Ще з давніх давен ставлення до людини визначалося її ставленням до таких понять як честь, гідність і справедливість. І в кожну епоху поняття честь визначалось певним моральним кодексом, який забезпечував нормальну взаємодію між різними членами соціуму. Не обладунки чи меч роблять лицаря лицарем, не благородне походження, а саме лицарський кодекс честі. Так само і зі студентом. Не гарні оцінки в заліковій книжці є визначальними для здобувача вищої освіти, а знання, вміння і моральні орієнтири, так званий студентський кодекс честі.
Адже в навчанні головне здобуття знань та вмінь, а не оцінки, а для того, щоб кожен міг чогось навчитися і збільшити загальний інтелектуальний здобуток людства, при цьому, щоб навчання було не тільки якісним, але й комфортним, потрібно дотримуватись десяти заповідей студентського кодексу честі:
- Не спиши. Списування на контрольних і самостійних в іншого здобувача або з Інтернет-джерел заважає об’єктивно оцінювати знання.
- Не сплагіать. Творчі та наукові роботи мають бути оригінальними. Тотальне копіювання чужих робіт призведе до зупинки науково-технічного поступу, тому плагіат чітко відфільтровується спеціальними програмами і суворо карається. При використанні чужих здобутків обов’язково посилатись на автора.
- Не сфальсифікуй. Не можна наводити в роботі неправдиві дані про результати досліджень та людей, що їх проводили.
- Не прогуляй. Не пропускай практичні, їх доведеться відпрацьовувати.
- Не заігнор. Відвідування лекцій та виконання домашніх завдань є необхідним для здобуття знань та вмінь.
- Не чини перелюбу з головними мозком викладача. Не можна умисно саботувати викладання предмету, заважаючи проводити урок, ображати викладача чи ставити його в незручне становище.
- Поважай ближнього свого. #Всі_люди_рівні, #NO_BULING
- Дотримуйся правил поведінки та вказівок викладача на практичних. У лабораторіях обов’язково носити халат, заборонено вживати їжу, а будь-які дії треба виконувати лише за вказівки викладача.
- Вчися заради знань, а не заради оцінок. Оцінки забудуться, знання залишаться, а вміти – за плечима не носити.
- Не наливай воду в концентровану сірчану кислоту. Моральний обов’язок кожного студента – залишити по собі університет цілим і неушкодженим. Кислоту наливають у воду, а не воду в кислоту!