Останнім часом в Україні гостро стоїть питання про біобезпеку, біозахист та біоетику серед фахівців в галузі наук про життя, працівників біотехнологічної та фармацевтичної промисловості. У зв’язку з цим, Національна Академія Наук України разом з Українською асоціацією біобезпеки за сприяння Міністерства оборони Великобританії організовують серію семінарів «Підвищення обізнаності та освіти з біобезпеки та біозахисту в Україні». Метою семінарів є поширення знань з питань біобезпеки, біозахисту та біоетики, інформації про знання, методи та практики так званого «подвійного використання». Семінари орієнтовані як на викладачів, так і на студентів – представників освітніх установ біологічного, медичного та аграрного профілю. Завданням проекту є розробка рекомендацій та навчальних модулів із зазначених питань з метою підготовки висококваліфікованих спеціалістів, які будуть орієнтуватися на європейські стандарти.
Для вдосконалення та впровадження у навчальний процес, матеріали проекту були представлені на І Регіональному семінарі, який, разом з викладачами Волошиною Іриною Миколаївною та Скроцькою Оксаною Ігорівною, відвідали студенти-біотехнологи 5-го курсу.
На інтерактивному семінарі були присутні студенти, викладачі та аспіранти із чотирьох ВУЗів Києва: Національного університету харчових технологій, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
Захід був досить незвичним та цікавим, адже відбувався за активної участі студентів та аспірантів. Поділ учасників на 3 команди дав змогу кожному проявити свої комунікативні здібності в незвичній атмосфері: поспілкуватися з товаришами по спеціальності з інших навчальних закладів, попрацювати над вирішенням спільного завдання, стати командою. Викладачі ж захоплено спостерігали за своїми вихованцями та оцінювали рівень їх підготовки.
На першому модулі семінару розглядалися загальні питання та аспекти біобезпеки та біозахисту. Навчання проводилось у вигляді живого діалогу між доповідачем та аудиторією. Студенти отримували завдання та в групах обговорювали різноманітні варіанти їх вирішення, висловлювали свою думку, проявляли вже набуті знання.
Другий модуль семінару був присвячений загальним питанням біоетики. Цей напрям є особливо актуальним як для суспільства в цілому, так і для фахівців в галузі природничих наук, зокрема. Модуль був дуже цікавим, адже на обговорення були винесені питання, що досить гостро постають нині для України. Студенти брали активну участь в обговоренні цих питань та дискутували між собою. Завдяки семінару студенти набули нових знань та узагальнили вже набуті. Час був проведений з користю та пролетів непомітно.
Наступного дня представники вищих навчальних закладів спілкувалися з питань використання сучасних інтерактивних засобів для підвищення рівня викладання інформації з біоетики, біозахисту, біобезпеки у вищих навчальних закладах. Був організований круглий стіл, за яким обговорювалися проблеми з біоетики, біобезпеки, біозахисту у медицині, харчовій індустрії та фармацевтичній промисловості.
Дякуємо організаторам за проведений на високому рівні науковий семінар!