Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

І знову в самому центрі передових досліджень!

Нещодавно магістранти кафедри біотехнології і мікробіології провели лабораторні заняття з дисципліни «Молекулярна біотехнологія» разом із викладачами доц. Скроцькою О.І. та доц. Стабніковим В.П. на базі Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України (ІЕПОР). На сьогоднішній день – це потужний академічний центр із значним матеріально-технічним ресурсом і кадровим потенціалом, що має 50-річний досвід роботи в галузі експериментальної і клінічної онкології. Біля інституту нас зустріла Ольга Володимирівна Брєєва – провідний інженер лабораторії генетики раку, яка і опікувалась нами упродовж тривалого екскурсу.

Ознайомлення з біотехнологічними дослідженнями та розробками ІЕПОР розпочалось з відвідування відділу Засобів та методів сорбційної терапії. У світлому та затишному кабінеті нас зустріла та ознайомила з діяльністю відділу Лариса Олексіївна Сахно. Її розповідь була присвячена сучасному стану сорбційних матеріалів та їх актуальному практичному впровадженню. Заслуговує уваги той факт, що співробітниками відділу розроблено диспергований волокнистий вуглецевий сорбент, який за показниками зупинки кровотечі можна вважати найефективнішим у всьому світі. Наразі дана аплікаційно-сорбційна пов’язка рятує життя бійцям в зоні АТО. Також на базі ІЕПОР отримано делігандизуючий сорбент, який здатен очистити кров при високій концентрації білірубіну. Окрім цього, ємність сорбційної колонки дозволяє приєднати інші речовини, які посилюють дію сорбенту.  Великою перевагою вітчизняних сорбентів є низька вартість та доступність порівняно з іноземними аналогами.

Далі студенти відвідали Молекулярний блок, де зібране усе дороговартісне обладнання ІЕПОР. Нашим гідом по цьому царству сучасного устаткування була Дар’я Сторчай. Вона розповіла нам дуже багато цікавого про майже кожен прилад і його призначення. Так, проточний цитофлюориметр дозволяє проводити аналіз стадій клітинного циклу та імунофенотипування клітин периферійної крові, досліджувати фагоцитарну активність та мембранний потенціал мітохондрій, виявляти специфічні маркери та внутрішньоклітинні цитокіни і ще багато чого іншого. Також нас ознайомили з сучасним блоком для здійснення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), де, окрім «звичайних» приладів для проведення ПЛР, розміщено також обладнання для проведення ПЛР в реальному часі. Перелік наявного у молекулярному блоці устаткування можна проводити дуже довго: хроматографи, імуноферментативний біохімічний аналізатор, геманалізатор, сучасні мікроскопи тощо

Не зупиняючись ні на секунду, магістранти невпинно прямували далі. Наступною зупинкою був Відділ молекулярної та клітинної патобіології, про особливості роботи якого нам розповіла Лариса Миколаївна Ковалевська. Одним з напрямків наукової діяльності відділу є встановлення ролі та місця протеїнкіназ родини PKD в сигнальних каскадах, які регулюють диференціювання і життєдіяльність нормальних та злоякісно трансформованих клітин. Незважаючи на те, що клонування та вивчення функцій PKD розпочиналось на моделі лімфоцитів, лише декілька лабораторій світу, в тому числі й лабораторія даного відділу, продовжили свої дослідження з використанням даного об’єкту.

Останнім етапом захоплюючої екскурсії було відвідування Відділу моніторингу пухлинного процесу та дизайну терапії, де нас зустрів Генадій Васильович Діденко. Як і передбачалось, на нас чекав ще один пізнавальний екскурс у науку. На цей раз студенти розширили свої знання в сфері ксеногенних та аутовакцин, як згодом виявилось, – сучасних та ефективних засобів для профілактики та лікування ракових захворювань. Підбиваючи підсумки, можна з гордістю сказати лише одне: «Вітчизняна наука невпинно крокує вперед»!

Ми дуже вдячні керівництву ІЕПОР за можливість відвідати один із провідних наукових закладів України, а також усім співробітникам, які опікувались нами упродовж чудової і пізнавальної екскурсії.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка