж маркуються етикетками.

Таким чином, студенти-біотехнологи отримали неоціненний досвід, дізнавшись, який шлях долають ампули з ліками, перш ніж потрапити на прилавки наших аптек і, врешті, до кінцевого споживача.

Підсумовуючи, хочеться зазначити, що «Дарниця» є одним з лідерів вітчизняної фармацевтичної промисловості, що не боїться викликів і йде в ногу з часом. Також хотілося б відзначити, що у ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» розуміють, що виробництво якісних препаратів, які відповідають потребам охорони здоров’я і кінцевих споживачів – це головний фактор, який і має визначати напрямок діяльності будь-якого фармацевтичного підприємства!

 

Тетяна Загороднюк,

студентка ІІІ курсу бакалаврату

Ви знаходитесь тут: Вступнику Студенти-біотехнологи рекомендують Онлайн-екскурсія в ампульний цех ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»