Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Ряди біотехнологів невпинно зростають!

З 6 по 13 червня на кафедрі біотехнології і мікробіології відбулися захисти дипломних бакалаврських проектів студентів денної форми навчання за напрямом підготовки «Біотехнологія». Екзаменаційну комісію очолювала завідувач кафедри БТМ, професор Тетяна Пирог. У складі комісії були доценти кафедри Юрій Пенчук та Оксана Скроцька, а також секретар - асистент кафедри Тетяна Сулейко.

Шлях до захисту був дуже довгим та не простим і у кожного студента були свої рецепти його проходження: для когось – це довгі безсонні ночі, а для інших – гори шпаргалок та підручники з ряду дисциплін під подушкою. Тепер це все вже позаду. Настала та довгоочікувана мить, коли студенти кафедри біотехнології і мікробіології отримали кваліфікацію «бакалавр з біотехнології».

До захисту на кафедрі біотехнології і мікробіології було представлено 45 дипломних науково-дослідних робіт та проектів бакалаврів. Кожен з дипломів є в якійсь мірі унікальним, так як охоплював всебічні сфери біотехнології. Було представлено ряд тем дипломних проектів, які на кафедрі БТМ розроблялись і захищались вперше – розробка технологічної та апаратурної схем виробництва рамноліпідів, ботулотоксину, продигіозину, валіндаміцину, вітаміну К та індолілоцтової кислоти. Всі бакалаврські проекти мали новизну, що була підтверджена науковою та  науково-технічною літературою останніх 5-7 років. Слід відмітити достатньо високий рівень унікальності представлених проектів – понад 70 %, а рівень унікальності дипломних науково-дослідних робіт був ще вищим – 80-90 %. Усі дипломні роботи та проекти містили розділ автоматизації ділянки виробництва та схему біосинтезу цільового продукту, що була складена за використання бази даних KEGG. Також обов’язковою була мультимедійна презентація роботи, в якій студенти наводили дані щодо техніко-економічного обґрунтування випуску субстанції, обґрунтування вибору технологічної схеми (особливу увагу приділяли способам виділення та очищення цільового продукту), схеми біосинтезу та суті методів визначення цільового продукту у культуральній рідині.

Було дуже приємно, що більшість робіт рецензували наші випускники-біотехнологи, зокрема – Анна Чегринець (завідувач сектором ембріональних інактивовіаних вакцин ТОВ «Біотестлаб»), Микола Івахнюк (інженер сектору оптимізації технологічного процесу відділу підтримки виробництва ПАТ «Фармак»), Анатолій Цимбал (інженер-технологі І категорії компанії UNItechnology), Вікторія Стойко (cтарший мікробіолог Біологічної лабораторії відділу контролю якості АТ «Київмедпрепарат»), Віктор Борцюх (інженер-технолог групи управління регламентного відділу технологічної розробки дослідного центру АТ «Київський вітамінний завод»), Валентин Моцар (інженер технологічної лабораторії Центральної лабораторії фармрозробки Департаменту досліджень та розробки ПАТ «Фармак») та Євген Кудрявець (асистент з реєстрації лікарських засобів ТОВ «ТАКЕДА-Україна»).

Усі студенти отримали позитивні оцінки, в тому числі на «відмінно» захистили свої роботи 12 осіб, на оцінку «добре» – 14. Дипломи з відзнакою отримали 3 студентів кафедри, які виконали дипломні науково-дослідні роботи з інженерною частиною: Наталія Клименко, Катерина Солошенко та Мирослав Хоньків.

Тож побажаємо всім новоспеченим бакалаврам успіхів та здійснення мрій, а також успішного вступу у магістратуру!

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка