Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

ОСОБЛИВОСТІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ або як поєднати корисне з приємним

Період неочікуваного і як виявляється, тривалого карантину заставив кожного з нас змінити свій робочий ритм, налаштуватись на роботу на відстані – модерація роботи викладачів кафедр, перегляд ОПП і навчальних планів, консультування і перевірка курсових тощо. Крім того, за умов карантину приходиться дистанціюватися, обмежуючи свій простір. Але біотехнолог – це поєднання біологічних, хімічних, а саме головне, інженерних здібностей, набутих в Національному університеті харчових технологій, де знаються на здоровій їжі, тому нам не складно швидко адаптуватися до нових умов.

Отже, як поєднати корисне з приємним, роботу з дозвіллям в нових умовах?

У перший місяць весни людям не вистачає вітамінів та мінералів. Випадково дізналася про мікрогрін – новий тренд здорової їжі, яку можна виростити на своєму підвіконні. Це найпростіший та найдешевший спосіб компенсувати собі дефіцит поживних речовин.

Мікрогрін – це молоді та мініатюрні паростки будь-якої зелені – шпинату, кінзи, буряку тощо. У мікрогріні до 40 разів більше поживних речовин та вітамінів, ніж у їх «зрілих» братів-рослин, що сприяє детоксикації організму, омолоджує клітини за рахунок вмісту в них антиоксидантів. Володіє регенераторними (відновлюючими) властивостями. Позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт, обмінні процеси та зміцнює імунітет. До того ж, неймовірно ніжний смак зелені надає нам по-справжньому витончене гастрономічне задоволення.

Кожен вид мікрогріну має свої корисні властивості та унікальний зовнішній вигляд і смакові якості. Наприклад, швидкорослі сорти червоної і пекінської капусти мають м'який солодкий смак, дайкон і крес-салат – гострий, гірчиця з зеленим і темно-бордовими листям має солодкаво-пряні листочки. Повільно зростаючі сорти – такі, як кінза, дають м'який аромат, фіолетовий базилік додасть пряності, а листя селери – пікантності.

Під час проростання рослина переходить з однієї якості в іншу, і з цим змінюється її біологічний, зокрема, вітамінний склад, – збільшується вміст вітамінів С, В2 і В6. Мікрогрін також є незамінним для тих, хто слідкує за енергетичною цінністю спожитої їжі: як джерело вітаміну Е, він може частково замінити у раціоні калорійні горіхи та олії. Залізо, фосфор, кальцій і цинк найкраще засвоюються саме з пророщеного насіння. До того ж пророщені злаки – це величезна кількість клітковини, необхідна для нормального функціонування шлунково-кишкового тракту.

Існує безліч видів мікрозелені і кожен з них має власну цінність і неймовірно дивовижний вид. Крім того, що кожен вид паростків акумулює в собі концентрат мікроелементів, білків і вітамінів. Все це необхідно кожному з нас для підтримки повноцінного і бадьорого стану організму, збереження молодості і захисту від факторів навколишнього середовища, особливо в умовах сьогодення.

А для наших майбутніх біотехнологів, особливо «першачків», які наразі опановують дисципліну «Біологія клітин» – це можливість не тільки дистанційного опанування дисципліни, але і поєднати корисне з приємним – почати вирощувати практично будь-які овочі, салати, трави, злакові та бобові культури вдома і звісно, дізнатися про їх корисність!!!

Мені це вдалося, а ВАМ?!!!

Наснаги і міцного імунітету, щиро ваша Наталія Грегірчак. #БТЕКЗАВЖДИРАЗОМ

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка