На четвертий день ще до початку «Біотехнологічних студій» нашим учасникам випала нагода приєднатися до форуму «Інноваційні підходи в промисловому та крафтовому виробництві: виклики та можливості» у ролі дегустаторів крафтових харчових продуктів, починаючи з майже традиційних кисломолочних, м’ясних виробів, меду та закінчуючи екзотичними продуктами, на кшталт паштету з равликів. Після цього школярі вирушили у подорож до студентського клубу НУХТ, де здобувач освіти 3 курсу Богдан Сергієнко зустрів їх ліричною піснею «Прірва» групи «The Hardkiss». Вступним словом захід традиційно відкрила деканка факультету БТЕК Наталія Грегірчак. Далі менеджерка з навчання та розвитку персоналу ТОВ «Триглав Інтернешнл» (партнер Корпорації «Артеріум»), бізнес-тренер Юлія Старікова познайомилася з майбутніми вступниками факультету БТЕК та пояснила їм важливість розвитку soft skills, особливо під час роботи у команді. Наступним кроком було проведення бізнес-гри, у процесі якої учасники повинні були обрати дві фотокартки, які найкраще описують їх особистість. Деякі гості цього івенту дуже оригінально підійшли до даного завдання та відрекомендувалися в унікальній манері.
По закінченню цієї захоплюючої вступної частини учасники «Біотехнологічних студій» взяли участь у командоутворюючому тренінгу «Ефективна взаємодія в команді», для проведення якого було обрано двох капітанів, котрі у подальшому зібрали команди. У процесі тренінгу учасники команд мали виконати непросте завдання, яке вимагало злагодженої роботи усієї команди. Дуже непросто знайти пару відповідній світлині, зміст і розташування якої кожен гравець намагався пояснити по-своєму. Завдяки розробленню правильної тактики і відчуття єдності командам вдалося виконати завдання, а найголовніше – отримати цінний досвід, мотивацію і безліч позитивних емоцій. Звичайно по закінченню тренінгу, коуч разом з юними гостями розібрали свої помилки та техніки, що привели їх до позитивного результату. Капітани подякували своїм командам за плідну працю.
Зголоднілі учасники після активної гри мали нагоду поласувати смаколиками та випити чаю і кави під час кава-брейку, обговорити навчання в нашому університеті зі студентами-біотехнологами. А далі учасники «Біотехнологічних студій» відправилися на екскурсію в дослідний центр АТ «Київмедпрепарат» Корпорації «Артеріум», що виявилася захоплюючим та надзвичайно пізнавальним досвідом для всіх школярів. Це була подорож у світ науки та фармації, візит до сучасного дослідницького центру, де проводиться розробка та впровадження у виробництво нових лікарських засобів.
На початку екскурсії учасників привітали співробітники, які є колишніми випускниками кафедри БТМ НУХТ: Вероніка Калабська, Микола Івахнюк та Антон Івасюк, які розповіли про історію та завдання дослідного центру і про свою роботу в ньому.
Наступним кроком була демонстрація всіх етапів розробки нових ліків. Екскурсанти відвідали хіміко-аналітичну та технологічну лабораторії, де співробітники дослідного центру працюють над дослідженням усіх найважливіших параметрів, яким мають відповідати ліки: безпечністю, ефективністю та дієвістю.
Під час відвідування Хіміко-аналітичної лабораторії наші люб’язні екскурсоводи: провідний хімік Світлана Найденко та хімік аналітичної лабораторії Вікторія Єнич розповіли про те, як важливо перевіряти лікарські засоби перед тим, як вони потрапляють на ринок. Учасникам продемонстрували новітню аналітичну апаратуру для виконання різних тестів та аналізів, які допомагають забезпечити безпеку та ефективність ліків.
Дуже цікавим етапом екскурсії було відвідування Технологічної лабораторії. Тут, завдяки захоплюючій інтерактивній розповіді провідного фахівця (з фармацевтичної розробки) Антона Івасюка ми побачили, які етапи проходять усі ліки, розпочинаючи з розробки їхнього складу і закінчуючи виробництвом лікарських препаратів великими обсягами. Машини та обладнання, які дозволяють змоделювати усі етапи виробництва ліків, вразили екскурсантів своєю технологічністю. А наші екскурсоводи, у свою чергу, були вражені обізнаністю школярів у фармацевтичних процесах («Біотехнологічні студії» не минули дарма!) і приємно здивовані кількістю і глибиною питань школярів, на які довелося відповідати.
Під час та після екскурсії школярі мали чудову можливість поспілкуватися з працівниками дослідного центру та поставити їм питання. Це було дуже корисно, оскільки школярі дізналися багато нового про кар'єру у галузі біотехнології та фармації.
Загалом, екскурсія в дослідний центр АТ «Київмедпрепарат» Корпорації «Артеріум» стала надзвичайною освітньою подією у рамках «Біотехнологічних студій» НУХТ. Учасники отримали унікальну можливість побачити, як створюються ліки і дізналися про важливість науково-практичних досліджень у сфері фармації. Ця екскурсія надихнула багатьох з учасників розглядати кар'єру у галузі біотехнології і фармації та допомагати покращити здоров'я людей через розробку нових ліків.
Ми щиро вдячні нашим партнерам та спонсорам – Корпорації «Артеріум» за допомогу та підтримку в організації та проведенні «Біотехнологічних студій»!