Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології – пошук панацеї проти ракових клітин

15 травня студенти факультету біотехнології та екологічного контролю разом із асистентом кафедри біотехнології і мікробіології Христиною Береговою у рамках дня відкритих дверей відвідали Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

Чудова атмосфера, привітні співробітники і їхнє бажання поділитися досвідом та своїми досягненнями, захопили з першої хвилини зустрічі. А розпочалася екскурсія з розповіді завідувача наукової бібліотеки Шкатули П.М. про заснування та мету створення інституту, про видатного вченого, закоханого в свою справу, Ростислава Євгенійовича Кавецького – учня самого О.О. Богомольця. Він займався фундаментальними дослідженнями з вивчення суті та причин пухлинного процесу, детально розглядав взаємодію пухлини та живого організму та все своє життя присвятив пошуку панацеї від раку.

Довгі коридори, невеликі лабораторії, новітнє обладнання, мікроскопи, які одразу фотографують та видають на екран монітору зображення, чисті лінії клітин пухлин та лабораторні миші не залишили байдужими нікого. Але особливу увагу студентів привернув до себе рідинний хроматограф: його натуральна величина і можливості вразили студентів. Доля лабораторних тваринок з видимими ознаками пухлинних утворень викликала у студентів жалість та співчуття. Проте за словами однієї з співробітниць відділу: «Ці миші знають високу мету свого існування».

Зазначимо, що на базі Інституту створено «Банк ліній тканин людини і тварин» — унікальну колекцію культур клітин і штамів пухлин. У 2001 р. Банку присвоєно статус Національного надбання України. Побачити на власні очі великі ємності, заповнені рідким азотом, та маленькі пробірки з суспензіями клітин для студентів було дуже цікаво.

Новітні методи лікування ракових пухлин (зокрема, створення ембріональних та аутологічних вакцин), розробкою яких займається відділ конструювання засобів біотерапії раку, свідчать про те, що дослідження спрямовані на вияснення причин збільшення онкологічних захворювань в Україні, не стоїть на місці. Студенти також дізналися, що в організмі кожної людини утворюється близько 6 млн мутантних клітин, у знешкодженні яких бере участь сам організм. Проте в силу різних причин кожна з таких клітин є потенційно небезпечною і може перетворитися на пухлинну.

Видалення пухлин – небажаний спосіб лікування, тому в Інституті активно шукають альтернативні методи їх знешкодження, зокрема, в лабораторії квантової нанобіології ведеться підготовча робота щодо впровадження в лікувальну практику України модифікованого варіанту фотодинамічної терапії пухлин з використанням комплексу наночастинок золота з барвником.

Отже, дякуючи нагоді, викладачам кафедри біотехнології і мікробіології та співробітникам Інституту, студенти змогли побачити місце, де здійснюються наукові відкриття, здатні перевернути світ та назавжди викорінити з життя людини її невидимого ворога – ракову клітину. Звичайно це станеться не сьогодні і навіть не завтра, проте самовіддана праця науковців, наближає той час, коли хвороба нарешті буде подолана.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка