Життя продовжується, однак панування пандемії COVID-19 вносить свої корективи в наші плани. І викладачі, і студенти надзвичайно хвилюються, щоб весь матеріал навчальних дисциплін був засвоєний повністю.
Завдяки сучасним технологіям студенти кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ були дистанційно присутні на лабораторному занятті з генетики і опанували метод реплік для відбору ауксотрофних мутантів. Також було проаналізовано результати попередньої лабораторної роботи, де вивчали дію фізичних та хімічних мутагенних факторів на дріжджові клітини.
Для проведення роботи був використаний прототрофний гаплоїдний штам дріжджів S. cerevisiae 15В-П4. Опромінення УФ-променями проводили бактерицидною лампою БУВ-30П при інтенсивності випромінювання 20 ерг/мм2∙с. Тривалість експозиції становила 60, 90 і 120 с. Для виявлення ефекту дії хімічних мутагенів використовували нітрит натрію. Дану частину роботи студенти встигли зробити в лабораторії самостійно. На жаль, результати проведеної роботи були проаналізовані вже в On-line режимі. Але викладачі лабораторної роботи з генетики Кожанова Вікторія Григорівна та Гудзенко Олена Володимирівна зробили все можливе для того, щоб заняття пройшло максимально результативно.
Творчий підхід лектора дисципліни з генетики Оксани Ігорівни Скроцької, асистента Вікторії Григорівни Кожанової та старшого викладача Олени Володимирівни Гудзенко допоміг опанувати основні правила роботи в лабораторії. А завдяки Zoom конференції студенти отримали відповіді на багато питань. Тож до наступних зустрічей!