Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Наука на часі: від дослідження морських мікроорганізмів до створення косметичних засобів

Зовсім нещодавно ми анонсували цікавий науковий проєкт «Науковиці», присвячений українським жінкам у науці під час повномасштабного російського вторгнення. Мета проєкту — надихнути дівчат та жінок будувати кар’єру у STEM-спеціальності, показати науковиць як рольові моделі через захопливі історії їхніх досліджень, роботу під час повномасштабного російського вторгнення та цінність науки для суспільства. Перша зустріч з учасницями проєкту не заставила себе довго чекати. І здобувачі-біотехнологи із цікавістю приєдналися до діалогу з морською мікробіологинею Марією Павловською та хімікинею Ніною Слєпковою. А що з цього вийшло? – ви зараз дізнаєтеся.

Своїми враженнями від зустрічі ділиться Тетяна Мельник, здобувачка БТ-1-1:

«ВАУ! Просто ВАУ! Ці враження пишу зараз на емоціях, тому що це була надзвичайно крута зустріч з українськими науковицями.  Зараз є приємна втома – люблю її. Чому? Тому що це означає, що день був дуже продуктивний, а особливо пізнавальним був вечір. Сьогодні в мене з моїми одногрупниками була можливість відвідати онлайн-конференцію з Марією Павловською та Ніною Слєпковою. Одразу ж після лекції я почала обговорювати її з одногрупницею, подругою, ще однією подругою, татом, мамою. Абсолютно з усіма, хто знаходився поруч. Мені настільки сподобалось, що я хочу ще більше таких зустрічей! Серед таких похмурих осінніх буднів, з нашими теперішніми проблемами – це був просто ковток свіжого повітря й безмежної мотивації.

Отже, ближче до суті, Марія Павловська – морська мікробіологиня, полярниця. Має дуже великий досвід праці в Чорному морі та в Антарктиді. Вона посвятила нас в глибини деяких таємниць світових водойм, розкрила тему бактерій, розповіла про свої дослідження, цікавинкою були відповіді на питання в кінці конференції. Зокрема і своє я теж написала в чатику. Мене найбільше цікавило, що найнеочікуваніше, найзахоплююче вчена побачила у мікроскопі. Марія сказала, що найбільш вражаючим було те, що її гіпотеза щодо взаємодії бактерій, підтвердилася, що в неї вийшло. Лекція була й про те, як роблять ці досліди, розшифровують геном, рахують бактерії, симбіоз тварин, очищення водойм. Неймовірною була розповідь про те, що в Антарктиді цвіте сніг – моторошне і водночас прекрасне видовище. Також не обійшлося без «милих» запитань про пінгвінів та морських мешканців. Враження про роботу в морі склалося чудове, спікерка була крутезним професіоналом своєї справи, вона цілеспрямована, розумна і всебічно розвинена – це не може не надихати. Марія говорила без нічого зайвого, як кажуть «без води». Усе було максимально інформативно і конструктивно. Я зрозуміла, що ця тема мене цікавить ще більше, що «блакитна біотехнологія» захоплююча, але задля такого високого рівня, потрібна постійна праця над собою і величезний багаж знань – це мене не лякає, звичайно складно, але хочеться розвиватись і набувати навичок.

Ніна Слєпкова - авторка своєї лінії косметики «Зілля Мавки», має величезний досвід роботи в нафтовій, газовій промисловості, пройшла дуже багато курсів, самостійно вивчила хімічну технологію. Ця науковиця розповіла нам про мікробіом шкіри, про те, що може йому нашкодити. Мене трошки здивувало те, що технологія виробництва нелегка, але теж дуже цікава. Ми трошки розібралися про те, як виникає акне, його профілактику, лікування. Розібрались, що таке хелатор, ліпідний бар’єр, як виробляють текстуру пінок, гелей. І якшо чесно, то це дуже пізнавально, тому що зараз в усіх підлітків, а також і в мене є проблемна шкіра. Звичайно, це не замінить похід до косметолога чи дерматолога, але все одно принесло користь.

Отже, висновок один: мені сподобалось, і дуже сподобалось! Якщо таких зустрічей буде більше, то нехай про мене всі забудуть, бо це настільки корисно і цікаво, що не можливо відірватися. Дякую Вам за такі можливостя, що я можу не стояти на місці, йти далі, здобувати нові знання, і особливо ця зустріч мене максимально «підживила» до подальшої роботи.»

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Очима здобувачів Наука на часі: від дослідження морських мікроорганізмів до створення косметичних засобів