Нещодавно студенти-біотехнологи 3 курсу разом зі своїм куратором, доцентом Вікторією Олегівною Красінько, відвідали одне з найбільших фармацевтичних підприємств – ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».
Знайомство з компанією почалося із зустрічі з працівником відділу кадрів, що зробило перше знайомство офіційним. Проте в наступні хвилини атмосфера стала досить-таки дружньою. Студенти задавали багато запитань, проявляючи зацікавленість не тільки до організації праці, а й до самого виробничого процесу.
Логічно, що наша екскурсія почалася із складських приміщень, де окремо зберігаються готова продукція і сировина. Особливість складів полягає в тому, що практично всю роботу тут виконують роботи.
Управління ними проводять через комп’ютерні системи, які працюють майже без втручання людини. Автоматизований склад функціонує як складний організм, адже він знає що і куди потрібно транспортувати, як правильно розмістити залежно від особливостей зберігання тієї, чи іншої продукції.
Наступним кроком було ознайомлення з відділами підготовки води, сировини та багатьма іншими, не менш важливими і цікавими для пізнання, етапами виробничого процесу. Але найбільше нас вразила остання стадія, коли на транспортер подавали ампули з діючою речовиною, а на виході ми мали готовий упакований препарат, який ми бачимо на полицях аптек. І варто зазначити, що весь процес автоматизований від самого початку і до кінця, що не може не здивувати.
Побачити в процесі виробництво, яке за рік випускає більше 460 млн. ампул, 4,2 млрд. таблеток, 50 млн. туб м’яких лікарських форм, 40 млн. флаконів крапель, 30 млн. флаконів цефалоспоринових антибіотиків, 15 млн. флаконів інфузійних розчинів, вражає, і ти відчуваєш себе такою малою часточкою в порівнянні з цим величезним механізмом, але, тим не менше, важливою складовою виробничого процесу.
На ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» студенти кафедри біотехнології і мікробіології змогли реально побачити, що собою являє великотонажне виробництво фармацевтичних препаратів.
Варто відзначити, що більшість з нас повернулися з новими думками, іншими пріоритетами і планами на майбутнє. Адже, краще один раз побачити, ніж сто разів почути.
Ця екскурсія була цікавою і пізнавальною, і тому хочеться подякувати організаторам за надану можливість відчути себе частиною цього процесу.
«Дарниця», ми ще повернемося!
Наталія Клименко, БТ-3-1