Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Бакалаври-біотехнологи заочної форми навчання успішно захистили свої кваліфікаційні роботи

Лютий – місяць знаменних подій на кафедрі біотехнології і мікробіології. В цей час відбуваються захисти кваліфікаційних робіт. З однієї сторони ми радіємо, що ряди біотехнологів поповнюються новими кваліфікованими кадрами, з іншої – сумуємо, що прощаємось з нашими здобувачами, які за довгі роки навчання стають нам майже рідними. Але час пливе, все змінюється. І дуже сподівається, що змінюється «на краще»!

Захисти кваліфікаційних робіт традиційно розпочали бакалаври: протягом трьох днів 5, 6 та 8 лютого 27 здобувачів ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» заочної форми навчання представляли свої випускові роботи.

Цього року до складу Екзаменаційної комісії були долучені наступні представники професорсько-викладацького складу кафедри БТМ: к.б.н., доц. Оксана Скроцька, к.т.н., доц. Олександр Воронцов та доктор філософії з біотехнологій ст.викладач Віктор Удимович. Очолювала комісію гарант освітньої програми – к.б.н. Світлана Старовойтова, а функції секретаря комісії виконувала ас. кафедри Тетяна Сулейко.

На початку до засідання Екзаменаційної комісії долучилася деканка факультету біотехнології і мікробіології Наталія Грегірчак, яка побажала вдачі та впевненості нашим здобувачам, легких та цікавих запитань від членів екзаменаційної комісії, а вже в якості дипломованих фахівців – успіхів на професійні ниві, легкої долі та миру. Естафету перейняла Голова екзаменаційної комісії Світлана Старовойтова, яка нагадала про дотримання всіх протокольних вимог і побажала всім дипломантам не хвилюватися, аби достойно представити свої напрацювання відповідно тематики кваліфікаційної роботи. Також слово взяв завідувач кафедри БТМ д.т.н., проф. Віктор Стабніков, який по-батьківськи підбадьорив здобувачів, запевнивши їх, що краще них ніхто не володіє тематикою їхньої кваліфікаційної роботи. А також висловив впевненість, що серед чьогорічних випуксників обов’язково знайдуться ті, хто побажає і далі удосконалювати свої знання з біотехнологій, а отже, за півроку прийдуть до нас за наступним освітнім рівнем – МАГІСТР з біотехнологій та біоінженерії.

Старт захистам дала староста групи ЗБТ-5-1 Анастасія Герасимчук, кваліфікаційна робота якої згодом була оцінена екзаменаційною комісією на «відмінно». І вже з її легкої руки до захистів долучилися і інші 26 здобувачів ОС «бакалавр» з.ф.н.

Тематика цьогорічних кваліфікаційних робіт була достатньо різнобічною та повною мірою охоплювала сфери біотехнологій відображені в освітньо-професійній програмі здобувачів. Одні роботи були присвячені біосинтезу ферментів, антибіотиків, вітамінів та їх попередників, амінокислот, органічних кислот та спиртів, інші здобувачі намагалися вирішити проблеми захисту рослин шляхом отримання бактерійного препарату або різноманітних добрив, наприклад, поліміксину та фосфорних добрив; треті розробляли технологію культивування мікроорганізмів з метою використання їх у складі заквашувальних композицій. Також були роботи природоохоронного напрямку, зокрема, біологічного очищення стічних вод від фенольних забруднень та утилізації вторинного продукту молочного виробництва – сироватки та отримання з неї етанолу.

Три дні промайнули дуже швидко. Викладачі разом із гостями відео-конференції жваво обговорювала кожну кваліфікаційну роботу. Зрештою рішенням екзаменаційної комісії здобувачам були присвоєні кваліфікації «бакалавр з біотехнологій та біоінженерії» освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна». Всі захисти буди оцінено позитивно, доповідачі отримали купу вражень та безумовний життєвий досвід.

Вітаємо наших нових колег-біотехнологів, бажаємо наснаги та успішної професіїної діяльності.

До зустрічі у магістратурі!

Події у світлинах

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка