Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Інформальна освіта: опановуємо Computer-Aided Drug Design та прокачуємо мовні скіли

Магістранти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП "Промислова та фармацевтична біотехнологія" разом з лектором дисципліни «Системи менеджменту якості у виробництві» Світланою Старовойтовою доєдналися до лекції професора кафедри хімії в Коледжі мистецтв і науки Університету Міссурі, науковця у галузі комп'ютерної біофізики та розробки ліків Dmitri Kireev, яка відбулася на міжнародній освітній платформі Ukraine Global Faculty. Не залишилися осторонь цієї події й здобувачі бакалаврату цієї ж спеціальності. Здобуті знання магістрантів в рамках інформальної освіти за заявою здобувачів були перезараховні, як лекція з дисципліни «Системи менеджменту якості у виробництві». Здобувачі мали чудову можливість прокачати мовні навички, адже лекція читалася англійською мовою. Приємним бонусом даного заходу була можливість отримання іменного сертифікату учасника. Лекція була настільки інформативною та цікавою, що викликала бурхливе обговорення серед здобувачів:

Дарья Синявська (ПФБ-1-1М): «Вагомою перевагою навчання на факультеті біотехнології та екологічного контролю є застосування неформальної освіти. Так, сьогодні доцентка кафедри біотехнології і мікробіології Старовойтова Світлана Олександрівна, залучила магістрантів до прослуховування лекції професора кафедри хімії в Коледжі мистецтв і науки Університету Міссурі, науковця у галузі комп'ютерної біофізики та розробки ліків – Дмитра Кірєєва.

Професор детально та доступно для здобувачів освіти розповів про концепцію комп'ютерного дизайну ліків (CADD) та його роль на різних етапах процесу відкриття нових лікарських засобів, розглянув різні методології CADD, такі як молекулярний докінг, моделювання з використанням вільної енергії та штучний інтелект. Особисто для мене ці поняття були новими і досить цікавими, оскільки я вважаю, що розвиток у даній сфері є потенційно успішним, а подібні заходи зможуть розширювати кругозір фахівців.

Я вдячна огранізаторам даної конференції за можливість долучитися до обговорення найновітніших питань та розробок у галузі фармації».

Анастасія Охмакевич (ПФБ-1-1М): «Сьогодні здобувачам ПФБ-1-1М випала нагода послухати лекцію від Dmitrri Kireev у рамках дисципліни "Системи менеджементу якості у виробництві" Старовойтової Світлани Олександрівни. Лекція чудово доповнює тему "Фармацевтична розробка", яку ми нещодавно розглядали на лекційних та практичних заняттях. Також варто зазначити, що лекція була повністю англійською мовою, що є чудовою можливістю прокачати свій словниковий запас»

Дарья Благодир (ПФБ-1-1М) «Щиро дякуємо організаторам, а особливо професору кафедри хімії Dmitri Kireev, за таку пізнавальну лекцію на тему «Computer-Aided Drug Design». Прослухавши її, я в котрий раз переконалася, що наука, в тому числі й біотехнологія, не стоїть на місці, а невпинно рухається вперед. Професор Dmitri детально розповів про важливість комп'ютерного дизайну ліків на кожному етапі створення нових препаратів. Методології, такі як молекулярний докінг та моделювання з використанням вільної енергії, грають ключову роль у відборі потенційних засобів. Використання штучного інтелекту в CADD дозволяє більш точно прогнозувати взаємодії молекул, сприяючи ефективнішому процесу розробки лікарських засобів. Додам, що проведення таких заходів дійсно важливо у освітньому процесі, до того ж англійською мовою, що дає нам, біотехнологам, зрозуміти перспективи вивчення іноземних мов».

Ольга Харитонова (ПФБ-1-1М): «09.11.2023 я прослухала онлайн-лекцію професора Дмитра Киреєва щодо застосування концепції комп'ютерного дизайну ліків (CADD) на різних етапах  відкриття нових лікарських засобів. Це був зовсім новий,але цікавий досвід для мене. Я дізналася, що комп'ютерний дизайн відкриває нові перспективні можливості для створення ефективних лікарських засобів. Виявляється, що  різні  методології CADD дозволяють краще уявити дію препаратів на цільовий організм, а також змоделювати взаємодію молекули препарату з молекулою- "мішенню", місцем зв'язування. Лектор склав приємне враження, відповів на моє питання після своєї розповіді. Дана лекція не лише відкрила для мене нову інформацію про потенціал CADD у сучасних фармацевтичних дослідженнях, а й потренувала навички моєї англійської мови».

Вадим Кравченко (ПФБ-1-1М): «Професор Дмитро Киреєв нещодавно провів захоплюючу лекцію на тему «Computer-Aided Drug Design» (Комп'ютерне проектування лікарських препаратів), що відкрила нові горизонти в моєму розумінні біотехнологій.

Лекція надала всебічний огляд методів та технологій CADD, підкреслюючи їх важливість у розробці нових лікарських препаратів. Цей підхід сприяє більш глибокому розумінню механізмів взаємодії молекул ліків з біологічними системами.

Також на лекції було зосереджено увагу на методах молекулярного докінгу, моделюванні з використанням вільної енергії та внеску штучного інтелекту. Ці методи не лише покращують розробку ліків, але й значно скорочують час та витрати на їх дослідження.

