Всі, незалежно від професії, пам’ятають великий прорив в медицині, який був спричинений відкриттям антибіотиків. Але з того часу минуло майже 90 років. Так, що нового може запропонувати біотехнологія медицині сьогодні?
На це питання можуть відповісти студенти кафедри біотехнології і мікробіології, які взяли заочну участь у 59 міжнародній науково-практичній студентській конференції «Студентська наука та здоров’я» (м. Сімей, Казахстан, 27-28 квітня 2017 р). Так, студенти та аспіранти нашої кафедри, висвітлили питання застосування нових антимікробних речовин у медицині. На сьогодні – це досить актуальне питання, беручи до уваги високу резистентність мікроорганізмів до антибіотиків. Слід зазначити, що наші студенти, а саме учасники наукового гуртка «BIOTECH» досліджують широкий спектр антимікробних речовин: Луцай Даша та Сидор Інга вивчають антимікробні властивості поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241, Макаренко Євген та Кладовщикова Даша – бактеріоцини Вacillus circulans і Paenibacillus polymyxa, Диптан Людмила – вплив бактеріального ліпополісахариду на імунну систему та тривалість життя Drosophila melanogaster. Загалом у збірнику тез даної конференції опубліковано 7 наукових праць наших студентів.
Отже, біотехнологія та медицина тісно переплетені, причому біотехнологія як завжди намагається побороти ті перепони, що ставить їй природа та життя, з кожним роком розширюючи свої межі. Щиро будемо сподіватись, що молоді науковці зараз і в подальшому зможуть відповідати на важкі питання, що ставлять перед ними люди и навколишнє середовище!