Навіть в умовах нових реалій кафедра біотехнології і мікробіології продовжує покращувати навчальний процес та активно долучатися до розширення академічної мобільності своїх здобувачів. Так, цього літа, було підписано дві Угоди про співпрацю щодо реалізації програм академічної мобільності: з Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова та Національним університетом «Львівська політехніка».
Академічна мобільність – це можливість навчатися, викладати, стажуватися, проводити наукову діяльність в іншому вищому навчальному закладі або науковій установі на території України або поза її межами, без відрахування чи звільнення з основного місця навчання чи роботи. (Згідно до Закону України «Про вищу освіту»).
Академічна мобільність, насамперед, сприяє вирішенню таких глобальних завдань, як підвищення якості вищої освіти, налагодження відносин із освітніми організаціями інших міст та країн, підвищення іміджу наукової та викладацької діяльності в країні, розвиток особистих якостей освітніх кадрів, таких як комунікабельність чи подолання мовного бар’єру. Для учасників Болонського процесу розвиток мобільності є одночасно і метою, і інструментом.
Основними перевагами академічної мобільності для студентів є: культурний діалог, розширення кругозору, набуття нових унікальних професійних навичок, удосконалення навичок володіння іноземними мовами, а також підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому та міжнародному ринку праці тощо.
В цілому для України запровадження академічної мобільності у закладах вищої освіти дозволяє: підвищити якість освіти та науки у відповідності з міжнародними освітніми стандартами, підвищити рівень освіченості, долучитися до загальносвітових трендів розвитку, збільшити інтелектуальний потенціал країни.
Вперед до Перемоги! Вперед до якісної освіти!
Світлана СТАРОВОЙТОВА, к.б.н., доц. кафедри БТМ,
гарант освітньої програми ««Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна»