18 грудня 2018 р. відбувся міжкафедральний семінар кафедр біотехнології і мікробіології та екологічної безпеки та охорони праці із залученням членів спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 Національного університету харчових технологій. Аспірант кафедри біотехнології і мікробіології Микола Івахнюк представив результати кандидатської дисертації за спеціальністю 03.00.20 – «біотехнологія». Тема дисертаційної роботи – «Синтез мікробного полісахариду етаполану на олієвмісних промислових відходах», керівник – д.б.н., проф. Пирог Тетяна Павлівна.
Метою роботи було дослідження інтенсифікації синтезу мікробного полісахариду етаполану на середовищі з максимально можливою концентрацією відпрацьованої олії та пошук доступних замінників дефіцитного на ринку України пантотенату кальцію для продуцента етаполану Acinetobacter sp. ІМВ В-7005. В ході виконання роботи автором було розроблено технологію отримання мікробного полісахариду етаполану на відпрацьованій олії та складено тимчасовий технологічний регламент на виробництво культуральної рідини Acinetobacter sp. IMB B-7005 для вторинного видобутку нафти. Спосіб одержання полісахариду етаполану з використанням препарату «Комплевіт» захищено патентом України на винахід. Етаполан, одержаний згідно розробленої технології був апробований як компонент косметичного крему для рук на базі СПД «ЛПМ».
Відвідали семінар, а також задали запитання та взяли участь в обговоренні роботи професори Віктор Маринченко та Віктор Прибильський, завідувач кафедри екологічної безпеки та охорони праці Олена Семенова, та викладачі Юрій Пенчук, Вікторія Красінько, Андрій Котинський, Віктор Стабніков, Оксана Скроцька та ін. Робота Миколи викликала жваве обговорення, адже однією із глобальних екологічних проблем сучасності є пошук методів утилізації або повторного використання промислових відходів, а в Україні викиди відпрацьованої олії в середовище не регламентуються.
Приємні слова на адресу доповідача прозвучали від його наукового керівника професора Тетяни Пирог. Вона відзначила унікальну працездатність Миколи, який працюючи інженером з оптимізації технологічного процесу відділу підтримки виробництва ПАТ «Фармак», знаходив вільний час у своєму надзвичайно напруженому графіку для виконання досліджень та опрацювання отриманих результатів.
За результатами відкритого голосування дисертаційна робота Миколи Івахнюка рекомендована до розгляду у спеціалізованій вченій раді Д 26.058.03 НУХТ. Колектив кафедри біотехнології і мікробіології вітає молодого колегу з успішним представленням результатів наукового дослідження та бажає йому подальших успіхів на нелегкому шляху захисту дисертаційної роботи!