«А що далі?» - питання, яке завжди турбує тих, хто уже одною ногою стоїть на порозі самостійного життя – абітурієнтів.
Вибір майбутнього ВНЗ – важливий і відповідальний етап у житті кожного з них. «Де вчитись?», «Яку спеціальність обрати?». Так багато запитань і так мало відповідей. За умов нестачі інформації зробити свідомий вибір дуже важко.
Викладачі і студенти Національного університету харчових технологій чудово це розуміють. Саме тому з 28 жовтня по 1 листопада в нашому університеті проходять «Дні гостинності» - дні, коли майбутні випускники шкіл мають змогу ненадовго поринути у омріяне студентське життя.
Чудову можливість стати студентом-біотехнологом запропонувала і наша кафедра біотехнології та мікробіології. Так, вже вчора 30 жовтня до нас, на лабораторне заняття з дисципліна «Загальна мікробіологія і вірусологія» завітали учні 48-ї та 138-ї київських шкіл, а також ліцеїсти з «Наукової зміни». Разом з третьокурсниками на лабораторній роботі шестеро (сподіваємося вже майбутніх біотехнологів) мали можливість провести аналіз результатів дослідів з вивчення гідролізу крохмалю, субстратної специфічності, аналізували результати O/F та MRVP тестів. Студенти так захопилися можливістю продемонструвати свої знання та вміння, що, в якості бонусу, «по-бистрячку» навчили школярів працювати з оптичним мікроскопом, готувати препарат «роздавлена крапля» та висівати мікроорганізми на чашки Петрі з агаризованим середовищем. І яке ж було здивування студентів та викладачів, коли школярі так вміло «приміряли» роль студентів, і вже під кінець заняття було не зрозуміло, хто є хто.
Загалом усі отримали незабутній і корисний досвід: студенти відчули себе викладачами, школярі – студентам, а непідробна цікавість та запал в очах майбутніх вступників – головний індикатор того, що ми з ними точно ще зустрінемося.