Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Біотехнологи знайомляться з білковою інженерією та біоінформатикою

Чергове заняття магістрантів з дисципліни «Клітинна та генна інженерія» у супроводі к.б.н., доц. Старовойтової Світлани Олександрівни пройшло у відділі білкової інженерії та біоінформатики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Завідувач відділу д.б.н., проф. Корнелюк Олександр Іванович з гордістю розповів про наукові здобутки відділу. Так, своїми науковими працями співробітники стали відомі як на теренах України, так і за кордоном. Також науковці відділу представляють свої роботи на різних конференціях та публікуються у престижних журналах міжнародного рівня.

Дослідження відділу зосереджені у двох наукових напрямках роботи – це білкова інженерія та структурна біоінформатика. Нині співробітники відділу займаються вивченням молекулярних механізмів дії аміноацил-тРНК-синтетаз (APC) вищих еукаріотів та ролі функціональної динаміки в процесах білково-нуклеїнового впізнавання. У наукових роботах використовуються методи білкової інженерії, спрямовані на конструювання нових білків із зміненими та унікальними властивостями. За допомогою сумісних зусиль відділу налагоджено генно-інженерні технології клонування та експресії еукаріотичних білків і їхніх мутантів. Крім того, розробляється структурно-динамічна модель впізнавання РНК APC, проводяться експериментальні дослідження внутрішньо-молекулярної динаміки білків методами флуоресцентної спектроскопії та вивчаються специфічні конформаційні зміни ферментів у процесі впізнавання субстратів.

Аспіранти відділу – Олександр та Василь докладно і доступно розповіли про тонкощі дослідження за допомогою моделювання молекулярної динаміки тирозил-тРНК-синтетази у межах експериментальної роботи за допомогою комп’ютерних технологій. Так за допомогою комп’ютерного моделювання динамічної структури білка можна розробити інгібітори даних ферментів, що вже є етапом до створення нових протитуберкульозних лікарських засобів.

Магістрантам надзвичайно сподобалося виїзне заняття, а співробітники Інституту молекулярної біології і генетики радо давали відповіді на безліч запитань студентів та провели пізнавальну екскурсію по лабораторіям, а також у «світ іншої реальності» – реальності структури білків!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка