Після тривалої перерви, зумовленої пандемією коронавірусу і воєнними діями, відбувся черговий XVI з’їзд Товариства мікробіологів України ім. С.М. Виноградського. З 2 по 6 червня 2025 р. мікробіологів з усіх куточків України і зарубіжних гостей гостинно приймав Тернопільський національний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського. Загалом у Тернопіль у ці дні приїхало 103 делегати з 16 територіальних відділень, а ще значна кількість дослідників презентувала свої наукові доробки і долучилися до дискусій онлайн.
Крім пленарних засідань, науковці-мікробіологи мали змогу представити доповіді на засіданнях п’яти секцій («Екологія мікроорганізмів і біорізноманітність», «Мікробні біотехнології, нанобіотехнології, біоремедіація», «Медична, ветеринарна мікробіологія і імунологія», «Фізіологія, біохімія, генетика і молекулярна біологія мікроорганізмів», «Вірусологія»).
Звичайно ж, викладачі кафедри мікробіології і вірусології не могли залишитися осторонь від такої важливої події. 5 червня на пленарному засіданні свою доповідь «Інтегрована технологія синтезу фітогормонів і поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinіі IMВ B-7405, Acinetobacter calcoaceticus IMВ B-7241 і Rhodococcus erythropolis Aс-5017» презентувала професорка Тетяна ПИРОГ, а на засіданні секції «Фізіологія, біохімія, генетика і молекулярна біологія мікроорганізмів» доповів результати своїх наукових досліджень завідувач кафедри Віктор СТАБНІКОВ (доповідь «Продуцент кислотної уреази та його застосування для біоцементації»). У матеріалах з’їзду опубліковані також тези професорки Людмили БУЦЕНКО та доцентки Світлани СТАРОВОЙТОВОЇ.
Участь науковців у XVI з’їзді Товариства мікробіологів України ім. С.М. Виноградського стала не лише вагомим внеском у розвиток мікробіологічної науки, але й свідченням єдності фахової спільноти, її прагнення до обміну знаннями, нових наукових відкриттів і міждисциплінарної співпраці. З’їзд ще раз підкреслив важливість мікробіології як фундаментальної науки, що відіграє ключову роль у вирішенні актуальних екологічних, медичних і біотехнологічних викликів сьогодення.