Кожен із нас чув термін «ГМО» та бачив на етикетках продуктів харчування напис «без ГМО». Проте чи дійсно генно-модифіковані організми такі шкідливі і їх варто уникати? Про це здобувачам-біотехнологам ОС «магістр» (ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія») 1 року навчання розповів професор Сергій Кириленко, провідний науковий співробітник Центру біомедичних досліджень Сумського державного університету. Своїми враженнями від гостьової лекції ділиться Анастасія Охмакевич, здобувачка ПФБ-1-1М:
«Раніше я ставилась упереджено до продуктів з ГМО, проте після лекції пана Сергія моя думка щодо цього питання змінилось. Ми дізнались, що яблука та банани, які всі звикли бачити на полицях магазинів, насправді генно-модифіковані, що надає їм товарного вигляду та звичного нам смаку. Цікаво було послухати про золотий рис, зерна якого у результаті модифікації стали синтезувати і накопичувати каротиноїди, що могло б вирішити проблему дефіциту вітаміну А в країнах Африки. Для мене ключовим аргументом на користь використання ГМО став факт, що це є альтернативою хімічним пестицидам, тобто модифікація, виявляється, у прямому сенсі робить продукти натуральними. Також варто зазначити, що з 24 квітня 2024 року в Європі прийняли ініціативу, за якою дозволено використання сучасних тонких методів генетичного редагування».
Під час виступу Сергій комунікував з аудиторією, тому лекція пройшла у формі активного діалогу, у процесі якого кожен дізнався для себе щось нове. Дякуємо Сергію Кириленку за підготовку та проведення пізнавального заходу та чекаємо нових зустрічей!