Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Новітні нанотехнології: максени (Mxenes)

Минулого тижня здобувачі-біотехнологи відвідали онлайн-лекцію доктора технічних наук, директора Інституту наноматеріалів А. Дрекселя (Університет Дрекселя, США), професора Юрія Гогоці. Лекція була присвячена наноматеріалу графену. Цього тижня здобувачі бакалаврату та ступеня доктора філософії з біотехнології разом із лектором дисципліни «Методи молекулярної біотехнології» та «Мікробні технології наночасток благородних металів» Оксаною Скроцькою прослухали наступну лекцію Юрія Гогоці, яка стосувалась новітнього наноматеріалу максену (Mxenes). Цей матеріал був відкритий лише у 2011 році. Нижче враження наших здобувачів.

Анна Косяк (БТ-3-1): «Тема наноматеріалів користується активним попитом особливо в останнє десятиліття, та їй знаходять нові сфери застосування. Відвідуючи чергову лекцію Юрія Гогоці, я дізналася більше про сучасні наноматеріали, зокрема Mxenes, що був відкритий лише у 2011 році. Професор зі своєю дослідною групою та колегами бере безпосередню участь в дослідженнях, а також поширює матеріали новітніх відкриттів. Лектор дуже змістовно доповів про складові, переваги, особливості та про сфери застосування чисельних наноматеріалів, тому дуже хочеться дізнатися більше на наступних лекціях зокрема і про застосування в біологічних системах та біомедицині, та шляхи подолання труднощів під час виробництва».

Анастасія Гіріна (БТ-3-1): «Ми мали чудову можливість послухати лекцію про нанотехнології та новітні наноматеріали. Юрій Гогоці, який нині працює в США, цікаво та доступно розповів про Максени, як один з видів наноматеріалів, який був відкритий у 2011 році. На сьогоднішній день все ще проводяться дослідження та розробка в області застосування та виробництва цього матеріалу. Юрій Гогоці розповів про переваги даного матеріалу, розвиток його синтезу, та наскільки популярнішим він стає у всьому світі впродовж років, про структуру матеріалу, за допомогою чого його синтезують, та яке обладнання застосовується в їх лабораторії. Також, розповідаючи про свої дослідження, він сказав: «Не варто боятись помилятись. Адже помилившись, у вас з’являється шанс знайти щось більше та важливіше, ніж те, що ви шукали з самого початку», і, на мою думку, це дуже важливо розуміти кожному. Вкінці лекції ми мали змогу задати питання та отримати на них відповіді».

Олександра Васильєва (БТ-3-2): «Думаю, в багатьох, відвідавши лекцію Юрія Гогоці, змінилося уявлення про те, що таке наноматеріали, який спосіб їх синтезу та як з ними працювати загалом. Цікаво було почути про можливості редагування, перебудови та повної зміни структури наноматеріалів, задля розкриття нових та вражаючих можливостей їх використання не тільки в електроніці, оптиці, але і в більш ширших сферах науки. Дуже запам’яталася узагальнююча фраза вченого: «Нанотехнології – це не робота з маленькими частинками, це означає працю з процесами та матеріалами на нанорівні». Цікавою інформацією також було й те, що існує більше 1000 різних композицій наноматеріалів, що їх можна корегувати за структурою, виглядом, функціями та за будь-якими критеріями, якими тільки захочеться, що є дуже перспективо та новітньо. Саме завдяки такому захоплюючому екскурсу в зовсім нову хімію, будемо чекати наступної лекції про можливості використання MXenes в сучасних технологіях!»

Зоя Заярнюк (БТ-3-1): «Днями я мала змогу прослухати лекцію про нанотехнології від українського вченого Юрія Гогоці. Я впевнена, що це була дуже цікава лекція для кожного здобувача, який був присутній. Інформація про новітні розробки викликала в мене захоплення і бажання дізнатись більше. Особливо хочу відмітити частину про максени, за ними наше майбутнє. Я вдячна всім за можливість доєднатись до цього заходу!»

Катерина Гвоздецька (БТ-3-1): «14 березня 2023 року студенти Національного університету харчових технологій мали честь доєднатись до відкритої лекції Юрія Гогоці – українського вченого, професора Дрексельського університету (Філадельфія, США), який у співпраці з колегами у 2011 році винайшов унікальний на сьогодні наноматеріал – максен. Максени – це двовимірні карбіди та нітриди перехідних матеріалів з винятково новими властивостями. Варто зазначити, що проривний наноматеріал максен можна одержати значно дешевшим способом, ніж раніше відкритий графен. До того ж експериментально встановлено, що провідність максену є вищою у порівнянні з графеном. Приголомшливим є те, що максени можна отримувати в 100-грамових кількостях безпосередньо в лабораторних умовах за один синтез, а в промислових умовах – 1 кг! Дане відкриття дає змогу широко впроваджувати використання наноматеріалів для виготовлення електронних приладів та деталей, очищенні питної води. Крім того, існує перспектива застосування максенів у біомедицині та біоінженерії. Щиро дякуємо пану Гогоці за проведену лекцію та надану можливість дізнатись унікальну інформацію про винахід, який у майбутньому може кардинально змінити світ!»

Мирослав Хоньків (здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія», І рік навчання): «Після лекції можу сказати, що вражають можливості та перспективи застосування матеріалів MXenes. Створення 2D матеріалів з варіації багатьох мікроелементів дозволяє використовувати ці матеріали практично в будь-якій технічній сфері. Перш за все зважаючи на властивості цих матеріалів, вони є найбільш перспективними як захисні надтонкі покриття різного призначення, зокрема від електромагнітного випромінювання. Окрім того можливо використовувати ці матеріали в функціональному текстилі. В той же самий час можливість комбінування цих матеріалів з шарами органічних структур дозволяє вирішити ряд біомедичних питань. Наприклад, таких як покращення технологій доставки лікарських речовин, удосконалення фільтраційних систем, зокрема діалізу. Широким є потенціал використання MXenes матеріалів у біотехнології, а саме для іммобілізації клітин. Враховуючи, що технологія створення MXenes активно досліджується лише останнє десятиліття, і ще навіть не почала вичерпувати свій потенціал, це дає поштовх для розвитку багатьох новітніх технологій».

Валерія Марченко (здобувачка вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія», І рік навчання): «Безперечно Юрій Гогоці і далі активно продовжує занурювати нас у сучасний та захоплюючий світ нанотехнологій. Цього разу ми прослухали лекцію стосовно відкритого ним нового матеріалу, який отримав назву MXenes. Історія відкриття цих двовимірних пластинок товщиною лише три-п’ять атомів з унікальними властивостями дійсно вражає, особливо беручи до уваги, яка була зроблена плідна робота, від можливості добувати в лабораторних умовах на початку шляху від одного грама цих речовин за один синтез, і в нинішніх умовах - близько одного кілограма. Впевнена, що за цим відкриттям стоїть майбутнє, адже максени мають досить перспективний та широкий спектр застосування.»

Ми щиро вдячні Юрію Гогоці за приклад тяжкої праці, натхнення та ще більше викликаний інтерес до науки!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Здобувачам освіти Неформальна та інфоромальна освіта Звітуємо про результати Новітні нанотехнології: максени (Mxenes)