Заздалегідь до вступної кампанії, я розглядав рейтингові списки в Інтернеті – серед вищих навчальних закладів України, зупинився саме на Національному університеті харчових технологій – одному із найбільших інноваційних центрів, який має високий рівень викладання та інженерної підготовки, найкращу в Україні матеріально-технічну базу для проведення досліджень, співпрацює з провідними фармацевтичними компаніями – ФК «Фармак», ФФ «Дарниця», ПАТ ФЗ «Біофарма», корпорацією «Артеріум» та готує висококваліфікованих фахівців. Офіційний сайт університету мене приємно вразив: доступність до інформації, лаконічність та зрозумілість викладеного матеріалу - це надало впевненості у виборі закладу вищої освіти.
Відвідав усі дні відкритих дверей онлайн. Мені сподобалась доброзичливість, відкритість та щирість викладачів. На відеоконференції вичерпно надавали інформацію зі схемами щодо особливостей вступу; ініціативні студенти поділилися враженнями та досвідом у навчанні. На сайті я довідався, що здобувачі мають можливість використовувати набуті знання у наукових та дослідницьких проєктах, брати участь у міжнародних олімпіадах, конференціях, форумах, а також публікувати результати своїх досліджень у наукових журналах, зокрема «Ukrainian Food Journal». Крім того, на факультеті функціонують студентські наукові гуртки «BioTech» та «Cella mirabilis», саме до останнього з дня посвяти виявив ініціативу долучитися і я.
Безмежна допитливість до мікроскопічного світу проявилась в початковій школі, коли в мене з'явився світловий мікроскоп. Природознавство стало найулюбленішим шкільним предметом. Щоб поглибити та розширити знання, я вступив до ліцею за цим напрямком. В навчальному закладі були організовані науково-практичні екскурсії на завод «Біофарма» та Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. Там я дізнався про розробку та виробництво препаратів нового покоління з донорської плазми крові людини, а саме: альбумін, біовен; досліджував зразки біоматеріалу з раковими пухлинами різних типів під мікроскопом.
Я зацікавився цією професією і зрозумів, що робота в цій галузі є унікальною, перспективною та необхідною для покращення якості життя людей. Тому остаточно вирішив стати біотехнологом та пов’язати з цим фахом все своє майбутнє.
Вперше побачивши центральний корпус університету, мене приємно вразила велична архітектура навчального закладу. В середині головного корпусу в день посвяти першокурсників панувала справжня атмосфера офіційного свята: все гуло і рухалось як в бджолиному вулику. В урочистій частині брали участь не тільки ректор, голова студентської ради, а навіть першокурсникам дали змогу виступити на сцені з такими значущими постатями університету. З'явилося таке відчуття, що ми одна велика команда - родина. Щиро порадувала концертна програма, підготовлена студентами старших курсів. Надалі нашим деканом факультету Наталією Грегірчак було організовано зустріч з викладачами, ознайомлено з особливостями процесу навчання. Комунікаційну систему між деканатом, викладачами та студентами налагоджено ефективно, вона працює швидко та надійно, як годинник. Видно, що колектив працює злагоджено.
Пишаюсь тим, що я студент НУХТ і тепер моя нова сім'я – БТЕК.
Здобувач БТ-1-1 Максим КЛИМЕНКО