Чергове заняття магістрантів з дисципліни «Клітинна та генна інженерія» у супроводі к.б.н., доц. Старовойтової Світлани Олександрівни пройшло у відділі білкової інженерії та біоінформатики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Завідувач відділу д.б.н., проф. Корнелюк Олександр Іванович з гордістю розповів про наукові здобутки відділу. Так, своїми науковими працями співробітники стали відомі як на теренах України, так і за кордоном. Також науковці відділу представляють свої роботи на різних конференціях та публікуються у престижних журналах міжнародного рівня.
Дослідження відділу зосереджені у двох наукових напрямках роботи – це білкова інженерія та структурна біоінформатика. Нині співробітники відділу займаються вивченням молекулярних механізмів дії аміноацил-тРНК-синтетаз (APC) вищих еукаріотів та ролі функціональної динаміки в процесах білково-нуклеїнового впізнавання. У наукових роботах використовуються методи білкової інженерії, спрямовані на конструювання нових білків із зміненими та унікальними властивостями. За допомогою сумісних зусиль відділу налагоджено генно-інженерні технології клонування та експресії еукаріотичних білків і їхніх мутантів. Крім того, розробляється структурно-динамічна модель впізнавання РНК APC, проводяться експериментальні дослідження внутрішньо-молекулярної динаміки білків методами флуоресцентної спектроскопії та вивчаються специфічні конформаційні зміни ферментів у процесі впізнавання субстратів.
Аспіранти відділу – Олександр та Василь докладно і доступно розповіли про тонкощі дослідження за допомогою моделювання молекулярної динаміки тирозил-тРНК-синтетази у межах експериментальної роботи за допомогою комп’ютерних технологій. Так за допомогою комп’ютерного моделювання динамічної структури білка можна розробити інгібітори даних ферментів, що вже є етапом до створення нових протитуберкульозних лікарських засобів.
Магістрантам надзвичайно сподобалося виїзне заняття, а співробітники Інституту молекулярної біології і генетики радо давали відповіді на безліч запитань студентів та провели пізнавальну екскурсію по лабораторіям, а також у «світ іншої реальності» – реальності структури білків!