Здобувачі магістратури ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія», а також здобувачі ОНС «доктор філософії», які у весняному семестрі обрали вибіркові дисципліни «Нанобіотехнології» та «Мікробні технології наночасток благородних металів» разом із доценткою кафедри біотехнології і мікробіології Оксаною Скроцькою відвідали онлайн-лекцію доктора технічних наук, директора Інституту наноматеріалів А. Дрекселя (Університет Дрекселя, США), професора Юрія Гогоці. Лекція стосувалась наноматеріалів максенів (Mxenes), які були відкриті лише у 2011 році. До речі винахідником максенів і є Юрій Гогоці. Mxenes – це двовимірний наноматеріал, який складається з шарів металу і вуглецю, що чергуються між собою. Він має високу електропровідність, тому може використовуватись у різних галузях (напівпровідники, електронні пристрої, сенсори). А у 2021 р. було показано можливість використання максенів для процесі діалізу крові.
Такі он-лайн лекції – це унікальна можливість поглибити своє розуміння передових наноматеріалів та їх застосування в майбутніх технологіях завдяки досвіду всесвітньо відомого експерта, який люб'язно поділився своїми знаннями та напрацюваннями. Лекція проводилась англійською мовою, оскільки на ній були присутні слухачі не лише з України, а також наукові представники інших країн. Така практика є досить корисною для здобувачів усіх рівнів, оскільки досвід сприйняття ділової, наукової, досить специфічної інформації іноземною мовою, збагачує вміння та навички, а також забезпечує впевненість в майбутньому на світовому рівні.
Висловлюємо подяку лектору Юрію Гогоці та організатору лекції Сумському державному університету за таку цікаву та пізнавальну подію!