Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Біотехнологів гостинно приймає ТОВ «Біофарма Плазма»

Одержавши люб’язне запрошення відвідати виробничі потужності ТОВ «Біофарма Плазма» у місті Біла Церква і викладачі, і студенти кафедри біотехнології і мікробіології не вагалися: треба їхати! Така нагода побачити на власні очі те, про що читаєш, або пишешJ у конспекті, що креслиш на апаратурній і технологічній схемах, випадає нечасто.

Вже на початку екскурсії усі досить глибоко перейнялися атмосферою цього особливого фармацевтичного підприємства. Цьому якнайкраще посприяла цікава та надзвичайно інформативна розповідь Олексія Денисенка, директора з комунікацій ТОВ «Біофарма Плазма», який розказав про історію підприємства з 1896 року, провівши ще й невелику історичну вікторину. Переможцем вікторини виявилась магістрантка 1 року навчання Тетяна Кривець. Їй легко вдалося назвати поважний вік «Біофарми», оскільки, навчаючись на бакалавраті, Тетяна проходила практику саме на цьому підприємстві.

Далі пан Олексій детально ознайомив екскурсантів з сьогоденням ТОВ «Біофарма Плазма», унікального підприємства, спроектованого і побудованого відповідно до норм і правил GMP і аналогів якому немає на території всієї Східної Європи, а найближчі конкуренти розташовані в Австрії, Південно-Африканській республіці, Індії та Китаї. Лише «Біофарма Плазма» займається випуском унікальних лікарських препаратів з плазми донорської крові, які часто є життєво необхідними.

На території підприємства, де зручно розташовані два виробничі, складський і адміністративно-лабораторний корпуси, нас зустріли: Владислав Линник –  керівник проектів та програм і Владислав Сіленко – начальник технологічної дільниці № 2, які продовжили знайомити викладачів і студентів з підприємством і тонкощами технологій. Усі змогли на власні очі побачити високотехнологічні системи підготовки води очищеної та води для ін’єкцій, азотний генератор для створення інертної атмосфери, т.з. «подушки», у флаконах і нарешті побачити: як же виглядає та сама загадкова СІР-мийка.

Усіх екскурсантів приємно вразив високий технологічний рівень виробництва. Виробничий цех фракціонування плазми крові і лабораторії контролю якості оснащені сучасним устаткуванням, виготовленим флагманами світового фармацевтичного машинобудування. Як виявилось, можливості підприємства дозволяють переробляти 1800 л плазми за раз. Фракціонуванням одержують осад кріопрецпітату, з якого багатостадійним очищенням за допомогою хроматографії, нанофільтрації і ультрафільтрації отримують імуноглобулін, альбумін, фактор згортання крові 8 (препарат БіоКлот А).

Усі етапи складного процесу фракціонування, який на деяких етапах проходить в умовах захолодження до -25°С і на всіх етапах відбувається у класифікованих приміщеннях, нам показав через оглядовий коридор начальник дільниці №1 Вадим Дідик.

Пройшовши процедуру одягання в халати і бахіли, відвідувачі з великою цікавістю познайомилися з особливостями здійснення мікробіологічного контролю в лабораторії мікробіологічного та біологічного контролю. Екскурсію лабораторією нам люб’язно погодилась провести Наталья Ковальчук – керівник відділу контролю якості.

Звісно, як і під час будь-якої екскурсії фармацевтичним підприємством, ми не могли не зустріти випускників – колишніх вихованців кафедри. Не стала виключенням і «Біофарма». Нас привітно зустріла і розповіла про свої успіхи випускниця 2014 року Тетяна Лупина – заступник начальника лабораторії біологічного контролю ФЗ «Біофарма».

Ми надзвичайно вдячні керівництву і співробітникам ТОВ «Біофарма Плазма» за надану унікальну можливість відвідати передове фармацевтичне виробництво і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка