Після реєстрації на учасників ІІ туру Олімпіади очікував надзвичайно приємний сюрприз – вони мали змогу відвідати сучасне біотехнологічне та фармацевтичне виробництво України – ПрАТ «Індар». На підприємстві гостей щиро вітав заступник голови відділу кадрів Максим Ярошевський, який коротко та змістовно надав інформацію щодо роботи фармацевтичного виробництва та провів інструктаж з техніки безпеки. Одягнувши спеціальний одноразовий одяг, екскурсанти перейшли під керівництво заступника голови правління з питань якості ПрАТ «Індар» Людмили Соляник. Саме під її чітким провідом учасники олімпіади відвідали абсолютно всі виробничі дільниці підприємства. На самому початку присутні оглянули дільницю культивування генетично модифікованої культури Escherichia coli для отримання рекомбінантного інсуліну, почули інформацію щодо виробничих умов і параметрів підтримки культури, а також дізналися про особливості її зберігання у камері Д’юара. Наступними пунктами були дільниці водо- та повітропідготовки для всіх приміщень, оскільки вони є надзвичайно важливими для належного культивування продуцента та отримання готової субстанції, а також лікарського засобу. Відвідувачі побачили етапи підготовки флаконів, дізнались яким чином відбувається їх миття, апірогенізація та сушіння перед подачею на лінію розливу та закупорювання.
І ось настала черга ознайомитись з дільницею підготовки розчину інсуліну та допоміжних розчинів, де виробництво компонентів препаратів відбувається виключно в зоні чистоти «А». Після виготовлення препарату відбувається його асептичний розлив, закупорювання та перегляд флаконів з метою визначення їх відповідності нормативній документації фармацевтичної системи якості. І в разі їх відповідності всім прийнятим критеріям, продукція маркується, пакується та відвантажується на склад до тимчасової «карантинної» зони зберігання. Відвідавши склад готової продукції, екскурсанти мали змогу переконатися у дотриманні «холодового ланцюга», а також побачити зону зберігання арбітражних зразків продукції підприємства.
Наприкінці чудової подорожі у світ фармацевтичного виробництва, Людмила Соляник побажала студентам успіхів на олімпіаді, великих звершень на шляху науки та гарного працевлаштування.
Хочемо виразити величезну подяку керівництву ПрАТ «Індар» за надану можливість відвідати одне з провідних біофармацевтичних підприємств України учасникам ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології. А також ми дуже вдячні усім співробітникам підприємства за високопрофесійну презентацію складного, але дуже цікавого біотехнологічного процесу.