Конфокальна мікроскопія — це незамінний інструмент, який широко використовується у різних галузях біології та біомедицини у найсучасніших молекулярно- та клітинно-біологічних дослідженнях.
Завдяки високій роздільній здатності, що у десятки разів вища, ніж у світлової мікроскопії, цей метод дозволяє отримувати прижиттєві зображення клітинних органел та навіть молекулярних структур, таких як мікротрубочкові філаменти.
Висока роздільна здатність досягається за рахунок опромінення зразка когерентним світлом лазера та відсікання позафокусових променів точковою діафрагмою. Також, при скануванні зразка у фокальній площині з декількох оптичних зрізів можливо отримувати тривимірне зображення об’єктів; а застосування різних флуоресцентних барвників (флюорохромів), які зв’язуються з певними молекулами, дозволяє аналізувати динаміку процесів, що відбуваються у клітині.
В рамках заходів до Дня Рослин в ДУ "Інститут харвочої біотехнології та геноміки НАН України" (http://ifbg.org.ua/) буде проведо майстер-клас для студентів, аспірантів та всіх бажаючих з конфокальної лазерної скануючої мікроскопії (CLSM).
17 травня, 11:00-13:00
Організатори: Євген Олексійович Кустовський, м.н.с. відділу клітинної біології і біотехнології ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України», Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Анастасія Бузіашвілі Юріївна, к.б.н., н.с. відділу клітинної біології і біотехнології ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України», Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , +38 095 302 89 30.
Додаткові інструкції: проїзд до ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України» від м. Почайна – на 525 маршрутці, від м. Лук’янівська – на 6, 18, 33 тролейбусах або 586, 181 маршрутках; від м. Нивки – 32 автобус або 537 маршрутка, зупинка «вул. Дубровицька». Прохід на територію через пропускний пункт біля шлагбауму.