Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Математичне планування – запорука успішного експерименту

Початок цієї осені більшість студентів як і завжди почали в стінах університету, проте через епідеміологічний стан перейшли на дистанційну форму освітнього процесу. Та магістранти другого року навчання вже пройшли той час коли в їхньому розкладі були лекції, лабораторні або практичні заняття. Зараз вони одержують досвід практикуючись на провідних підприємствах та в наукових лабораторіях, і виконують індивідуальні завдання присвячені їхнім дипломним проектам.

Зокрема, в Інституті продовольчих ресурсів НААН проходить практику магістрант другого року навчання Хоньків Мирослав. Ще навчаючись на бакалавраті він почав займатись науковими дослідженнями в відділі біотехнології цього інституту, що присвячені біопрепаратам для силосування рослинної сировини. Тепер, під час практики, Мирослав продовжує проводити дослідження з оптимізації умов вирощування підібраної бактеріальної композиції, яка складається з трьох штамів молочнокислих бактерій виділених з природніх умов, а саме Lactobacillus buchneri 3806, Enterococcus faecium С-8-12 та Lactobacillus plantarum 3796.

Зі слів Мирослава швидкий прогрес в його дослідженнях просувається завдяки використанню методів математичного планування експерименту та статистичного аналізу одержуваних моделей росту бактерій за експериментальними значеннями випробуваних параметрів. Досвід використання методів планування експериментів досить широко використовується на промислових підприємствах для встановлення необхідних технологічних режимів культивування біологічних агентів, складу поживних середовищ, проектуванні біотехнологічних виробництв та для багатьох інших цілей. Це є необхідним в розрізі того, що потреби біологічних агентів в оптимальних умовах дуже важко забезпечити без використання математичних підходів та статистичного аналізу.

Окрім того, завдяки консультативній підтримці завідуючої відділом біотехнології ІПР НААН, д.т.н. Даниленко Світлани Григорівни було доведено ефективність комбінованого складу створеного препарату в ході лабораторного силосування кукурудзи і підготовлено матеріали для апробації одержаних результатів.

Одержані результати в подальшому будуть використані при написанні магістерської роботи, отже проходження практики надзвичайно важлива складова навчального процесу для магістрантів.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка