Що таке конфлікт? Як ним керувати? Чи потрібно його уникати? До чого призводить конфлікт? Чи завжди конфлікт це погано? А Ви знаєте відповіді на ці запитання?
Сутність конфлікту, причини виникнення, етапи, стратегії та стилі поведінки в конфлікті, способи вирішення – про все це дізнались студенти-біотехнологи 5-го курсу та викладачі Інна Лич і Ірина Волошина, побувавши на тренінгу, який відбувся у Національному університеті харчових технологій. Тренінг проводила співробітник фармацевтичної корпорації «Артеріум» Тетяна Ковтонюк.
Вже з перших хвилин тренінгу Тетяні вдалося нас зацікавити, запропонувавши кожному зобразити (у вигляді малюнка) та описати, з чим у нас асоціюється конфлікт. Креативності наших студентів можна позаздрити: хтось зобразив конфлікт у вигляді дикого кота з шерстю, що стояла дибки; для когось конфлікт – це стіна чи гора; для інших – розлючений начальник з насупленими бровами. І хоча кожен уявляв конфлікт по-різному, та все-таки для всіх конфлікт – це щось негативне, образливе, те, що викликає неприємні емоції, те чого хочеться уникнути.
І яким було наше здивування, коли Тетяна сказала, що конфлікт – це не завжди погано, оскільки іноді – це єдина можливість прийти до компромісу, прийняти правильне рішення, досягнути бажаного, розвиватися, відкривати нові можливості. Вона пояснила, що це стає можливим лише для тих хто дотримується наступної стратегії поведінки в конфлікті: вчасно припиняє боротьбу з опонентом, бере емоції під контроль, зважає на інтереси іншої сторони, усвідомлює наслідки конфлікту і шукає варіанти вирішення проблеми.
Під час тренінгу, ми виконували різноманітні цікаві завдання, побували на місці офісних працівників, спробували розібратись в причинах виникнення робочих конфліктів та запропонували варіанти їх вирішення. І наостанок, ми пройшли тест, за результатами якого визначили свій стиль поведінки в конфлікті та отримали корисні поради.
Хоча й надалі конфлікти залишатимуться для нас чимось небажаним, тепер ми знаємо, що уникати їх – це не завжди найкращий вихід з деяких ситуацій.
Так бути конфлікту чи не бути? Подумайте і Ви над цим питанням.