Лекція професора Киреєва була надзвичайно інформативною та мотивуючою. Вона не тільки розширила моє розуміння CADD, але й підкреслила значення цієї області в сучасній фармацевтиці. Знання, отримані з цієї лекції, є цінними для мого подальшого професійного розвитку в біотехнологіях».

Дмитро Науменко (ПФБ-1-1М): «У цій лекції ми були ознайомлені з концепцію комп'ютерного дизайну ліків (CADD) та його роль на різних етапах процесу відкриття нових лікарських засобів. Ми дізнались про новітні методології CADD, такі як молекулярний докінг, моделювання з використанням вільної енергії та штучний інтелект. Особливо сподобалось що Дмитро Кірєєв розповів як саме на практиці використовуються ці методи. І що роль штучного інтелекту та комп'ютера дуже швидко покращують і допомагають зменшувати час для проведення досліджень. І участь розробників ШІ (а саме NVIDIA) в покращення фармакокінетики та фармакодинаміки речовин».

Вікторія Негретова (ПФБ-1-1М): «Нам випала унікальна нагода відвідати онлайн лекцію від професора Dmitri Kireev. Було дуже цікаво дізнаватися про трансформаційний потенціал CADD у сучасних фармацевтичних дослідженнях. І ще великим плюсом даної лекції було практикування навичок англійської мови, оскільки лекція проводилась на англійській мові. Це був неймовірний досвід, який розширив мій кругозір в даній тематиці та збільшив мої знання у сучасних етапах відкриття ліків».

Маргарита Ворожбит (БТ-4-1): «9 листопада мені пощастило бути присутньою на лекції Дмитра Кірєєва, професора кафедри хімії Коледжу мистецтв і науки Університету Міссурі, яка була присвячена темі «Computer-Aided Drug Design», тобто «Автоматизоване проектування ліків». Нам розповідали про історію CADD, методологію такого проектування, наприклад моделювання вільної енергії, сфокусовані ДНК-кодовані бібліотеки, штучний інтелект в проектуванні ліків, а також використання автоматизованого проектування у сучасних фармацевтичних дослідженнях. На нас чекає нова золота ера відкриття маломолекулярних ліків. Мені, як майбутньому молодому спеціалісту в сфері біотехнології, було неймовірно цікаво послухати пана Дмитра. Велика вдячність Кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ за надану можливість буди присутньою на таких заходах, розвиватися в різних професійних сферах та обмінюватися міжнародним досвідом».

Анна Косяк (БТ-4-1): «Сьогодні мала змогу відвідати захід, присвячений досить новій темі, яка набула величезного розголосу через компанію Open AI та інші, що в цьому році здійснили прорив у сфері штучного інтелекту. Дмитро Кірєєв є професор кафедри хімії Коледжу мистецтв і науки Університету Міссурі, і має значний досвід у відкритті ліків і науках про життя з особливим акцентом на автоматизованому проектуванні ліків (CADD). Він працює в цій галузі понад 25 років, з більш ніж 10 років виробничої практики в Sanofi, де він працював керівником відділу дизайну ліків у Монпельє (Франція) і брав участь у відкритті кількох ліків і препаратів-кандидатів. Було дуже цікаво послухати власне про історію, як це починалося, які є методології CADD, такі як молекулярний докінг, моделювання вільної енергії та штучний інтелект. Ну і звісно як це поєднати у сучасних фармацевтичних дослідженнях. Дуже вдячна за надану можливість бути присутньою, і звісно дізнатись стільки нового, тепер хочеться дізнатись більше матеріалу з даної тематики!»

Елизавета Дон (БТ-4-1): «Як не вечір, так можливість розширити свій кругозір. Так, 09.11.2023 о 19:00 мені випала можливість на міжнародній освітній платформі Ukraine Global Faculty прослухати лекцію професора кафедри хімії в Коледжі мистецтв і науки Університету Міссурі, науковця у галузі комп'ютерної біофізики та розробки ліків Dmitri Kireev. З перших хвилин зустрічі ми змогли ознайомитися з основними етапами відкриття та розвитку ліків, які можуть тривати від 2-6 і 5-10 років відповідно. Особливу увагу було приділено одній з ключових стратегій, що використовуються в дизайні ліків, якою є раціональний дизайн низькомолекулярних лігандів. Процес передбачає використання тривимірної структури білка-мішені, особливо коли для мішені невідомі ліганди. Дослідники вносять поступові зміни в ліганди, прагнучи викликати сприятливі взаємодії, одночасно усуваючи небажані наслідки. Особисто мене вразила розробка deep SPLIF, моделі глибокої нейронної мережі, яка стала значним кроком у розробці ліків. Ця модель зосереджена на фіксації характеру взаємодії невеликої молекули з білком, неявно кодуючи тривимірну структуру комплексу білок-ліганд. У кінці лектор продемонстрував приклади двох успішних концепцій комп'ютерного дизайну ліків. Перша передбачає розробку інгібіторів TAM з підвищеною селективністю, що досягається шляхом розширення матриці інгібіторів кінази типу I. Другий випадок зосереджений на відкритті алостеричних активаторів мутанта PRC2 EED-1363M. Приємним бонусом до лекції був сертифікати та можливість прослухати лекцію на мові оригіналу (англійська), що дало змогу не тільки поглибити свої знання, як майбутнього спеціаліста, але й прокачати мовні скіли».

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Здобувачам освіти Неформальна та інфоромальна освіта Звітуємо про результати Інформальна освіта: опановуємо Computer-Aided Drug Design та прокачуємо мовні скіли