Вечір 9 листопада 2017 року з нетерпінням очікували як студенти, так і викладачі кафедри БТМ. Анонсоване дійство до Дня факультету БТЕК – спектакль «Альянс шести королівств. Обраний» – інтригувало та змушувало висувати найрізноманітніші припущення. І справді, на що ж могли бути спрямовані зусилля стількох студентів, яких останніми днями на парах «днем з вогнем» не розшукаєш?
І реалії виправдали сподівання! На сцені актової зали університету розгорнулася неймовірно яскрава казка-феєрія з елементами готики.
Глядачі мали змогу познайомитись з історією створення правителем Ректорусом держави Фудгард та відчути свою причетність до одного з шести королівств, кожне з яких відповідало певній спеціальності.
Королівство БТЕКОР, яке споконвічно виробляло ліки, рятуючи жителів усіх шістьох королівств, й мало ще одну назву – «Зелене», через шанобливе ставлення до природи. Королівство АКСДОРН, відоме своїми технічними винаходами, королівство першовідкривачів земель ГРІТБЕЛ, мешканці якого славляться своєю гостинністю й любов’ю до свят, королівство ЕНЕРМЕХОС, в руках ковалів якого будь-яка сталь перетворюється на найміцнішу зброю, й воїни якого – найкращі на всі шість королівств. До речі, ЕНЕРМЕХОС, виявляється, здавна славиться своїм хутром, бо «мех – лучше всех!». Королівство ННІХТФЕЛ, яке володіло найбільшими запасами зерна, його кондитери готували найкращі страви, а пивовари варили ель, що славився на всі королівства. Та найзаможніше королівство – ЕУТОПІЯ, яке створило бездоганну систему економіки і управління для всього Фудгарта.
Головний герой Обраний у виконанні, як завжди неперевершеного, Сергія Брегінця, змусив глядачів по-справжньому вболівати за долю Фудгарта у боротьбі з темрявою.
Королі і королеви у майстерному акторському виконанні Ірини Татарчук, Володимира Федоренка, Ольги Мамчур, Артема Петрика, Євгена Макаренка, Влада Шульженка, Ігоря Пилипонського, вокалісти Любов Кокоєва, Олена Демченко, дует «Зілля», гурт «БТЕКівські музиканти», танцювальні колективи – усі без винятку традиційно були на висоті.
Багато гумору, чудові вокальні партії й різнопланова хореографія, а також декан факультету Наталія Грегірчак у епізодичній ролі – зробили представлену постановку по-справжньому яскравим дійством, що згадуватиметься ще довго.
Залишається й одна інтрига: хто ж виступав у ролі дракончика БТЕКАРІСа, який так швидко і спритно допомагав головному герою долати дорогу?