Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Біофармацевтичне підприємство «Біофарма» - база практики

На практику до своїх: нас приймає «Біофарма»

Нам, студентам-біотехнологам 4 курсу, Коваленко Олені та Лось Марії випала нагода проходити практику на провідному українському біофармацевтичному підприємстві «Біофарма», що знаходиться у м. Біла Церква. Під час першого візиту ми разом із працівниками відділу кадрів владнали усі документальні формальності та направилися у виробничий корпус до нашого керівника практики – Кучеренко Оксани Вікторівни, яка займає посаду начальника виробництва. Як виявилося пізніше, Оксана Вікторівна - випускниця нашої кафедри, тож вона з великою приємністю передавала вітання своїм колишнім одногрупникам: Волошиній Ірині Миколаївні та Стабнікову Віктору Петровичу. Вже того ж дня нас познайомили з керівниками цехів та дільниць, а пізніше провели екскурсію по відділу водопідготовки. Тільки два місяці тому ми вивчали теорію водопідготовки, яку нам на кафедрі викладав Омельчук Євген Олександрович, а тепер мали змогу побачити весь процес у роботі, що було досить корисним, адже ми могли проявити, а також закріпити свої знання на підприємстві.

З того часу ми регулярно приїжджаємо на завод і кожного разу Оксана Вікторівна надає нам можливість бувати на різних дільницях та працювати з різними людьми. Щоразу нас зустрічає привітний персонал, кожен з працівників завжди зацікавлений у тому, щоб чимось допомогти нам та поділитися своїми знаннями.

Вже декілька разів ми побували у цеху виробництва пробіотиків, Мар’яна Василівна – начальник цеху, познайомила нас з біотехнологічною частиною заводу. Цех має дві дільниці: спорових та неспорових форм, де функціонує сучасне швейцарське обладнання. Більш детально із роботою обладнання нас ознайомив Дмитро Васильович Челик (також випускник нашої кафедри 2014 року), з ним нам було досить цікаво, адже мали багато спільних тем для розмов, починаючи від навчання на факультеті та життя в гуртожитку і закінчуючи функціонуванням біореактора. Що стосується останнього, то ми побачили біореактор у функціонуючому стані, а також у процесі підготовки його до роботи, побували на підготовці та завантаженні поживного середовища, його стерилізації, завантаженні посівного матеріалу, вивантаженні та сепарації. Загалом усе те, що нещодавно проектували і описували у курсовому проекті. Окреме дякую Олені (заступник начальника цеху пробіотиків), що завжди шукала у цеху для нас найцікавіше, а також була чудовою компанією під час своїх екскурсій.

Основну частину часу перебування на заводі ми проводимо у цеху №1, адже він має більше дільниць, а саме: ділянку виробництва стерильних ЛЗ  у скляних флаконах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ в ампулах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ у шприцах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ у пластикових флаконах; ділянку виробництва мазей  і супозиторіїв; ділянку упаковки. Тут ми побачили функціонування різноманітних ліній та обладнання, виробництво лікарських форм наведених вище. Особливо цікаво було побачити лінії, що контролюють готовий препарат у різноманітних параметрах (для прикладу, таких як, герметичність, точне наповнення, контроль на сторонні включення чи брак тари) та автоматично відсортовують брак.

Особливою подією у цьому цеху було наше перебування на приготуванні розчину лікарського препарату «Лідаза». І тут ми відчули на собі, що таке боксовий костюм! Разом з апаратником Тетяною ми, згідно правил, провели процедуру переодягання, а це, як виявилося, не так просто і не так швидко. Після чого ми перебували з нею у реакторній протягом усієї процедури приготування.

Важливо відмітити нашу співпрацю з технологічним департаментом, де Зінькова Юлія Миколаївна, начальник департаменту, ознайомлювала нас з документацією підприємства. З першого погляду може здатися, а що ж тут цікавого? Так, якщо проводити звичну лекцію, розповідаючи про документи, то і справді нічого цікавого. Інша справа коли Юлія Миколаївна дістає з полиці будь-який технологічний регламент, СОП, ДВД чи специфікацію і гортаючи пояснює що і до чого, чому те і інше необхідно в документі, як в них орієнтуватися, а головне для чого ж вони існують!

Ну і звичайно ж ми побували у відділі контролю якості. Там нам пощастило спостерігати усю серйозність контролю як сировини, так і готової продукції, а також взяти участь у хімічних дослідженнях деяких проміжних продуктів та готових препаратів на відповідність різним показникам.

Багато можна розповідати про наш досвід на «Біофармі», але необхідно відзначити, що ми більше, ніж задоволені такою практикою і щиро вдячні кафедрі за таку можливість! Що може бути більш мотивуючим, аніж бачити таку велику кількість випускників факультету, які займають керівні посади на провідному біофармацевтичному підприємстві?!

 

 


БТЕКівці на Біофармі, або Привіт із майбутнього!

Таку назву ми обрали не з проста, адже нам, студентам-біотехнологам 4-го курсу - Дубову Станіславу та Пишному Богдану, випала нагода проходити практику без перебільшення на найсучаснішому фармацевтичному підприємстві ТОВ «Біофарма», яке працює в напрямку розробки і виробництва інноваційних високотехнологічних препаратів, вироблених з донорської крові людини, рекомбінантних препаратів та препаратів на основі спороутворюючих бактерій.

Попри те, що вперше дорога була для нас невідомою та іноді важкою, опинившись в цьому «оазисі» майбутнього, ми зрозуміли, що воно було того варте!

Приємні працівники відділу кадрів відразу ж прийняли як своїх. Владнавши всі формальні питання, нам усміхнулись та побажали гарної практики!

Нас зустріла саме вона, наша «альма-матер» на виробництві - Зінькова Юлія Миколаївна, начальних технологічного департаменту, до якого ми відразу і направились. Особливо приємно ми були вражені тим, що Юлія Миколаївна та ще деякі працівники технологічного департаменту були випускниками НУХТу, а дехто і нашої кафедри БТМ.

Після знайомства, першим ділом Юлія Миколаївна ввела нас у курс справ, ознайомила нас із документацією підприємства, зокрема із технологічними регламентами, СОП та ДВД; а також цікавими питаннями дала нам змогу проявити свої знання. Дещо стурбовані, ми все ж сподіваємось, що показали достойний рівень ерудованості та обізнаності у сфері біотехнологій, за що особливо дякуємо викладачам нашої рідної кафедри!

Увесь період практики був напрочуд продуктивним. Нас відразу ж повели на оглядову екскурсію по декільком дільницям цеху №1 (ділянку виробництва стерильних ЛЗ  у скляних флаконах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ в ампулах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ у шприцах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ у пластикових флаконах; ділянку виробництва мазей  і супозиторіїв; а також ділянку упаковки). Ми мали можливість спостерігати функціонування різних ліній та обладнання для виробництва різних форм ЛЗ. Один із апаратників люб’язно запропонував увімкнути лінію, аби продемонструвати в дії машини для інспектування готових лікарських форм (у флаконах чи ампулах) на наявність браку, механічних включень, контроль за точністю наповнення тощо. Також з великою цікавістю ми спостерігали за ліофілізаторами. Один із працівників цеху розповів принцип дії, напрями руху вологи в апараті та продемонстрував сам процес висушування і показав усе «на пальцях». Після всього побаченого, слів та емоцій було не стримати, але на цьому здивування не припинилося. Ми пройшли в цех водопідготовки. Нас ознайомили із основними апаратурними ресурсами для забезпечення заводу водою очищеною, високоочищеною та водою для ін’єкцій. Розповіли про основні принципи отримання та зберігання води, апаратуру та технологічні особливості цих процесів.

Однією із останніх особливих подій  практики було наше перебування у цеху під час приготування розчину лікарського препарату «Преднізолон».  Це означає, що прийшов час дізнатись, що ж таке справжній захисний костюм для класифікованих приміщень. Як виявляється, це не так швидко і легко, як ми собі думали, особливо коли в ньому перебуваєш у самому цеху. Відчуття, наче в Ташкенті! Все ж ми потрапили у реакторну та спостерігали за процедурою приготування розчину препарату, мали змогу бачити на власні очі весь процес, послідовність дій технологів та високий рівень автоматизації виробництва – від подачі води в реактор до викачування вакуумом компоненту препарату з балону.

Окрім цього, «Біофарма» піклується не лише про високий кваліфікаційний рівень своїх працівників, а й про відпочинок від технологічного процесу. Нас провели в кімнату дозвілля, де ми особливу увагу приділили настільному тенісу.

Підсумовуючи усе вищесказане, ми дякуємо нашій кафедрі, а також усьому колективу «Біофарма», особливо Зіньковій Юлії Миколаївні, за надану можливість отримати безцінний досвід від проходження практики на провідному українському фармацевтичному підприємстві, а також за змогу на власні очі оцінити усю складність та високо технологічність біофармацевтичної індустрії!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка